تغییر دامنه اصلی سایت

سلام دوستان
در مورد تغییر دامنه اصلی سایت سوال داشتم
بهترین روش برای اینکه اتوریتی و بک لینک ها رو از دست ندیم و به دامنه جدید انتقال بدیم به چه شکله ؟
ممنونم میشم اگر کسی تجربه ای داره یا نکته مهمی حتما اطلاع بده

سلام

سایت ما اکثر اوقات فیلتر میشه . وقتی که دامنه عوض میکنیم به گیر نگیر داره چون وقتی دامنه عوض میشه اعتبار منتقل نمیشه و کار نمیکنه . دلیلش هم نمیدونم چیه که اعتبار منتقل نمیشه . مثلا ما دو هفته ی پیش دامنه و عوض کردیم و با کلمه ی دانلود فیلم صفحه ی اول بودیم ولی الان بعد از مدت هنوز اعتبار ها برگشت داده نشده

پیشنهاد میکنم اگر نیاز ندارید دامنه و عوض نکنید

موفق باشید !

ممنونم دوست من از راهنماییت
سایت من آموزشیه بخاطر فیلتر شدن نیست که میخوایم تغییر بدم،البته کمتر از یکسال عمر دامنه هستش

درود

اولین موردی که باید در نظر داشته باشید اینه که دامنه قبلی باید حداقل ۳ ماه در دسترس باشه، اما پیشنهاد می کنم تا ۶ ماه دامنه قبلی در دسترس باشه.

برای اینکه رنکینگ خودتون رو از دست ندین می بایست بصورت اصولی دامنه قبلی رو با 301 به دامنه جدید منتقل کنید.
بهترین کار اینه که دامنه قبلی یا به صورت ادآن اضافه کنید یا هاست دیگری براش تهیه کنید. سپس کد انتقال بصورت ۳۰۱ رو در فایل .htaccess اضافه کنید تا تمامی اعتبار به دامنه جدید منتقل بشه. همچنین بعد از این تغییر می بایست در گوگل وبمستر دامنه جدید رو اضافه کنید و در دامنه قدیمی Change Site Address بزنید و دامنه جدید رو معرفی کنید.

RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domain-old.com [NC,OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.domain-old.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://domain-new.com /$1 [L,R=301,NC]

domain-old.com دامنه قدیمی شماست و domain-new.com دامنه جدید.

بروزرسانی:

6 پسندیده

ممنونم از کمکتون آقای سیدزاده

2 پسندیده

من از کدی که فرمودید استفاده میکنم ولی انجام نشد متاسفانه
این کد برام کار کرد

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain\.ir$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.olddomain\.ir$
RewriteRule ^/?$ "http\:\/\/www\.newdomain\.com\/" [R=301,L]
1 پسندیده

مقادیر پیش فرض رو با مقادیر اصلی تغییر دادید؟
کد شما خطای تایپی داره. کد صحیح رو که در بالا قرار دادم استفاده کنید و دامنه olddomain و newdomain رو با مقادیر صحیح جایگزین کنید.

1 پسندیده

آره عوض کردم نشد این رو گذاشتم شد و کار کرد و دامنه هم الان ریدایرکت شد.

1 پسندیده