افزایش سرعت وردپرس در gtmetrix

مهندس سلام @arta
افزونه litespeed برای فشرده کردن عکس ها، تداخلی با wp smush داره؟ من از وقتی این لایت اسپید رو نصب کردم، wp-smush به درستی کار نمیکنه.

متشکرم

2 پسندیده

سلام

به نظرم فقط از یکی استفاده کنید.
طبق تجربه ای که داشتم افزونه Smush بهتر عمل می کنه.

4 پسندیده

متشکرم اما آن وقت برای خالی کردن کش چه می توان کرد؟

1 پسندیده

چه ارتباطی به کش دارد؟

1 پسندیده

مگه کار litespeed cached ، خالی کردن و به روز کردن کش سایت نیست؟

1 پسندیده

بله، شما سوال پرسیدید بین ابزارهایی برای بهینه سازی عکس.
شما مختار هستید از ابزار بهینه ساز عکس در لایت اسپید استفاده کنید یا نه.

منظور بنده بین smush و ابزار بهینه ساز عکس که بخش از لایت اسپید کش هست بود.

4 پسندیده

متشکرم.
امکانش هست بگید این قابلیت در لایت اسپید رو چطور میشه حذف کرد؟
من به تنظیمات پیشرفته و تب شماره 7 (رسانه) رفتم و گزینه بهینه سازی تصاویر رو خاموش کردم.
اما همچنان smush pro به خوبی کار نمیکنه.
تصویری از زمانی که یک عکس آپلود میشه و واکنش smush گذاشتم.

smush

تو نسخه فارسی به این شکل آشنا نیستم باید برم تو کنترل پنل که فعلا دسترسی ندارم.

از مسیر:
LiteSpeed Cache > Settings > Media

گزینه های زیر رو خاموش کنید:

دانشنامه

6 پسندیده

سلام پیشنهاد میکنم بصورت دستی تصاویر را بهینه کنید و بعد آپلود کنید و برای تصاویر موجود داخل سایتتون از افزونه rقدرتمند و در عین حال رایگان reSmush.it Image Optimizer استفاده کنید

مزایای این افزونه نسبت به افزونه های مشابه:
1-بهینه سازی تصاویر با استفاده از اتصال به API سرور افزونه
2-بیشترین فشرده سازی در عین حفظ کیفیت تصاویر
3-افزونه سبکی هست و روی سرعت لود سایت تاثیر منفی نمیذاره
4-بعد از غیرفعال کردن افزونه برخلاف افزونه های مشابه تصاویر به حالت قبل از بهینه سازی برنمی گردند و بهینه می مونند

یک نقطه ضعف داره که تصاویر بیشتر از 5 مگابایت را بهینه نمی کنه و اگر داخل سایتتون تصویری بالای 5 مگابایت داشته باشید مشخص میکنه تا بصورت دستی بهینه کنید( ولی خب احتمال وجود تصاویر بالای 5 مگابایت داخل اکثر سایت ها تقریبا صفره و بقیه یک دو مورد در هر 500 تا عکس)

تنظیماتش خیلی راحته ، بعد از نصب یک گزینه به زیر منو رسانه ها داخل پیشخوان اضافه میشه که با زدن اون به صفحه افزونه اضافه میشد و می تونید طبق تصویر زیر کانفینگش کنید و گزینه optimize images را بزنید

• در آخر یک نکته بگم اگر از افزونه ای بصورت رایگان استفاده می کنید برای نوشتن و بروز رسانی مداومش زحمت زیادی کشیده میشه لطفا 5 دقیقه وقت بذارید و بهش داخل مخزن وردپرس امتیاز بدین تا نویسنده ترغیب بشه و منظم آپدیتش کنه و همین طور امکانات جدیدتری بهش اضافه کنه

سپاس :heart:

6 پسندیده

سلام ، محمد حسین درست میگه reSmush.it فوق العاده اس ، هیچ بهینه ساز عکسی رو توی سطح این افزونه ندیدم ، اسماش پرو هم حتی وقتی تصاویر رو بهینه میکنه باز جی تی متریکس از تصاویر یکم ایراد میگیره اما وقتی ری اسماش بزنیم بی برو برگرد با بهترین کیفیت بهینه میشن تصاویر ، تازه همونطور ک محمدحسین گفت رایگانه و نیاز ب پرداخت و یا نسخه نال شده و دردسرهای پشت نال شده ها ندارید

4 پسندیده

سلام
من افزونه Smush نسخه رایگان را بر روی سایت دارم و نیمی از عکسهایم را هم فشرده سازی کرده است. البته مشاهده میکنم که کماکان GtMetrix از سایز عکسها ایراد می گیرد. میخواهم از reSmush.it استفاده کنم.

نمیدانم که آیا تایید میکنید که این کار را انجام دهم یا از همان نسخه Pro که در انجمن معرفی شده استفاده کنم؟
ضمن اینکه اگر Smush را حذف کنم و reSmush.it را نصب و فعال کنم، برای عکسهای فشرده شده قبلی مشکلی پیش نخواهد آمد؟

درود
جناب سیدزاده عزیز ، آیا به صورت کلی ، وب سایت هایی که روی وب سرویس لایت اسپید هستند ، افزونه LiteSpeed Cache رو پیشنهاد می دید و یا افزونه WP Rocket رو؟
و هر کدوم که پیشنهادتون بود ، آیا نیاز به افزونه مکملی مثل افزونه Remove Query Strings و یا افزونه Async JavaScript و یا افزونه Autoptimize و… هست براش؟
ممنون از شما

سلام.
با حذف smush، مشکلی برای تصاویر قبلی پیش نمیاد. چون تصاویری که کم حجم شدن، بجای تصاویر فعلی، ذخیره می شن.
داخل افزونه resmush کیفیت رو روی 60 یا 70 بذارید.
برای سایز (ابعاد) تصویر هم با فتوشاپ می تونید اصلاح کنید.
موفق باشید

2 پسندیده

سلام
تایم زیر رو چطور می تونم کم کنم؟
قسمت زیادی از زمان سایت رو اشغال می کنه

1 پسندیده

سلام
ظاهرا از فونت های زیادی استفاده می کنید و همین باعث شده لود سایتتون طولانی بشه. ترجیحا از یک و یا نهایتا دو فونت استفاده کنید.

2 پسندیده

درود بر شما و ممنون بابت راهنمایی هاتون
ما با توجه به اینکه سرویسمون از سون هاست هست
به گفته شما راکت رو حذف کردیم و لایت اسپید رو نصب کردیم
نمی دونم چرا سرعت افت کرده و نتایج متریکس افت کرد
ممنون می شم راهنمایی کنید دوست ارزشمندم

http://maqsoudi.com

سلام
وقتتون بخیر
من با استفاده از راکت وردپرس، شبکه توزیع محتوا و کم کردن ریکوئست ها تونستم امتیاز بالای 90 رو از gtmetrix رو بگیرم ولی میانگین فولی لود صفحه اصلی به 10 ثانیه رسیده.

https://makakala.ir

ممنون میشم که اساتید مشکل بنده رو بررسی و راهنمایی کنند.

دوستان با این افزونه موفق به کسب امتیاز کامل ۱۰۰ شدم! و سرعت ۹۳ از y که اونم با فعال کردن cdn میشه امتیاز کامل رو گرفت…
فقط گوگل اسپید خیلی سختگیره و هیچ جوره نمیشه باهاش کنار اومد
irangsm.ir

درود
کانفیگش هم کردید؟

کارایی که گفتین انجام دادم ولی نتیجه رو زنده ببیندی
GTmetrix Performance Report

1 پسندیده