اتصال هاست دانلود به سایت

سلام. من تازه دارم وردپرس یادمیگیرم. میخواستم بدونم الان هاست دانلودی رو روی سی پنل ست کردم. چطور محتوای خودم رو روی اون بریزم و به سایت متصل کنم. و سوال دیگه این هست که باید حتما همه محتوا رو روی هاست دانلودم بریزم. میتونی بعضی محتواها رو از هاست قبلی استفاده کنم. کلا راه آپلود محتوا و بعد بارگذاری روی سایت از طریق هاست دانلود رو میخواستم بدونم. ممنون

سلام درود به انجمن سون هاست خوش آمدید :ok_hand: :ok_hand:
این آموزش میتونه کمکتون کنه!

2 پسندیده

ببنید مثلا شما اگه بخواهید فیلم ویا هرچیزه دیگه داخل هاست دانلود آپلود کنید
اول که وارد هاست دانلود میشید و بعد روزی گزینه فایل منیجر کلیک کنید

بعد وارد قسمت public_html میشید

ebfd06a5113295baa66bc57a2eb95fb61d8cf9b5

یک پوشه بسازید مثلا با نام music می توانید دوباره داخل پوشه music پوشه جدید هم بسازید و داخل اون فایل اپلود کنید

سپس داخل پوشه ای که ساختید بشید بعد گزینه آپلود بزنید

و فایل خودتون رو داخل کامپیوتر انخاب کنید و بعد تا زمان سبز شدن فایل اپلود شده صبر کنید

upload-file-in-cpanel-08

و در نهایت اول ادرس هاست دانلود مثلا dl.site.com و بعد اسم پوشه همراه با یک / پشت اسم دامنه هاست دانلود قرار بدید مثلا dl.site.com/music و بعد اسم پوشه که اپلود کردی قرار بده
مثلا dl.site.com/music/wordprss_4.5.3-fa_ir.zip
و وقتی که شما روی لینک کلیک کنید فایل اپلود شده دانلود میشه
و این ادرس هرجا که قصد دارید قرار بدید
ببخشید که یخورده بد توضیح دادم و تصاویر خوبی انتخاب نکردم
موفق باشید :wink: :wink:

4 پسندیده

سلام. ممنون که خوب توضیح دادید. با توجه به فرمایش شما دیگه نیازی نیست محتوا رو روی رسانه وردپرس دانلود کنم. از طریق همین راه میتونم مطالب رو روی وردپرس ببرم. مثلا در قسمت پادکست ها ، این آدرس رو ببرم و در بلاک متن قرار بدم ؟ درست متوجه شدم؟

ببینید مثلا شما ی مطلب داخل سایت با استفاده از وردپرس تولید خب حالا هم ی فایل قصد دارید داخل مطلبتون باشه که بخواهید که این فایل کاربران بتونند دانلود کنند شما خیلی راحت مثل آموزش بالا این کارار انجام میدید و آدرس فایل در اونجا قرار میدید یا بعضی از قالب های جای برای گذاشتن لینک دانلود فایل دارن که شما اونجا قرار میدید ! سایت شما در چه حوزه فعالیت داره؟

در زمینه آموزش کسب و کار .
میتونم هم زمان از هاست قبلی هم استفاده کنم.
سوال دیگه این که من قسمت آخر که آدرس رو بعد از آپلود تغییر دادین متوجه نشدم.

هاست قبلی شما هاست دانلود هست ؟ و اینکه بهتره هاست دانلود شما با ادرس اصلی دامنه شما همراه باشه ساب دامین شما باشه یعنی مثلا اگر اسم سایت شما wordplus باشه بهتره که ادرس هاست دانلود شما dl.wordplus.com باشه

منظورتون دقیقا کدوم لینک این dl.site.com/music/wordprss_4.5.3-fa_ir.zip یا … ؟

نه هاست معمولی هست. ساب دامین هم دارم. هاست هم ست شده .الان فقط نحوه استفاده رو نمیدونم. الان یه فایل آپلود کردم. حالا این فایل رو چطور ببرم روی سایت؟
من تازه متوجه شدم که کنترل سی پنل هاست دانلودی با هاست قبلی متفاوت هست. :smiley:

حالا فایل آپلود شده رو چی کار کنم؟
ببخشید زیاد سوال میپرسم. چون مبتدی هستم

بله . این لینک و چطور درست کنم.مثل این بشه.
dl.site.com/music/wordprss_4.5.3-fa_ir.zip یا … ؟

توسیه میکنم واسه آپلود و دانلود فایل از هاست دانلود استافاده کنید

خب مثل آموزش بالا عمل کنید و دیگه قبل اسم سایت dl به کار نبرید یعنی اول اسم سایت / اسم پوشه ای که داخل فایل آپلود کردید دباره ی / بزارید و بعد اسم فایل که ما اسم فایلم که داخل تصویر دیدید wordprss_4.5.3-fa_ir.zip این بود و اسم پوشه هم music

عرض کردم که شما مثل آموزش عمل کنید و در نهایت داخل سرچ گوگل اسم سایت / اسم پوشه که آپلود کردید / اسم فایل بزنید فایل دانلود میشه و میتونید این لینک هر جا که خواستید قرار بدید :wink:

خواهش میکنم سوالی زیادی نپرسیدید :face_with_raised_eyebrow:
و از اونجایی که مبتدی هستید میتونید آموزش کامل وردپرس که بعضی از آموزش ها تا 40 ساعت هم هست ببنید که اکثر رایگان هستش