از دیجیتال مارکتینگ چیزی می دونید !؟

خودتان قضاوت کنید این پروسه رابطه کاری که ایجاد کردید

اول تو اینستاگرام میگید کمیپن دارید برید تلگرام

تو تلگرام بعد از چند روز پست میزارید واسه کمپین برید انجمن

تو انجمن با ایمیل کاربری سون هاست وارد نمیشه شد و هیچ اطلاعی به کاربر داده نمیشه که اینجا باید اکانت جدید بسازید

من می خواستم ولش کنم برم ولی گفتم ببینم تا کجا اشتباه میکنید

ثبت نام می‌کنی تو انجمن باز هم می‌فرستید تو‌ ایمیل که اکانت تایید کنید !

و دوباره باید برگردی تو انجمن تا بتونی یک تاپیک شما را لایک کنیم که وارد قرعه کشی بی‌شیم !

هاذا فاذا به مارکتر هاتون باید بگم !

از رابطه کاربری اینقدر ضعیف عمل می‌کنه , آخه بعد از اینکه اعلام کمپین کردید خودتان خروجی و تحلیل کردید می‌فهمید.

2 Likes

سلام جناب ستوده،

اگه حوصله خوندن طومار پایین رو ندارید

جواب کوتاه: نه!

ولی اگه اومدید جواب بگیرید، قبل از اینکه انگشت بزارید رو عملکرد مارکتینگ ما حتما همه جوانب رو در نظر بگیرید:

• هیچ هاستینگی ۳۵٪ تخفیف برای تمامی مشتریان کنونیش در تمدید ارایه نمیده. شما اگر نمونه داری اعلام کن، چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور. اونم با قیمت پایینی که از قبل تخفیف خورده هست و ۵۰٪ کمتر از قیمت بقیه همکارامونه.

• هیچ هاستینگی ۳۰٪ تخفیف رو همه سرویس هاش ارایه نمیده. مخصوصا سرویس هایی مثل هاست دانلود و سرور مجازی که از سخت افزار خیلی گرونی برخوردا هستن و تقریبا هزینه ای که دریافت می کنیم رسما با هزینه نگهداریش یکیه.

• هیچ هاستینگی دامنه ملی رو نمیفروشه ۵۵۰ تومن، دیگه خودتون دو دو تا چهار کنین متوجه میشین که خود ایرنیک هم دامنه ی ملی رو این قدر نمیده پس قاعدتا ما داریم از جیب میدیم تا کاربر استفاده کنه. شاید باز بگید ما تو مارکتینگ چیزی سرمون نمیشه، اما حقیقتش اینه که مطلب اصلا کسب درآمد از ایرن راه نیست، چون شما دامنه رو ۴۰۰۰ تومان زیر قیمت واقعی خرید کنی سودی به حال ما نداره. به رابط عوض می کنی تموم، میری جای دیگه.

• هیچ هاستینگی تخفیف های ۹۰٪، ۶۰٪ ۹۵٪ ۵۰٪ و ۸۰٪ ارایه نمیده. ما جدا از تخفیف در تمدید، تخفیف در خرید جدید، این تخفیف های کذایی رو ارایه دادیم. همکارای ما هستن گفتن بیاین فلان صفحه رو پر کنید، ایمیلتون رو بزنید تا شاید یه چیزی برنده بشین. شاید اونا دارن کار مارکتینگ رو درست انجام میدم و افرادی با تفکر شما نتونن ازشون ایراد بگیرن. چون هیچ نوع transparency وجود نداره. در نهایت شما ایمیلتون رو تقدیم ارایه دهنده کردید و خبری هم از گل و بستی چوبی نیست. ما تخفیف رو مردونه دادیم،‌چه مشتری کنونی و چه مشتری قدیمی، هیچ ارایه دهنده ای چنان تخفیف نداد و در تاریخ هم تکرار نمیشه. بعضی از همکارای دیگه هم اسم تخفیفشون رو گذاشتن مردونه ولی یه مبلغ ناچیز رو بسته هایی که قیمت کذاف و غیر غیر منطقی دارن. ما از این تخفیف های سنگین سودی نمی بریم، در بلند مدت برای ما ضرر هست و هر هاستنگی این رو میدنه.

