افزایش سرعت وردپرس در gtmetrix

سلام من کلی زحمت کشیدم و امتیاز gtmetrix رو به این حالت رسوندم ولی سرعت سایتم هنوز 4 ثانیه هستش چطوری کمترش کنم (سایت وردپرسی هستش)

1 پسندیده

درود

از این سریع تر دیگه کسی همچنان بخواد سریع تر کنه، دیگه یه نوع سیندروم محسوب میشه :joy: باید برین دکتر قرص جی تی متریکس میدن روزی ۳ بار بعد از هر وعده.

یه سری تغییرات براتون ایجاد کردم، لطفا ابتدا کش رو خالی کنین و مجددا تست کنین و نتیجه رو همینجا پست بدین.

3 پسندیده

مهندس جان شما ۲ تا مشکل داری،

مشکل اول:

اگر افزونه کش نصب کردید، اون رو کاملا پاک کنین. و به جاش LiteSpeed Cache رو نصب کنین. این مربوط میشه به افزونه Contact Form 7 که باید حل بشه.

مشکل دوم:

برای حل این مشکل باید افزونه Disable Cart Fragments رو نصب و فعال کنی. این مشکل در آپدیت های بعدی ووکامرس رفع خواهد شد. شاید تا ماه اکتبر (اواسط مهر) این بروزرسانی آماده بشه. گوش به زنگ باشید تا اون موقع این افزونه رو غیر فعال کنین.

اینا رو که انجام دادید حتما کش رو خالی کنین و مجددا با GtMetrix چک کنین و نتیجه رو اینجا پست بدین.

1 پسندیده

من از اورجینال rocket استفاده میکنم کش اونو غیر فعال و LiteSpeed Cache این رو فعال کنم ؟؟؟

بله، روی سرور لایت اسپید از افزونه کش استفاده نمی کنن مخصوصا اینکه وردپرس باشه. محض اطلاع شما افزونه rocket انگشت کوچیکه litespeed cache نمیشه.

2 پسندیده

پس فقط بخش کششو غیرفعال کردم

برم بقیه رو انجام بدم بیام بگم چی کردیم

ممنون

1 پسندیده

Please disable/deactivate any other Full Page Cache solutions that are currently being used. LiteSpeed Cache does work with other cache solutions, but only their non-page caching offerings—such as minifying css/js files. For this scenario only, please uncheck “Check Advanced Cache” in LiteSpeed Cache settings.

من میدونم اگر minifying css/js رو در راکت غیر فعال کنم سایتم کند میشه

غیرفعالش کنم ؟

خوب درد که نمیگیره. نهایتش دوباره فعالش می کنی. بزار اونا رو خود لایت اسپید مدیریت می کنه. کل افزونه رو غیر فعال کن.

1 پسندیده

:roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes::roll_eyes:

4 صدم ثانیه کم شد :tired_face:

از تو وردپرس روی Purge All Cache کلیک کنین. (بالا روی آیکون لایت اسپید موس رو ببری نشون میده) سمت سرور هم برات تغییرات ایجاد می کنم.

1 پسندیده

انجام دادم. مثلا برنامه نویسم خیر سرم :neutral_face::joy:

مشخصات ورود به وردپرس رو ارسال کن بصورت پیام خصوصی.

یک ثانیه کمتر شد تا الان

1 پسندیده

خوب، اقداماتی که انجام شد:

• افزونه WP Rocket رو حذف کردیم

• افزونه LiteSpeed Cache رو نصب، فعال و تنظیم کردیم.

• افزونه Async JavaScript رو نصب کردیم

• افزونه Remove Query Strings رو نصب کردیم.

بروزرسانی:

افزونه Async JavaScript و افزونه Remove Query Strings رو حذف کردم. به جاش یه آپشن تو خود سرور ایجاد کردم که این امکانات رو تو افزونه LiteSpeed Cache فعال می کنه تا نیازی به افزونه های بیشتر نداشته باشید. (افزونه های بیشتر یعنی میزان مصرف منابع بیشتر :unamused:) ۱ افزونه برای همه این موارد. می تونین ۱۰۰٪ از این افزونه به عنوان تنها افزونه کش تو وب سایتتون استفاده کنین. فقط یادتون باشه این افزونه رو هر نوع سروری جوابگو نیست. فقط روی وردپرسی که روی سروری میزبانی شده که از وب سرور Litespeed بهره مند هست.

