بهترین نوع تنظیمات برای افزونه LiteSpeed Cache

استفاده از کش لایت اسپید نیازمند نصب پلاگین لایت اسپید روی وردپرس است . از طرفی جهت مینیفای و ترکیب کردن js , css تنها افزونه راکت هست که بدون تداخل این کارو رو برای ما انجام میده و مابقی افزونه ها هیچکدوم جواب نگرفتیم . در نتیجه با توجه به اینکه همزمان نمیشه هم از راکت استفاده کرد هم از لایت اسپید . نهایتا ما برای کش هم از لایت اسپید نمیتونیم استفاده کنیم .
همچنین چون افزونه autoptimize و litespeed با قالب و افزونه های ما سازگار نیست و باید تعداد زیادی از فایلهای جاوا و css رو مستثنی کنیم تا درست کار کنه در نتیجه عملا همه فایلهای اصلی مستثنا میشه و فاییده ای نداره .
از طرفی هم وقتی سایت با راکت کش میشه چندثانیه ای لود تاخیر پیدا میکنه .
به همین علت به دنبال راه دیگری جهت بهبود کش از سمت سرور هستیم . آیا راهکار دیگه ای هست ؟

سلام دوست عزیز ، به جمع ما خوش اومدی ، ببین برای راکت روی همین وب سرورهای لایت اسپید میتونید اکستنشن های memcached و opcache رو فعال کنید تا نتیجه مطلوب بگیرید

4 پسندیده

ممنونم . ولی با راکت چجوری از این دو اکستنشن استفاده کنم ؟ چیزی در این مورد ندیدم .
از طرفی با فعال و غیر فعال کردن اکستنش های کش ، سرعت سایت تغییر نکرد .

ببینید memcached ک ظاهری چیزی بهتون نمیده و اوپی کش هم اینجا مشخص میشه ک فعال شده یا ن

2 پسندیده

سلام. وقت بخیر. به نظر میرسه لایت اسپید با تم های تمام المنتور مشکل جدی داره. به محض اینکه فعالش کردم تمام صفحه سفید شد و زمانی که غیرفعالش کردم، صفحه برگشت!

سلام دوست عزیز، خوش آمدی.
آیا از آخرین ورژن این افزونه استفاده میکنید؟

@gitigohar

پیشنهاد من به شما استفاده از WP Rocket هست.

6 پسندیده

سلام دوستان
نتیجه استفاده از لایت اسپید به جای راکت
ممنونم از عزیزان، @arta و @Angel

البته با لایت اسپید حجم سایت بالا رفت تقریبا 2 برابر نظر شما چیه ؟؟

3 پسندیده

سلام جالب بود Total page size بیشتر از 2 برابر شده و اگه این مورد در زمان بارگزاری قابل احساس باشه قطعا راکت برنده است ، چون تو موارد دیگه تغییر انچنانی دیده نمیشه ، برای کاربر و موتور جستجو 92 راکت در جی تی متریکس با 100 لایت اسپید هیچ تفاوتی نمیکنه.

ممنون میشم اگه موارد دیگه هم هست ارائه بدید تو تست این دو افزونه

1 پسندیده

مثال نقض
لایت اسپید سربلند تر از راک

3 پسندیده

تست رو همیشه از کشور انگلیس بگیرید.

کشور کانادا خیلی دور تر از موقعیت جغرافیای سرور شما در مقایسه با انگلیس هست. برای انتخاب کشور انگلیس ابتدا در سایت جی تی متریکس عضو بشین تا قابلیت انتخاب کشور های دیگر براتون فعال بشه.

دیتاسنتر های نزدیک تر می تونه نتیجه عقلانی تری بهتون بده. مثلا اگر وب سایت شما در آلمان میزبانی شده باشه یا ایران، چه اهمیتی داره که وب سایت شما تو کانادا چه رنکی بگیره؟

3 پسندیده

سلام
این سایت با لایت اسپید بهینه سازی شده و تاجای ممکن بهینه شده . بهینه سازی به این میگن :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
قالب دارای تصاویر , بلاک , پلی لیست صوتی , ویدیو و … میباشه .
ضمنا قالب اختصاصیه