ما تو سون هاست، نه سئو داریم، نه مارکتینگ خوب داریم، نه صفحات جوامع مجازی ما در حدی هست که بتونیم روش حساب باز کنیم. اینکه کاربر رو میفرستم تو تلگرام به خاطر اینه که تعداد اعضاش اضافه بشه، شما که می خوای با یه تخفیف ۵۰۰ هزار تومن کمتر بدی، یه عضو شدن تو کانال تلگرام چیزی نیست برات. از طرفی، نصف بیشتر کاربرای سون هاست هاست اطلاعی از وجود چنین انجمن کارآمدی ندارن. این فرصت باعث شد که کاربرا رو به انجمن دعوت کنیم تا با محتوای خوبی که ارایه میشه سطح علمی خودشون رو ارتقا بدن و در قبال این عضویت، این قرعه کشی به عنوان یک خوش آمد هست. ۹۹٪ تخفیف با بقیه تخفیف هایی که ارایه میشه فقط مخصوص کاربران خودمونه و نه هر کسی که از راه برسه. اگر کسی براش گرون تموم میشه که تو یه اکانت ساده درست کنه پس بهتره که اصلا شرکت نکنه. اسب پیشکشی دندونشو نمیشمرن.

حالا شما بگو ضعیفیم، شعورش رو نداریم یا حالا هر چیز دیگه ای، ماهیت اصلی اهدافمون همونیه که گفتم. ما با دل و جون برای این ملت خدمت می کنیم، کما اینکه خیلی وقتها احساس می کنم اشتباه می کنم ولی در نهایت نظرم عوض میشه چون ما یه corporate میلیاردی نیستیم، از خاک شروع کردیم و خاکی هم می مونیم. شاید نیاز باشه تو عملکردهایی که شما بهش اشاره کردید خودمون رو ارتقا بدیم. ولی اونطوری که شما تجزیه و تحلیل کردید نیست.

محض اطلاع شما، ما نه از مارکتینگ چیزی می دونیم نه متخصص تبلیغات داریم. ما کارمون شبکه هست، میزبانی وب هست. اگر ضعیف عمل می کنیم شما به بزرگواری خودتون ببخشید. شاید حق با شما باشه ولی اصل مطلب اینه که هدف ما کمک کردن به قشری که تو این شرایط سخت با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنن. و در نهایت هم در قبال تخفیف ها و هدایای هنگفت، یه تبادلی هم انجام بشه که در نهایت هم به نفع کاربر هست.

ممنون که نرفتید و این تاپیک رو باز کردید. اصلا این انجمن برای این باز شده که شفافیت وجود داشته باشه. یه تاپیکی مثل این تاپیک ایجاد شده که همه بدونن سون هاست کیه و بقیه کسایی که ازش استفاده می کنن چه کسایی هستن و در نهایت کاری ما می کنیم چطور زندگی خیلیا رو تغییر داده.

11 Likes

سلام جناب ستوده ، دو صفحه کامل نوشتم بعد پاک کردم ، خیلی ناراحت شدم از متن شما ، من اصلا برام مهم نیست چ کسیایی هستن ک چشم دیدن سون هاست رو ندارن چون خیلی هاشون رو میشناسم و روزی هزارتا تیکه میپرونن اما الان هیچ کدوم تو آینه بقل سون هاست هم دیده نمیشن ،
شما اگر دیر رسیدی و موندی برای کمپین بعدی دیگه مشکل سون هاست نیست !
شما انتظار داری از تکنولوژی مایکروسافت استفاده کنیم برای تشخیص انسان بودن و اسپم نبودن برای اینکه لینک تایید برات نیاد ؟