چطور این امکانات رو فعال کنم؟
برای اینکه این امکانات رو فعال کنین، می تونین تو صفحه تظیمات Litespeed Cache از بالا روی Advanced کلیک کنین و تو تب Optimize این امکانات رو تیک بزنین. هر جا تو تنظیمات لایت اسپید دیدید که خود لایت اسپید اون رو پیشنهاد می کنه، فعال کنین. (مگر اینکه می دونین دارین چیکار می کنین)

نکته مهم: اگر از ووکامرس تو وردپرس استفاده می کنین، حتما از تنظیمات کش (تب دوم فکر می کنم) لینک صفحه کارت رو اضافه کنین تا افزونه اون رو از کشینگ Exclude کنه (Exlude URLs from Cache). این بخاطر اینه که وقتی کاربر تعداد محصولات بیشتری رو به کارت اضافه می کنه، این اطلاعات بروز نمیشه. مثلا اگر آدرس کارت example.com/cart هست، آدرسی که Exclude می کنین رو به این شکل می نویسین: /cart/

حتما تا چند روز آینده، یه ویدیو درست می کنم و کاملا توضیح میدم.

گزارش جدید:

تنها چیزی که مونده اینه که عکس ها رو بهینه سازی کنی. عکس ها رو بهینه سازی کنی. بعد از تکمیل بهینه سازی عکس ها، کش رو کامل خالی کن و مجددا تست بگیر.

۲.۴ ثانیه رتبه خیلی خوبیه. دکتر هم دیگه نمی خواد بری :grin:

7 پسندیده

:joy::joy: مرسی که هستی :heart_eyes:

1 پسندیده

یه سری تغییرات جدید ایجاد کردم که تعداد request ها کمتر بشه. از ۱۰۹ تا درخواست شده ۷۹ تا. این همه ریکوست به خاطر ووکامرس هست. ای کاش یه افزونه جدید بیاد این ووکامرس رو از رده خارج کنه. برام عجیبه که تا الان چرا اتفاق نیفتاده.

1 پسندیده

به نظرت اگر بشینم روش کار کنم و یک چیز فراتر از ووکامرس بیارم میتونم جاشو پر کنم ؟

یه همچنین چیزی یه تیم بزرگ حداقل ۱۵ نفره می خواد. ووکامرس ریشه انداخته و خیلی سخت میشه چیزی رو جایگزینش کرد. از طرفی ووکامرس از طرف تیم توسعه وردپرس هستن. اینا بخوان این رو به خورد کاربراشون بدن خیلی راحته براشون. یه اطلاعیه میزنن و ووکامرس رو inbuilt می کنن. ولی تا یه سیستم بهتر نیاد، اینا نمیان تغییرات اساسی انجام بدن.

از ۲ سال پیش ووکامرس مدام داره تغییرات هسته ای ایجاد می کنه. هر بروزرسانی که میده بیرون قالب ها هم باید بروزرسانی بشن. کاربرا هم ترس از اینکه بروزرسانی جدید با قالبشون سازگاری نداره، بروز نمی کنن. و این باعث میشه که امنیت بیاد پایین و کلی مشکلات دیگه ایجاد کرده.

خلاصه، مشکلی اصلی خود افزونه فروشگاه نیست، مشکل اصلی مارکت کردن محصول جدیده حتی اگه از ووکامرس هم بهتر باشه، کلی زمان، انرژی و بودجه می بره تا درگاه های پرداخت رو براش آماده کرد. مگر اینکه زرنگ باشی و قابلیت این رو ایجاد کنی که extention های این سیستم فروشگاهی جدید وردپرس، سازگاری داشته باشه. اما خوب اون هم اما و اگر های خودش رو داره.

بی صبرانه منتظم یه سیستم بهتر بیاد. من خودم اگه بخوام یه فروشگاه راه اندازی کنم میرم سمت اپن کارت یا مجنتو. شاید بعضیا با نظر من موافق نباشن ولی دلایل خیلی زیادی وجود داره که ووکامرس رو خیلی ضعیف می کنه نسبت به سیستم هایی که مخصوص این کار ساخته شدن. :sleepy:

4 پسندیده

چرا انقدر دقیقی اخه :expressionless::heart_eyes:

تو همین دو رز عاشق دانشت و خودت شدم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: ممنونم

من تیم 5 نفره دارم

2 پسندیده