اینم اسکرین شات دوم . سایت روی کلودفلره چند ثانیه تاخیر رو داره

6 پسندیده

سلام
من قبلا از این افزونه ها استفاده کردم اما مجبور شدم حذفشون کنم در نهایت
موضوع این بود که بهترین امکان این افزونه این بود که یه نسخه ذخیره شده از صفحه ذخیره میکرد و سرعت بالا میرفت اما مشکل اینجا بود که دیگه کامنتها از کار میفتادن
چون کپچا همیشه ثابت بود و ذخیره شده و برا همینم حذف کردم
ایا راهی هست برای حل این مشکل ؟
فقط لطفا کپچای گوگل رو توصیه نکنید . مرسی

شما افزونه کپچا می خواین؟ یا کش؟

افزونه کپچا captcha plus
افزونه کش Swift Performance

1 پسندیده

من با هر دوتا افزونه لایت اسپید و راکت کار کردم در کل به نظرم افزونه راکت بهتره هم از نظر کارایی و هم از نظر سادگی تنظیمات .
تجربه کاربریم رو از کار با افزونه لایت اسپید به اشتراک میزارم شاید به دردتون بخوره ،تنظیمات این افزونه یکم پیچیده هست،چون این افزونه دسترسی های زیادی به سایت داره هر چند وقت یکبار فایل htaacces رو ویرایش میکنه و در بعضی مواقع باعث به هم زدن کدهای اون میشه(به طور مثال ریدایرکت ۳۰۱ http به https رو پاک میکنه)
کلا توصیه میکنم از افزونه راکت استفاده کنی ،من وقتی ازاین افزونه استفاده کردم رتبه سایتم خیلی بهتر شد،در ضمن فکر کنم تنظیماتی داره به نام rendering که باعث میشه یک صفحه زوتر رندر بشه در نتیجه سرعت بارگذاری صفحه کاهش پیدا میکنه(این مورد در نسخه موبایل سایت بسیار تاثیر گذار هستش)

به شخصه تجربه خیلی بهتری با لایت اسپید دارم ولی مشکلی که باهاش دارم و مجبورم از راکت استفاده کنم بخش JS Exclude است، در راکت خیلی راحت میشه یک پلاگین رو از کش جاوا اسکریپت مستثنا کرد ولی در لایت اسپید باید فایل های JS رو بدی و پلاگینی که ما میخوایم کش نشه چندین فایل JS داره که تک به تک اضافه میکنم ولی در نهایت Exclude نمیشه و داستان داریم باهاش!

1 پسندیده

سلام و وقت بخیر
جسارتا در آپدیت جدید افزونه لایت اسپید کش سیستم بهینه سازی تصاویرش ظاهرا آنلاین شده اما من نمیتونم کانکت شم به سرویس ابریش
به شدت این افزونه رو قبول دارم مخصوصا که وبسرویسمم از سون هاست لایت اسپید هستش مکمل هم دیگه هستن کلا
ممنون میشم دوستان که این مشکل رو بر طرف کردن راهنماییم کنه
ممنون میشم شماهم اقا ارتا عزیز راهنماییم کنید @arta
تشک از همگی

1 پسندیده

سلام وقت بخیر
از اطلاعات این صفحه بسیار استفاده کردم سپاس از همه ی شما.
من در سایتم از litespeed cache استفاده می کنم. یک مشکلی که دارم اینکه سرعت لود روت سایت یعنی خط اول watterfall در gtmetrix حدود 3 تا 4 ثانیه است.
از کلودفلر هم استفاده می کنم. هاست خوب هم دارم.
کسی میتونه راهنمایی کنه؟
@MP3x

سلام ممنون بابت توضیحات کاملی که دادین

3 تا سوال دارم یکی اینکه قسمت خزنده افزونه کارش چیه و اینکه این پیغام رو در سرور سون هاست میده

“ویژگی خزنده در سرور LiteSpeed فعال نیست. لطفا با مدیر سرور خود مشورت کنید.”

و سوال آخر وبسایت QUIC.cloud در قسمت عمومی بصورت فول فری کار می کنه؟

3 پسندیده

سلام وقت بخیر خسته نباشید من تیکت باز کردم اما گفتن در انجمن درخواست ویدئو رو بفرستید
ممنون می شم برام ارسال کنید ویدئو رو

1 پسندیده

سلام ، به خانواده بزرگ ما خوش اومدید ، میتونید ویدئو تنظیمات رو توی این پست مهندس سیدزاده مشاهده کنید

1 پسندیده