احتمال قطع دوباره اینترنت (راه حلها و پیشنهادات)

سلام دوستان این تاپیک رو برای بحث پیرامون قطع اینترنت(این جور که بوش میاد) ایجاد کردم
رئیس جمهور ۱۷ آذر در مجلس دقیقا به این موضوع اشاره کردند:«امیدوارم بتوانیم شبکه ملی اطلاعات را آنچنان تقویت کنیم که مردم نیازی به خارج نداشته باشند» این صحبت واقعا نگران کننده است .
در حالی که آقای ربیعی سخنگوی دولت امروز(۱۸ آذر) اشاره کردند که از حرف های رئیس جمهور سؤ برداشت شده است .
نقل قول سخنان ربیعی : «موضوعی این است که در کشور یک شبکه ملی وجود دارد که روی آن اینترنت هم است و اینترنت هم از طریق همین شبکه به مردم ارائه می شود.
ربیعی صراحتا تاکید کرد: به هیچ وجه دولت نه الان و نه آینده برنامه ای برای قطع کردن دسترسی مردم به اینترنت را ندارد. اینترنت مگر قطع شدنی است؟ آینده اقتصاد دنیا و اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اینترنت است»
سخنان ربیعی با سخنان رئیس جمهور در تضاد هستند ،آیا به نظر شما اینترنت دوباره قطع خواهد شد؟(همانند این ۱۰ روزی که قطع بود)

برای خود بنده جای نگرانی هستش،چرا که تمام سایت هایی که دارم در سرور های خارج میزبانی میشوند

سلام
ببینید ابتدا بگم از نام بردن نام های مربوط به سیاستمداران خودداری کنید
شبکه های داخلی بحثشون فرق داره قرار نیست چیزی اینترانت بشه ، واقعا سوء برداشت شده از این حرف ، نگرانی سر این مسئله نداشته باشید فقط هدف دولت تامین اینترنت از خود ایران هست که مجبور نباشیم اینترنت رو از جای دیگه خریداری کنیم ، اگر صد درصد بشه تامین داخلی اینترنت یه پیشرفت بزرگه و قراری بر اینترانت نیست ، اما طبق همیشه شایعات توی کانال های تلگرامی سر و پای تلگرامو گرفته که نت ملی میشه ، شما هم اصلا به اونا توجهی نکن چون اکثرا میبینی بچه های دبستانی نشستن پشت گوشی و یه چیز شنیده اصن نمیدونه چیه و شروع میکنه شایعه پراکنی ،
اما برای سایت های فارسی زبان سرور داخلی بنظر من خوبه ، سایت های انگلیسی هم سرور خارج از ایران

به وضوح سخنگوی دولت اشاره کرده که در شرایط تحریم و شرایط خاص از شبکه ملی اطلاعات استفاده خواهد

عزیز گفتم شبکه اینترنت ملی بی نیاز شدن از خرید اینترنت هست نه قطع دسترسی به اینترنت جهانی ، این دوتا بحث جداس از هم

پس به نظر شما نگران قطع شدن دوباره ی اینترنت مثل این ۱۰ روز نباشیم؟؟؟

اگر این اتفاقاتی که افتاد نیفته قطعی نداریم وگرنه همین روال رو باید تحمل کنیم و برای هر بار چند روز نت نداشته باشیم
اما اینکه بصورت کلی و همیشگی بخواد داخلی بشه نه اینطور نیست ، ولی خوب از این قسمت موقتش نمیشه فرار کرد

1 پسندیده

بله فرمایش شما درسته من هم معتقدم که قطع اینترنت به طور دائمی امکان پذیر نیست،اما قطع اینترنت حتی به طور موقت ضرر بسیار زیادی میزنه ،کلا قطع اینترنت دو سر باخت هستش

1 پسندیده

واقعا همینطوره تمام افرادی که میشناسم به نوعی ضرر کردن ، ضررهای میلیون تومانی خوب خوبا بود دوستام هستن ضرر های بزرگی دادن سر این داستان اما چ میشه کرد باید پیش زمینه فراهم باشه ، بقول جناب سیدزاده سایت هایی با سرور خارجی یه کپی ازشون داخل هم داشته باشید وقتی هم مشکل شد فقط یه نیم سرور عوض کنید و با خیال راحت کارتون رو ادامه بدید

3 پسندیده