اافزایش رنک سایت با توجه میزان تاسیس دامنه وب

درود بر همه دوستان. بنده از تابستان سال 2017 (شهریور96) تا تابستان2020 که در راه است(شهریور99) وب سایتی با موضوع موسیقی بی کلام تاسیس کردیم. ابتدا قالب سایت من ایرانی بود و بنده بدون کوچکترین بَک لینکی به همراه همکارم تونستیم رنک سایت رو تا مدتی بعد روی 12 هزار هم بیارم البته با توجه به تغییراتی که در کُدهای قالب ایجاد میکردیم و تقریبا نزدیک به 1 سال که قالب سایت رو حرفه ای کردیم یعنی کاملا خارجی هست ولی در حال حاضر رنک ما با وجود سه سال دامنه ای که داریم روی 42 هزار هست که البته گاهی بین 42 تا 35 هزار هم هست!
میخواستم بدونم علت این قضیه چیه؟
واقعا ممنون میشم کمکم کنید!

1 پسندیده

با عرض سلام و ادب و خوش آمدگویی
برای کاهش رتبه باید موارد زیادی رو در نظر داشته باشیم ،نکات بسیار زیادی هستش که باید رعایت بشه من برخی از این نکات رو میگم:
۱- محتوای خوب و کاربر پسند(مهم ترینشه)
۲-قالب خوب و ریسپانسیو(امروزه اکثر بازیدها از طریق موبایل صورت میگیره)
۳-سرعت سایت(سرعت پایین باعث خروج کاربر از سایت میشه)
۴-استفاده درست از tagها و category(استفاده بیش از حد از برچسب ها و بدون رعایت اصول برچسب گذاری باعث افت سایت میشه)
۵-بروزرسانی مدوام سایت
۶-استفاده از ابزار کنسول گوگل برای تحلیل سایت (خیلی از خطاهای سایتتون شناسایی میشه)
۷-کاهش بکلینک ها و ایجاد بکلینک مخرب
۸-استفاده از افزونه های مناسب جهت سئوی سایت(مانند افزونه های کش،افزونه yoast ,افزونه schema و…)
۹-باید بدونیم که سئو یک دانش هست و نیاز به آموختن داره
۱۰-تاثیر عمر دامنه در رتبه سایت خیلی کمه
۱۱-و…
یه نکته ی دیگه هم که باید بدونید رتبه مهم نیست اون چیزی که مهمه رتبه کلمات کلیدی هست .
و نکته آخر زیاد به رتبه الکسا توجه نکنید و سعی کنید از ابزار هایی مثل گوگل کونسول و گوگل آنالیتیکس رفتار کاربرای سایتتون رو بررسی کنید .
ببخشید که یکم طولانی شد

2 پسندیده

سلام
آدرس سایتتون رو بگین

1 پسندیده

درود بر شما بخاطر پاسخ جامع و عالیتون
1- به لحاظ کاربر پسندی که تمام تلاشمونو داریم میکنیمWww.MusicSun.ir
2-اتفاقا رسپانسیو شده اونم100%.
3-سرعت سایت هم واقعا خوب یعنی اصلا سنگین نیست به لحاظ اینکه بخوایم بنر یا چیزی اضافه کرده باشم.
4- یعنی تگ ها باید روی پوسته سایت کلا باش یا منظورتون روی خودِ پُست ها هستش؟
5-اره از اون جهت که کاملا انجام میشه.
6- حتما استفاده میکنم ولی به همکارمم میگم که بررسی کنه.
7- همونطور که عرض کردم تا به حال بک لینکی نگرفتم.
8-افزونه ها رو باتوجه به قالب سایت که داده میشه پیگیری میکنیم.
9-بله موافقم که البته بنده در زمینه نوشتن پست ها و همکارم در زمینه نشون دادن سایت خیلی داریم تلاش می کنیم.
10- ولی من شنیدم انگار به لحاظ خوندن موتورهای گوگل بشدت تاثیر دار!موافقید؟
بازم اگه چیزی میدونید بیان کنید واقعا صحبتاتون خوب بود دوست عزیز

1 پسندیده

بله حتما
موزیک سان
Www.MusicSun.ir

1 پسندیده

شما سایت خوبی دارین
فقط چرا “پخش آنلاین” آهنگ ها درون خود صفحات تون نیست.

یه نکته خوب برای بالا بردن رتبه سایت، نگهداری کاربر مدت زمان بیشتر داخل سایتتونه.