**من یا یکی از مدیران کلودفلر یکبار صحبت کردم گفتم چرا سراسری نمیشه کاربران فروم و سایت برگشت گفت یعنی نمیتونی ثبت نام کنی ؟ (منظورش همین بود ک انقدره فشار میاد بهت؟) **
**گفت اصلا این دوتا ربطی نداره بهم ک بخواد سراسری باشه چون نمونه کاربری ک تخلف توی فروم میکنه اخراج میشه توی خود سرویس هم مسدود بشه ؟ سایتش هم مسدود بشه ؟ **
دیدم واقعا من بچه گانه فکر میکردم یه چیز مثثثثثثثل شما
خلاصه کنم براتون اگه اصلا دوست ندارید بچرخید و توی تمام شبکه های اجتماعی سون هاست عضو باشید خوب چرا ازش استفاده میکنید و کد تخفیف رو میگیرید به هر طریق شده ؟
بابا بخدا کلودفلر با اون عظمت یه کمپانی سطح یک تکنولوژی هست برای اینکار اعلامیه میده تو فیسبوک که پست رو شیر کنید برید تو انجمن ثبت نام کنید لینک پست شیر کرده رو تو انجمن به همراه مشخصات ثبت نام توی خودسایت رو ارسال کنید تا شرکتتت داده بشید
نه اون مالورتیپس ، هممین دیرو خودم مالورتیپس شرکت کردم ، خیلیا که برندهای سطح 1 هستن
اونوقت دیجیتال مارکتینگ شما چطوریه ؟ شما به ما یاد بده خوب عزیز
من خودم به شخصه دوست دارم یاد بگیرم یه فردی هستم ک شدیدا دوست دارم شماره یک باشم
شما ک تجربه اشو داری ممنون میشیم به مام یاد بدی

8 Likes

سلام و درود اقای ستوده

باید بگم که این مسئله در همه جا دنیا هست و قطعا یک پارچه بودن در انجمن و سرویس خریداری شده یک امری هست که می تونه باعث بروز مسائل امنیتی هم بشه و بهتره به دلیل حساسیت بالا و البته انتخاب دلخواه، این بخش ها با یوزرهای جدا باشن تا بعدا مشکلی پیش نیاد. شرکت های بزرگی که نام نمی برم و صرفا با برگزاری چند مسابقه که خودمم شرکت کردم و نتیجه ای هم نداشت و هیچ چیزی هم برنده نشدم، گفتم عجب، فقط می خواد یوزر جذب کنه و اخر هیچی! ولی با تخفیف هایی که سون هاست گذاشت و ثابت بود، بسیار استفاده کردم و به بقیه هم پیشنهاد دادم.

ممنون می شم درک و مفهوم دیجیتال مارکتینگ رو شفاف توضیح بدید و مثال هایی بزنید تا بیشتر و بهتر آشنا بشیم.

واژه دیجیتال مارکتینگ رو یاد داریم ولی اصل و اساسش رو نمی دونیم!

7 Likes

به نظر من نیروی انسانی که تعصب داشته باشند به برند شرکتی که کار میکنند یک سرمایه با ارزش هست و امیدوارم با ارزش تر هم بشوید

از سون هاست جناب کیان و آقای اقبالی از پشتیبانی عالی سون هاست فقط خوب میشناسم که واقعا تو crm عالی بودند و اینکه تو این انجمن اعضای فعال داره ، باعث خوشحالی من شد .

من یکی از دوستان سئو کاریه سون هاست معرفی کرد و نزدیک صدتا سایت مختلف روی هاستینگ های مختلف دارم و متغیر در حال تغییر اما تو چند ماه بودنم با شما و هر چند ماه آوردن یک از هاستینگ های مشتریم به سون هاست از تخفیف نبوده بلکه پشتیبانی بوده و همیشه گفتم هاستینگ عالیه که شما کمترین تیکت به پشتیبانی بدید بخصوص برای خطای ۵۰۰ اگر هاستینگ س بار در سایت تون به وجود آورد باهاش خداحافظی کنید .

وقتی فرانت اند سایت و به آی وحید دادید و تمپلت جدید سون هاست و دیدم تلفنی فکر کنم به آقای اقبالی قبل از عید گفتن که فوق العاده حرکت عالی رو به جلوی بوده اما نکات ریزی که بوده تو تمپلت بارها تیکت زدم و اعلام به پشتیبانی کردم

مورد دیجیتال مارکتینگ حتما در شرایط مناسب زمانی داشته باشم و به صورت رایگان و پروپوزال آماده به سون هاست ارسال میکنم و اینکه دانش اندکم و در اختیار تیم شما بزارم خوشحالم میشم .

