خرابی سایت بر اثر CDN

با سلام

من طبق آموزش gtmetrix پیش رفتم و در قسمت CDN به مشکلی برخوردم , وقتی من CDN پیشنهادی رو وارد کردم امتیاز جی تی متریکس 100 شد ولی مشکلم اینجاست که سایت خراب شده (programbace.com) وقتی که پاکش میکنم درست میشه باید چیکار کنم که هم امتیاز بگیرم هم سایت درست باشه ؟

سلام ، به خانواده سون هاست خوش اومدید

1. لینک آموزش مربوطه رو ارسال کنید
  2. چه CDN پیشنهادی فعال کردید ؟ منظورتون از پیشنهادی کدوم سی دی ان هست ؟
    سایتتون روی بارگیری میمونه مسیر رو اشتباه رفتید و از کجا فعال کردید دوست من ؟
2 پسندیده

با سلام و عرض ادب , بسیار ممنونم

لینک آموزش این هست :point_down:

سی دی ان پیشنهادی : cloudflare

خیر اگر شما بر روی همون لود توی لپ تاب اسکرول کنید , خواهید دید که در بالا سایت داره اسکرول میشه

ببینید شما اصن کلودفلر فعال نکردید روی سایت ، طبق این آموزش فعال کنید

1 پسندیده

1 - پس چرا جی تی متریکس به بنده این امتیاز رو داده
2 - من شرکت هاستم نت افراز هست اگر نیم سرور هارو عوض کنم اتفاقی نمیفته و یا شرکت هاست یا غیره عوض نمیشه ؟

3 - اگر اتفاقی نمیفته , من بلد بودم برای دات آی آر رو چجور نیم سرور هارو عوض کنم ولی برای دات کام رو نمیدونم میشه توضیح بدین ؟

1 پسندیده

ببینید اصلا اتفاقی نمیفته اما این میل خودتونه که اینکار رو بکنید یا ن
البته خودتون رو زیاد درگیر سی دی ان نکنید ، برای تست نیم سرورها رو از پنل همون نت افزار بخش دامنه و تنظیمات دامنه چنج کنید اگر تفاوتی نداشت براتون برگردونید حالت قبلش

1 پسندیده

دوست عزیز تو ایران فعال کردن کلودفلر جز دردسر هیچی نداره… چون ممکنه هر لحظه یه مشکلی برایش ایجاد بشه

2 پسندیده

پس چه CDN رو نصب کنم کنم که هم امتیاز جی تی متریکس 100 بشه هم سایت درست بشه ؟

ببین سید امیر عزیز ، امتیاز جی تی متریکس نشونه سئو شما نیست!!!
داشتن امتیاز خوب از سمت پیج اسپید گوگل اولین ملاک شما باشه ، برای باقی اصول سئو و تگ های H1 , H2 و… هم حتما مقالات مرتبط رو بخونید و آموزش ببینید ، جی تی متریکس فقط اصول افزایش سرعت سایت رو به شما یاد میده
کلودفلر و سی دی ان خوبه همیشه اما توی ایران زیاد کاربردی نیست و به جای اینکه پاسخگویی بهتری داشته باشید بدتر میشه حتی! چون پینگ سایتتون بالا میره
سرور ایران استفاده میکنید نیازی به این کارها برای افزایش کیفیت سایت نیست ، شما سایت های رتبه زیر هزار الکسا دنیا رو تست جی تی متریکس بگیر ، ببین اصلا امتیازاتشون چطور هست!!! گاها میبینی زیر 70 و 60 هستن!!!
باز انتخاب با خودتون هست اگر فقط بخش سی دی ان مونده دیگه شما تمام موارد سرعت رو رعایت کردید و اصول سئو دیگه رو پیش بگیرید

1 پسندیده

آخه وقتی CDN رو اضافه میکنم هم سرعت به زیر 2 ثانیه میره هم امتیاز 100 میشه . نمیشه یه طوری هم امتیاز رو بگیرم هم سایت خراب نشه ؟ من طبق اون آموزش پیش رفتم ولی دوباره خراب شد

1 پسندیده

عزیز جان جی تی متریکس مهمه ولی همه چیز نیست!
همین که بالای ۹۰ هست کفایت می‌کنه. اونقدر مسایل مهم تر از اون وجود داره که اصن ارزش ندارد خودت رو درگیر CDN کنی… بر فرض مثال شما ست هم کردی نمره ۱۰۰ هم گرفتی آیا این برای کاربر داخل ایران مفید هست یا نه؟ که پاسخ نه هست
پس خودت رو خیلی درگیر نکن اگه خیلی به سرعت سایت اهمیت میدی سعی کن تو آزمایش گوگل سربلند بیرون بیای تا جی تی.

1 پسندیده

سلام

کلود فلر هم در ایران و توسط سایت های محبوب و پربازدید مثل نمناک استفاده می شود و بیشتر از بحث سرعت، بحث امنیت مهم است که کلود فلر با فیلتر کردن درخواست ها، باعث افزایش آن می شود.

البته حضور ابرآروان، خطر فیلتر کلود فلر را افزایش داده ، چون چند وقت پیش با برخی ISP ها به طور موقت در دسترس نبود.

ولی در کل من استفاده کردم و خوب بوده برام

موفق باشید

2 پسندیده