1:04 :Daily Time on Site

به عنوان مثال اگر صفحات سایت شما فورا بسته بشه و کاربر زمان کمی رو داخل سایت سپری کنه این مفهوم رو برای گوگل داره که سایت شما خیلی سایت خوبی نیست و ممکنه رتبه شما رو کاهش بده

ولی اگه کاری کنین که کاربرها مدت زمان بیشتری رو داخل سایت تون سپری کنن، در واقع کاری کنین که مخاطبی که میاد داخل سایتتون درگیر بشه، گزینه پخش آنلاین رو بزنه چند دقیقه داخل سایت بمونه، به صفحات دیگرتون هم سر بزنه، دقیقا این مفهوم رو برای گوگل داره که سایت شما سایت با کیفیتیه و در نتیجه رتبه های بهتری برای سایت شما در نظر میگیره.

این یه نکته بهینه سازی داخلی بود که مطمئنم اگر روی مانگاری بیشتر کاربر داخل سایت تون کار کنین قطعا رتبه خیلی خیلی بهتری خواهین داشت

سلام. بنظرم. برای اینکه کاربر بیشتر در سایتتون بمونه. شما اول از همه اینکه لینک مستقیم برای دانلود اهنگ ایجاد کنید. دوم اینکه پخش انلاین هم حتما داشته باشید. شما الان بهترین رتبه رو دارید برای http://uplod.ir رقم میزنین. چون اهنگ اونجا پخش انلاین داره. و به عنوان نمونه خود من این صفحه برام چند دقیقه باز هست و دارم آهنگ رو انلاین گوش میدم و از سایت شما ظرف چند ثانیه خارج شدم.
ببخشید زیاد شد.موفق باشید

1 پسندیده

الان که سایتتون رو داشتم چک میکردم ،در حالت موبایل سرعت سایت پایین هستش حتما از ابزار هایی مانند google pagespeed و gtmetrix استفاده کنید برای ارزیابی سرعت سایت

در دو تصویر بالا مشاهده میکنید که سرعت سایت در نسخه موبایل بسیار پایین هستش ،و این خودش باعث افزایش بونس ریت(نرخ خروج) کاربر از سایت میشه .

1 پسندیده

درود بر شما…
خیلی ممنونم بابت حرف های که گفتین و ایرادهای فنی که گرفتین.از لحاظ لینک مستقیم شاید حالا یه حرکت های بزنم اگه واقعا باعث بشه که نقطه عطف سایتم باش. فقط قسمت آخر حرفتون رو متوجه نشدم
“چون اهنگ اونجا پخش انلاین داره. و به عنوان نمونه خود من این صفحه برام چند دقیقه باز هست و دارم آهنگ رو انلاین گوش میدم و از سایت شما ظرف چند ثانیه خارج شدم.”
این دقیقا یعنی چی؟
بازم ممنونم که دارید راهنمایی می کنید

2 پسندیده

ممنونم از نظرات و انتقادهای فنی و کاربردیتون.
از لحاظ پخش آنلاین حالا برنامه دارم که لینک مستقیم بگیرم گرچه اگه الانم لینک غیر مستقیمم که دادم ولی پخش آنلاین هم دار اونجا.
از لحاظ بهینه سازی داخلی دقیقا چه آیتمی مد نظرتون هست؟
میشه این موضوع رو صریح و شفاف توضیح بدید لطفا.

2 پسندیده

بله حتما با همکارم این موضوع درمیون میذارم. واقعا ممنونم بابت این همه لطف و انتقاد بجا از شما دوست عزیز.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز،
ببینید دوستان خیلی حرفه ای توی این انجمن هستند میتونید از اونها کمک بگیرید تاپیک های مربوط رو مطالعه کنید.
پیشنهاد من تو بهتر کردن سایتتون هست که شاید روی رتبه و بازدید شما هم تاثیر کوچیکی داشته باشه

سایت شما امتیاز مطلوبی از gtmetrix گرفته اما با رعایت کردن بخش هایی که به اونها اشاره کرده میتونید خیلی بهتر ظاهر بشید اولین خطایی که هست مربوط به کد گوگل آنالیز که با فعال کردن افزونه ی راکت هم به بهینه و فشرده کردن کد ها، لود سریعتر، کاهش درخواست ها و رفع همین خطا به شما کمک کنه از تاپیک زیر میتونید نسخه اورجینال رو دریافت کنید من تاپیک رو براتون پین میکنم.

