بهترین روش ترجمه سایت وردپرسی

سلام دوستان وقت بخیر

من یک سایت وردپرسی دارم میخام ترجمه کنم به انگلیسی (دوزبانه باشه)

بنظرتون از افزونه ای مثل wpml استفاده کنم بهتره؟(نصب کردم خیلی نسخه های نال شده اذیت میکنه) یا اینکه تو یک ساب فولدر دوباره هسته وردپرس رو بیارم بالا و محتوا رو کپی کنم اون تو و ترجمه انگلیسیش رو بذارم؟

شنیدم سایتای بزرگ اینکار میکنن درسته؟ مشکل برا سئو پیش نمیاره؟

1 پسندیده

سلام. دوست عزیز اگر سایت تخصصی دارین توصیه میشه به صورت اختصاصی محتوای سایت تون رو ترجمه کنین و روی ساب‌فولدر به صورت domain.com/en بیارین بالا، در مورد سئو با این آدرس هم نه به مشکلی نمیخورین

1 پسندیده

سلام
خیلی ممنونم بابت پاسختون
ببینید محتوا کاملا اختصاصی ترجمه شده
یعنی عینا همون محتوای فارسی رو دادیم مترجم و ترجمه کرده.
پیشنهاد شما اینه که قالب رو (منظورم شکلی که الان صفحه سازی شده تو محتوای فارسی) روی یک هسته وردپرس جدید نصب کنیم تو یک ساب فولدر؟
بعضی از دوستان پیشنهاد دادند بجای یک هسته ی جدید از وردپرس شبکه استفاده کنم، شما نظری ندارید در این موضوع؟

من هدم از استفاده افزونه مثل wpml برای ابزاری که محتوای انگلیسیم رو توی همون برگه ها قرار بدم و لینک سازی و … وگرنه ترجمه ام اماده است در نهایت باید ترجمه خودم و بذارم

بازم ممنونم بابت وقتی که میگذارید

خواهش میکنم ببینید وردپرس شبکه توصیه نمیشه ولی باز نظر دوستان ببینیم چی هست @sadeghi

2 پسندیده

سلام، وقتتون بخیر
ببینید همونطوری که @webuser گفتن، وردپرس شبکه برای این کار توصیه نمیشه، چون پیچیدگی‌های خاص خودش رو داره(البته این موارد مربوط به توسعه میشه که من تخصصی در این مورد ندارم، اما از دوستان متخصص شنیدم که توصیه‌شون برای وردپرس شبکه تو بحث ترجمه گزینه خوبی نیست).
بنابراین همین دو راهکار میمونه:

• افزونه wpml: این حالت گزینه خوبیه، اما نه برای سایت‌های خیلی بزرگ. چرا که داده‌ها همگی توی یه هسته وردپرس هست و اگر دیتابیس حجیم و بزرگی داشته باشید، لازمه که از نظر سرعت سایت رو بهینه کنید. اینجا منظور از سرعت نصب افزونه‌های کش و… نیست، بلکه تخصصی باید این موضوع انجام بگیره. استفاده از افزونه کار رو براتون ساده‌تر می‌کنه که یکی از مزیت‌هاش همینه.

• ساب دامین یا ساب فولدر: این حالت گزینه خوبیه و میشه خیلی خوب هم روش مانور داد، اما خب کار رو براتون سخت‌تر می‌کنه و شاید برای یه تغییر کلیک که تو سایت میدین مجبور باشید کلیه صفحات رو یه تغییری بدین و… اما در هر صورت روش استانداری از آب در میاد.
    اینجا هم دو حالت پیش میاد. اگر سایت بزرگه و ترافیک بالایی دارید، شاید بهتر باشه از ساب‌دامین استفاده کنید و هر کدوم از سایت‌ها روی یک هاست باشن. چون وقتی ساب فولدر باشه عملا شما روی یک هاست هستید که چندتا دیتابیس و وردپرس جدا هم برای زبان‌ها دارید، می‌تونه تو بازدید بالا مشکل‌ساز بشه.

این نظر منه و شخصا اگر قرار باشه سایت چندزبانه داشته باشم، چنین رفتاری رو در نظر می‌گیرم. ممکنه اشتباه کنم، بنابراین توصیه می‌کنم چندتا سایت خارجی رو بررسی کنید ببینید اونها چه کاری انجام دادن.

3 پسندیده