ایندکس نشدن صفحه اول وب سایت

Indexing allowed?

error

No: ‘noindex’ detected in ‘robots’ meta tag
صفحه اول سایتم ایندکس نمیشه
بقیه صفحاتم ایندکس شده ولی صفحه اول سایتم ایندکس نمیشه
https://www.bepacafe.com/

یکی از مهم‌ترین دلایل [ایندکس نشدن صفحات در گوگل

وجود قطعه کد زیر در هدر سایت است:

<meta name="robots" content="noindex,follow"/>

برای اینکه بدانید این کد در هدر سایت شما وجود دارد یا خیر، با مرورگر کروم یا فایرفاکس وارد وب‌سایت خود شده و پس از کلیک راست بر روی صفحه، بر روی گزینۀ View page source کلیک کنید (از کلید ترکیبی ctrl+u استفاده کنید). در صفحۀ جدید کدهای وب‌سایت خود را مشاهده می‌کنید که می‌توانید با جستجوی عبارت robots در این صفحه، مقادیر این متا تگ را بررسی کنید و درصورتی‌که عبارت noindex در این صفحه وجود داشت، باید آن را از طریق ویرایش فایل‌های وب‌سایت خود و یا ویرایش تنظیمات افزونۀ سئو اصلاح کنید.

وجود دستورات اشتباه در فایل robots.txt

فایل robots.txt در ریشۀ وب‌سایت قرار دارد و از طریق آدرس yoursite.com/robots.txt می‌توانید محتویات آن را مشاهده کنید. هرگاه در این فایل دستور Disallow وجود داشت، دقت کنید که برای چه مسیری از آن استفاده شده است زیرا این دستور باعث جلوگیری از دسترسی ربات‌های گوگل به آن مسیر می‌شود. یکی از دلایل ایندکس نشدن صفحات سایت، استفادۀ نادرست از دستور Disallow است.

تنظیمات اشتباه در فایل htaccess

ممکن است دستوراتی در فایل htaccess وب‌سایت شما قرار داشته باشد که مانع از ایندکس شدن صفحات سایت در گوگل شود. برای مشاهدۀ محتویات فایل htaccess می‌توانید از کنترل پنل هاست خود اقدام کنید.

با توجه به پیچیدگی دستورات htaccess توصیه می‌کنم از یک متخصص کمک بگیرید زیرا ممکن است با ویرایش این فایل، اشکالاتی در وب‌سایت شما ایجاد شود.

اگر فقط بخشی از صفحات مانند تگ‌ها و یا دسته‌ها ایندکس نمی‌شود:

در این صورت تمامی موارد بالا را برای آدرس و مسیر موردنظر بررسی کنید. به‌عنوان‌مثال اگر فقط دسته‌بندی‌های شما ایندکس نمی‌شوند، وارد آدرس یکی از دسته‌بندی‌های خود شده و با بررسی کدهای صفحه با استفاده از دستور Ctrl+U یا همان View source گرفتن از صفحه، وجود متا تگ noindex را بررسی کنید. اگر متا تگ robots با مقدار noindex وجود داشته باشد، علت ایندکس نشدن صفحات وب‌سایتتان دقیقاً همین است.

1 پسندیده
تنها کدی که ست اینه فایل htaccess هم بررسی کردم هیچ دستوری نیست. تنظیمات یوست نگاه کردم ایرادی نیست نمیدونم دیگه چیکار کنم فایل رباتمم کدهاش اینه User-agent: * Sitemap: https://www.bepacafe.com/sitemap_index.xml

سلام خدمت دوستان من دو تا مشکل دارم
1- مقالات سایتم داخل سرچ گوگل نمیاد متا تگ noindex هم روش نداره و داخل سایت مپ سرچ کنسول هم قرار میدم این ارور رو میده
Sitemap can be read, but has errors
نقشه سایت هم با yoast بود غیر فعالش کردم الان با xml-sitemap هستش فرقی نمی کنه
2- بعضی از صفحه های محصولات من هم داخل سرچ گوگل نمیاد

اگر ممکنه آدرس چند تا از صفحاتی که ایندکس نمیشوند را بگذارید