و برای این کمپین شما باید به صورت بازی و شفاف با کاربررفتار می کردید

مثال به صورت پیامک و ایمیل و سایت به تمام کاربران دعوت به مسابقه و یا بازی و هر واژه ای دیگر که به اینستاگرام بی آیند و هر کسی کامنت و لایک و هر چیزی که بش نشونی از کاربر باشه تو اینستاگرام شما بزاره و بهش امتیاز در قرعه‌کشی بدید
و مرحله بعد راهنمایی کنید که امتیاز بعدیش در تلگرام هست و به وسیله ربات در کامل عضو بشه و اونجا علاوه یک امتیاز دیگه در قرعه کشی بدید مثال یک اکانت و یا یک جایزه کوچولو مثل دامنه رایگان و هر چیزی دیگه هم بهش بدید که راغب بشه وارد مرحله بعد بازی بشه

در مرحله بعد بازی که در ربات تلگرام بهش گفته بودید که به انجمن بره و در قسمت فینال باشه کاملا راهنمایی کنید که باید عضو مجدد انجمن بشه و چه کاری باید انجام بدم

و پس از این کمپین کاربرها و رها نکنید و تعامل مجدد باهاشون داشته باشید ،

اصل موضوع اینه تخفیف یک تکنیک هست در مارکتینگ نه خود بازاریابی
و اصل موضوع دیجیتال مارکتینگ تعامل با کاربران هست و اینکه شما نیازی رفع کنید شما را دوست دارند نه اینکه قیمت کمتری نسبت به رقبا بدید

مزیت شما بر رقبا شما را برند می‌کند و مثال خیلی ساده همین تمپلت جدید که رابطه ای کاربری برای پرسنای شما دارد عالیه و خودش مزیت بر فروش حساب میشه .

الان دیگه در هاستینگ پشتبانی خوب مزیت نیست بلکه وظیفه است و برای اینکه شما اینقدر عالی بودید و اینجوری روی برندینگ خودتان از یک کمپین ضعف نشون دادید دلسوزانه تذکر دادم.

همین تذکرات هم به نت افراز و ایران سرور واذر آنلاین … هم دادم و این دیگه با خود هاستینگ ها هست سخن دوست را به دل بگیرند یا از دل ببرند .

موفق باشید

هنوز هیچ کس سیستم جدید سون هاست رو ندیده. شما چیو دقیقا دیدی؟ ما اصلا نه جایی منتشر کردیم نه حتی اسکرین شات گذاشتیم. نمی دونم راجب چی حرف میزنید.

شما باز برگشتی رو حرف خودت درباره مارکتینگ درست و غلط. حرف من اینه که شما ما رو با برند هایی که هاذا فاذا نیستن مقایسه نکنید. ما دلسوزانه و به قول خودتون تعصبی کار رو پیش میبریم. مانور اصلی ما کیفیت و قیمت خوب هست. مطمین باشید ما اگر نیاز به مارکتینگ اصولی داشته باشیم کسی رو برای این کار استخدام می کنیم و به کسی نیاز نخواهیم داشت تا ما رو راهنمایی کنه. دخل و خرجمون به هم بخوره همه کار می کنیم. شما هی برند برند می کنید. کی ماهی ۳۰۰ میلیون تومن هزینه مارکتینگ داره تو ایران؟ همکاران ما تو این بیزینس هستن و همچنین خرجی می کنن و میشن برند. از طرفی همکار دیگه ای داریم ماهی ۹ هزار دلار هزینه تبلیغات گوگل می کنه. همه ما میدونیم منظورم کیه دقیقا. من یه نفر آدمم هزار سر و هزار سودا! مشکل شما اینه که اصلا نمی دونی سون هاست کیه و چطوری و از کجا به اینجا رسیده.

بحث اصلا مارکتینگ خوب و بد نیست. از دید من تاپیک شما توهین آمیز بود جناب ستوده. مطابق با هضم بنده، شما نه قصد راهنمایی داری و نه قصد کمک کردن. نسبت به محتوای اولیه تاپیکتون از دید من بیشتر مثل یه تو گوشی بود، پاسخ دومتون هم که اطلاعات مارکتینگتون رو مالیدین رو صورتمون.