خطا دوم مربوط به کش مرورگر
از افزونه های راکت و لایت اسپید جهت بهبود کش مرورگر میتونید استفاده کنید
تایپک افزونه راکت در بالا هست و آموزش استفاده از لایت اسپید:

و بازم ارور های فشرده کردن کد های جاوا اسکریپت css رو میتونید ببینید بازم از افزونه های که در بالا ذکر شده میتونید بهره ببرید.
در مورد فشرده یا کمپرس عکس های موجود در سایتتون هم میتونید از سایت های کمپرس عکس compress image یا از افزونه های مشابه مثل

ارور های yslow
استفاده از cdn های خوب مثل کلود فلر یا برای دامنه های ir از آروان لود و …که غیر از همه ی مزایا ، سرعت لود خیلی بهتر، جلوگیری از حمله های ddos یا … که دارن ssl سایت هم براتون فعال میشه.

لطفا Gzip هم از طریق قسمت MultiPHP INI Editor فعال کنید.

رقابت بین سایت های موزیک زیاد هست البته تو دسته سایت های موزیک تعداد زیادی رو هم داریم اگه دقت کرده باشید سایت هایی که همیشه یک آپشن یا ویژگی منحصر به فردی رو نسبت به سایت های دیگه داشتن خیلی سریعتر رشد کردند.

4 پسندیده

سلام.
خواهش میکنم عزیز.
ببینید من خودم به عنوان یک کاربر که وارد سایت شما میشم. معمولا اهنگارو انلاین گوش میدم و دانلود نمیکنم. اگر در صفحه شما پخش آنلاین باشه . به مدت پخش اون آهنگ در سایت شما انلاین میمونم و اونو گوش میدم و این یک امتیازه برای شما که کاربرو در سایت خودتون نگه داشتید. ولی در حال حاضر من برای پخش انلاین اهنگ مثلا وارد این صفحه میشم http://uplod.ir/9julh6sq5un5/02._senna's_joy.mp3.htm
و ارتباطم دیگه با وبسایت شما قطع میشه. امیدوارم تونسته باشم منظورموبرسونم. همون Daily Time on Site هست که دوستمون بهش اشاره کردن.
و یک نکته دیگه حتما سایتتون برای موبایل بهینه سازی باشه که میشه گفت حداقل 90 درصد بازدید کننده ها الان با موبایل وارد سایت میشن.

2 پسندیده

واقعا ممنونم ازتون … خیلی لطف کردین…حتما همه رو باید لحاظ کنم ت اقطعا نتیجه بهتری بگیرم.

1 پسندیده

خواهش میکنم
دقیقا همون نکاتی که اشاره کرده بودم رو دوستمون Omid-A هم دقیقا همین نکته رو توضیح دادن.

از لحاظ بهینه سازی داخلی در حال حاضر باید لینک پخش آنلاین موسیقی ها درون خود صفحات سایت تون قرار بگیره تا کاربران مدت زمان بیشتری رو داخل سایت تون سپری کنن.

درسته که کاربرا می تونن با کلیک روی لینک موسیقی ها در ادامه آنلاین موسیقی ها رو پخش کنن و از گوش دادن به آهنگ لذت ببرن ولی از دیدگاه گوگل به معنای ترک سایت در نظر گرفته میشه.
در واقع با این وضعیت فعلی، کاری کردین که کاربرا خیلی زود سایت تونو ترک کنن.

در کل هر عاملی که باعث بشه مخاطبا سایت شما رو خیلی زود ترک کنن یک سیگنال منفی در نظر گرفته میشه که باید برطرف کنین مثل:

• سرعت پایین سایت
  • محتوای بی کیفیت
  • رسپانسیو نبودن سایت
  • تبلیغات زیاد
    و …

در اصل بهینه سازی داخلی کلا دور این موضوع میچرخه که شما “کاربر رو داخل سایت تون مدت زمان بیشتری نگه دارید”

امیدوارم منظورمو به درستی بیان کرده باشم

4 پسندیده

دقیقا توجیحه دارم میشم. ای کاش من زودتر از اینا میومدم تو این تاپیک…واقعا ایول دارین همتون. من اگه بازم به مشکل و سوالی برخوردم میام خدمتتون. چون حالا حالاها با شما عزیزان کار دارم.

2 پسندیده