بالا بردن نمره در pagespeed گوگل

سلام. pagespeed سایت سون هاست رو بررسی کردم خیلی خوب بود

سوالم اینه ما که از وردپرس و قالب های آماده استفاده میکنیم میتونیم به همچین امتیازی برسیم یا اینکه کلا سراغش نریم. و اینکه برای بهبودش باید چکار کرد. و اینکه چرا جی تی متریکس نمره ی خوبی نشون میده ولی اینجا نه.

سلام
این مورد رو من هم قبلا داشتم و کاملا مشابه وضعیت شما بود که جی تی متریکس بالاتر نشون می داد و گوگل به رنگ زرد (مثل مورد شما) در میومد.

کاری که کردم استفاده از افزونه لایت اسپید کش بود؛ بر اساس مراحل توضیح داده شده، نصب و فعال کنید و بعد یک بار دیگه تست بگیرید.
همچنین این مراحل رو هم بروید:

1- افزونه gt metrix برای وردپرس رو نصب کنید و از سایتش api بگیرید.

2- افزونه wp smush pro رو برای فشرده کردن عکسهاتون نصب و فعال کنید.

3- تصاویرتون رو در سایت وردپرسی ریسایز کنید.

4- از افزونه هایی نظیر wp fastest cache یا litespeed استفاده کنید. البته لایت اسپید پیشنهاد بهتری برای هاست های اشتراکی سون هاست است. (بنا به پیشنهاد @arta)
5- تا حد امکان میزان استفاده از css درون خطی رو پایین بیارید.

2 پسندیده

سلام و ممنون.
من wp-rocket استفاده میکنم. لایت اسپید رو جای اون نصب کنم یا کنار اون؟؟

حتما حذف کامل کنید و سپس لایت اسپید رو جایگزینش کنید.
طبق آموزشی که براتون لینک کردم پیش بروید و نتیجه رو ببینید. برای من هم بفرستید.

من خودم باورم نمیشد بعد از این روش رتبه 99 از 100 رو از گوگل بگیرم.

3 پسندیده

سلام. حتما این کار رو میکنم پس. لینک سایتت رو بفرست برام.

2 پسندیده

سلام من خودم از افرادی هستم ک پایه ثابت راکت هستم و همیشه هم نتیاجش روی بهترین حالت گرفتم
اما ی چیز رو نباید فراموش کنیم که ممکنه با ی قالب راکت صد بشه اما لایت اسپید 50 ، حالا با ی قالب دیگه لایت اسپید صد بشه و راکت 50 ، که این بسته ب قالب متفاوته اما ب هیچ عنوان نمیتونیم بگیم ک لایت اسپید بهتره ، لایت اسپید برای سیستم کش چون سرورهامون لایت اسپید هست عالیه اما برای بهینه سازی هنوز نتونسته راکت رو پشت سر بزاره

4 پسندیده

سلام دوست عزیز هردو خوبن ولی لات اسپید بهتر هستش پیشنهاد بنده هستش راکت سنگین تره افزونش

1 پسندیده