بی‌بی‌پرس یا بادی‌پرس ؟

سلام دوستان
از عزیزان کسی هست که تجربه انجمن سازی داخل وردپرس داشته باشه . میخوام بدونم بی‌بی‌پرس بهتره یا بادی‌پرس ؟
ممنون میشم راهنمایی کنین یا یک مرجع خوب برام بفرستین.

جواب کوتاه؟ هیچ کدام.

امکانات انجمن ساز ها برای وردپرس زیاد نیست. با بزرگ شدن انجمن با کندی و عدم کاربرد پذیری مواجه خواهید شد. بعد از بزرگ تر شدن انجمن، امکان انتقال داده تقریبا غیر ممکن خواهد بود. پروژه های انجمنی وردپرسی زیاد وجود داره که تقریبا میشه گفت همگی به شکست روبرو شدن.

نظر بنده این هست که از اول یک سیستم کاملا مجزا از وردپرس رو برای راه اندازی یک انجمن انتخاب کنید. اگر حدودا ماهی ۳۰۰ تومن هزینه کنید می تونید سرور تهیه کنید و با استفاد از انجمن ساز قدرتمند دیسکورس (همین سیستم انجمن سون هاست) این کار رو انجام بدین. البته سیستم های خوب دیگه ای هم وجود داره.

با آرزوی موفقیت برای شما

1 پسندیده

ممنون از راهنماییتون
هاست از سون هاست دارم و یک هاست دیگه هم از شرکت دیگه دارم که معمولا باهاش تست میزنم مشکل هاست ندارم . از کجا میشه آموزش نحوه استفاده از دیسکورس را دید

هاست و دامین همین انجمن که میخوام الان روی سون هاست فعاله

متاسفانه امکان نصب دیسکورس در محیط اشتراکی همچون هاست امکان پذیر نیست. زیرا نیازمند نصب داکر docker می باشد.

برای نصب دیسکورس به سرور مجازی لینوکس با سیستم عامل اوبونتو نیاز دارید. پیش نیاز ها رو می تونید از اینجا مشاهده کنید.

پیش نیاز سخت افزاری

• modern single core CPU, dual core recommended
  • 1 GB RAM minimum (with swap)
  • 64 bit Linux compatible with Docker
  • 10 GB disk space minimum

پیش نیاز نرم افزاری

موارد نرم افزاری در هنگام نصب به صورت خودکار روی سرور نصب میشه.

در صورت خرید سرور می تونید تو بخش پشتیبانی سرور تیکت باز کنید و درخواست نصب دیسکورد بدین. براتون نصب میشه. این سرویس شامل هزینه میشه که می تونید از همان طریق استعلام کنید.

البته اگر دانش ابتدایی از سرور مجازی دارید خیلی راحت می تونید اون رو نصب کنید.

1 پسندیده

ممنون
در واقع خود دیسکورس را میشه از سون هاست خریداری کرد ؟

سرور مجازی KVM این سرور خوبه ؟

بله اما پیشنهاد من سرور ابری است. لوکیشن فنلاند.

ممنون از راهنماییتون