آموزش کامل افزونه Advanced Database Cleaner

با سلام خدمت دوستان گرامی

در این آموزش میخوام به شما به صورت کامل یاد بدم چه طوری برای بهینه سازی سایتتون از افزونه Advanced DB Cleaner استفاده کنید.

ابتدا میتونید نسخه پرو این افزونه رو از تاپیک پایین دانلود کنید.

دانلود Advanced Database Cleaner Pro v3.1.6 بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

سپس افزونه رو نصب و فعال میکنید

البته این نکته رو بهتون بگم که قبل این کار حتما حتما از دیتابیس یا کل سایتتون بکاپ بگیرین
چون من خودم هم یکبار که داشتم با این افزونه جداول سایت رو بهینه میکردم باعث خراب شدن سایتم شد

برای بکاپ گرفتن هم از آموزش زیر استفاده کنید

استفاده از WordPress Manager

خوب حالا که بکاپ گرفتیم و افزونه رو هم نصب و فعال کردیم میریم سراغ آموزش

بعد از نصب منوی جدیدی به نام WP DB Cleaner به پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد.

این صفحه از چند تب مختلف تشکیل شده است که در ادامه به بررسی این تب ها می پردازیم.

General Clean-Up

در اینجا آیتم هایی که می خواهید پاکسازی کنید را انتخاب نمایید. پیشنهاد میکنم گزینه های Auto Drafts و Pending comments را فعال نکنید.

بعد ازانتخاب میتوانیم از پنجره کشویی گزینه Clean را انتخاب کرده و روی دکمه “اجرا” کلیک کنیم.

یک صفحه پاپ آپ مشابه شکل زیر نشان داده می شود.

Screenshot 2020-11-20 110904

روی دکمه Continue کلیک کنید. پس از چند ثانیه این افزونه، دیتابیس سایت شما را پاک سازی می کند.

Tables

این تب مربوط به پیدا کردن و پاک سازی orphan tables است.

روی دکمه “scan tables” کلیک کنید تا فرآیند یافتن جداول تنها (orphan) شروع شود.

پس از پایان عملیات اسکن می توانید جداول تنها را مشاهده کنید. شما می توانید با کلیک بر روی “Orphan” در بالای صفحه به این جداول دسترسی داشته باشید.

بیشتر جداولی که در این قسمت قرار دارند مربوط به افزونه هایی هستند که قبلاً در سایت شما نصب بوده اند بنابراین به راحتی می توانید تصمیم بگیرید که آنها را حذف کنید. اگر در مورد حذف جدولی مطمئن نبودید بهتر است ابتدا نام آن جدول را در گوگل سرچ کرده و اطلاعات لازم را در مورد آن کسب کنید. تا زمانی که مطمئن نشده اید هیچ جدولی را حذف نکنید.

Options

اگر وبسایت شما قدیمی است احتمالاً تعداد گزینه های Orphan سایت شما زیاد است. این گزینه ها توسط افزونه هایی که قبلاً از آنها استفاده می کردید و الان آنها را حذف کرده اید ایجاد شده اند.

از پنجره کشویی گزینه Delete را انتخاب کرده و روی دکمه “اجرا” کلیک کنید.

Cron Jobs

کرون‌جاب قابلیتی است که توسط آن می‌توان طبق یک زمان‌بندی خاص یک عملیات را به صورت کاملا اتوماتیک انجام داد. به عنوان مثال شما سیستم را جوری تنظیم می‌کنید که هر شب ساعت 10 از دیتابیس بک‌آپ گرفته شود. در این تب کرون‌جاب‌های اجرا شده روی دیتابیس خود را مشاهده می‌کنید که در صورت نیاز می‌توانید هرکدام آنها را حذف کنید.

Overview & Settings

با کلیک بر روی تب Overview & Settings وضعیت فعلی دیتابیس وردپرس خودتون را میبینید.

خوب این آموزش کامل و کاربردی هم به پایان کار خود رسید.
امیدوارم برای شما مفید بوده باشه

لایک یادتون نره :kissing_heart:

2 پسندیده

تجربه خوبی ازش ندارم. و بسیار هم خطرناکه. یعنی شما ممکنه ارفان هارم پاک کنی یهو ببینی دیتابیس خودتم پریده.

1 پسندیده

با سلام
اره دقیقا
توی آموزش هم گفتم که قبل پاک کردن باید مراقب باشین
برای یکی از سایت های خودم حدودا 3 هفته پیش داشتم جداول Orphan رو پاک میکردم که یه دفعه دیگه سایت بالا نیومد و خطای دیتابیس داد
شانس آوردم که بکاپ دستی گرفته بودم

سلام

به صرفه Orphan بودن نباید پاکش کنین، اول باید ببینی به کجا داره Point میکنه.
چون گاها پلاگین های دیتابیس در شناسایی کاربرد جدول خطا دارن.

1 پسندیده