به نظر من کسی که به این چیزایی که شما گفتید، تو انجمن، تو یه جای عمومی، بهش به دید تذکر نگاه کنه باید خیلی خیلی خوشبین باشه. به هر حال بنده از شما تشکر می کنم که وقت گذاشتید و تذکرات ارزشمندتون رو با ما به اشتراک گذاشتید و حتما از این اطلاعات استفاده خواهیم کرد. بالاخره همه از یه جایی شروع می کنن، مشکل اول باید دیده بشه تا اقدامات لازمه برای بهبود اون انجام بشه.

13 Likes

اون چیزی که برام توی این چند سال از سون هاست ثابت شده اینه که توی این مجموعه بحث مالی اخرین اولویته
زلم زیبوهای دیگه برای تور کردن مشتری و گیر اوردن اطلاعات اوناست.
پیکتو پر کن و حالا خالیش کن و گردونه رو بتابون , تو اینستا منشن کن حالا رو دستات راه برو صد بار بگو چی چی هاست و چی چی سرور فیلم بگیر بفرست. اینا همش قر و فره
اگه یه تخفیف مردونه مثل سون هاست دادن اون موقع در موردش حرف می زنیم.
هر چند متاسفانه خودمون عادت کردیم به این که گولمون بزنن تا یه تخفیف الکی بدن بهمون. اگه یه جا مثل سون هاست صاف و ساده بیاد تخفیف بده به دلمون نمی شینه.
به نظرم نظر دوستمون اقای ستوده در مورد جا به جا شدن درسته و برای خیلی ها خوشایند نیست.
اما چیزی که برام واضحه اینه که نیت سون هاست از این کار اشنایی بیشتر کاربرا با انجمن هست که واقعا نعمتیه. یک عده ادم متخصص که تا اونجا که راه داشته باشه بدون چشم داشت کمک می کنن.
ارش , اقای اقبالی , اقا محمد ,رحیم جان , حسین اقا , اقای شیری , خود ارتا , خانم احمدوند… ( اسم سایر عزیزان رو اگر فراموش کردم عذرخواهی می کنم) همین خانم احمدوند یکی دو روز پیش زحمت حذف لایسنس انفولد رو کشیدن برای یکی از دوستانی که بهش نیاز داشت. این اتفاقات توی بازار داخلی خودمون واقعا دور از انتظار و عجیب غریبه ! متاسفانه خیلی از کاربرای سون هاست هنوز از وجود این انجمن بی خبرن یا استفاده ای ازشن نمی کنن.
و کاملا با اقای ستوده در مورد ازاردهنده بودن فرایند ثبت نام در هر سایتی موافقم ولی چاره ی دیگه ای هم براش نیست. فکر می کنم این که هر اکانتی به صورت اتوماتیک یک حساب در انجمن هم داشته باشه کار ایمنی نباشه.

4 Likes

سون هاست از هر نظر بی نظیره
من نزدیک ۵ تا شرکت هاستینگ از ایرانسرور تا میزبانفا عوض کردم تا به سون هاست رسیدم…
جدا از قیمت مناسب سون هاست به جرات میگم توی ایران سریع ترین سیستم پشتیبانی رو داره…
درضمن شما که انقدر توی بازاریابی ادعا دارید میشه نمونه کاراتو تو این زمینه بگی…
سون هاست اگه همینجور ادامه بده و سیاست هاشو عوض نکنه آینده خیلی درخشانی پیش روش خواهد بود…
:large_blue_diamond: :rose::large_blue_diamond::rose::large_blue_diamond:
درضمن من از تخفیف های عیدانه سون هاست استفاده کردم و تضمین میدم تخفیف ها کاملا واقعی بودن و خیلی هم ساده بود کافی بود تو تلگرامش عضو باشی فقط که تخفیفارو اونجا میذاشتن
ساده ترین تخفیف عمرمو با سون هاست تجربه کردم چی میگی شما…
آقایی که ادعای دیجیتال مارکتینگ میکنی سایتت کلا بالانمیاد و آنتی ویروس گیر میده بش
خواهشا تو زمینه که تخصص ندارید ادعا نکنید و مهم تر انتقاد نکنید شما خودت هنوز به مرحله بازاریابی نرسیدی چطور به سون هاست گیر میدی

4 Likes