اسپم اسکور دامنم خیلی بالا رفته

خوب ببین داخل سمراش شما دامنه های toxic که باعث این اتفاق میشن رو باید جدا کنی و لیست Disavow رو بسازی و توی گوگل وبمستر ارائه بدی تا برات دردسر نشه اینکار رو هرچند ماه یکبار انجام بدید و دیگه خیالتون راحت باشه اینطوری هیچ لینک مخربی نمیتونه روی سایتتون تاثیر منفی بزاره

سلام استارتر @ablsh منم دقیقاً با مشکل نمونه تو مواجه شدم الان که چک کردم دیدم اسپم اسکورت یک درصد شده دقیقاً کاری کردی مشکل رفع شد یا خود به خودی درست شد؟

با دامنه ای که این مشکل رو دارید ایمیل زیاد ارسال می کنید؟

1 پسندیده

نه ایمیل تا حالا ارسال نکردم. کلاً هم دامنه م 70 روز عمر داره با حدود 15 تا لینک. شب خوابیدم صبح بلند شدم دیدم اسپم اسکور دامنم از 1 رفته 39

چه اقداماتی برای بک لینک گرفتن و از این جمله موارد انجام دادید؟

زیاد شدن اسپم اسکور می تونه دلایل خیلی زیادی داشته باشه. همینکه دامنه شما عمر زیادی نداره می تونه یکی از دلایلی باشه که اسپم اسکورش زیاد شده. دامنه های جدید به صورت پیشفرض صاف نیستن و می تونه لیبیل بخوره.

البته ۳۹٪ خیلی زیاد هم نیست و اگر خیلی از سایت های بزرگ که سئو خوبی هم دارن رو بررسی کنید متوجه میشین که خیلی بیشتر از این عدد هستن.

یه سری دلایلی که اسپم اسکور رو زیاد می کنه:

• دامنه پسوند غیر رایج داره و عموما برای اسپم و خرابکاری استفاده میشه. مثل پسوند های ارزون top site website tk و غیره…
  • دامنه سن پایینی داره و هنوز اسکور واقعی بهش داده نشده
  • دامنه توش عدد داره که توسط moz یه keyfactor برای اسپم هست که با گذشت زمان و گرفتن reputation بهبود پیدا می کنه.
  • وبسایت صفحات خیلی کمی داره یا اگه داره noindex هستن. معمولا وبسایت هایی که برا اسپم ساخته میشن تعداد صفحات خیلی کمی دارن و همیشه noindex هستن تا سریع ردیابی نشن.

اطلاعات بیشتر می تونی از سایت خود MOZ ببینی. مقاله کاملیه و دلایل مهم رو ذکر کرده.

تو این موارد پیشنهاد می کنم همیشه صبر کنی و خیلی سریع تغییرات ایجاد نکنی. چون ممکنه خراب تر بشه. ۳۰ روز بهش وقت بده دوباره چک کن.

1 پسندیده

بک لینک زیادی نداشتم چندتا بک لینک ریپورتاژ EDU داشتم که حذف شده. غیر اون بک لینک ستاره با ویرگول نوفالو دارم. اما اصل موضوع که از این متن شما فهمیدم اینه که دامنه م بابت اینکه در آینده مشکلات کپی رایت برام پیش نیاد CC هست.
و اینکه 4 تا صفحم ایندکس شده ، یه صفحه هم تو ساب دامنه دارم که اون رو روی no index تنظیم کردم ممکنه اینا تاثیر داشته باشه؟

به نظر من اصلا عجله نکنید زمان بدین و بعد مقایسه کنید، اون وقت می تونید تصمیم صحیح بگیرید. ولی در کل وبسایت هایی که با کپی رایت مشکل دارن همیشه اسپم اسکور بالا خواهند داشت و تاثیر بسزایی رو ورودی های شما از گوگل نخواهد داشت.

اصل مطلب اینه که دامنه شما جدیده و دامنه های جدید هم یه شبه نمیرن صفحه اول گوگل یا اسپم اسکور صفر داشته باشن.

1 پسندیده