سرعت پایین پیشخوان و سایت وردپرس

سلام دوستان وقت بخیر
با اینکه از هاست حرفه‌ای لینوکس استفاده میکنم و قالبی که دارم هم آنفولد هست
اما نمیدونم چرا سرعت سایتم اینقدر کم هست (نزدیک به 10 ثانیه هست لودش)
با اینکه از افزونه کش لایت اسپید و طبق گفته تاپیک هایی که توی همین انجمن بوده و عمل کردم تازه سرعتش یکم بهبود پیدا کرده.
هاست وردپرس هم بخاطر قیمتی که داشته نتونستم تهیه کنم.

حتی پیشخوان وردپرس هم یه 20 تا 35 ثانیه طول میکشه تا کامل لود بشه .

بنظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟ هاست؟ منابع سرور؟

منابع سرور رو وارد اکانت هاست بشین و از سایدبار سمت راست بررسی کنید که مقدار مصرف چقدر است. نمیشه اینقدر راحت با یه نگاه گفت که مشکل از چیه.

پیشنهاد می کنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید و اگر سوالی داشتید برگردید به همین تاپیک و بپرسید.

6 پسندیده

با احترام
بهترین راه حل تو اینجور مواقع این هست قالب + تمام پلاگین ها رو غیر فعال کنیم و تست بگیریم.
اما یه سری مسائل رو چک کردم اینهارو انجام بدید ببینید مشکل حل میشه یا خیر

گزارش کلی از سایت شما :

درخواست ها کمی زیاده ، باید سعی کنید اونهارو کم کنید ، با ترکیب فایل های css و js

اما دو راهنمایی که دقیقا از تست کننده براتون میزارم :

کاهش تعداد مؤلفه های موجود در یک صفحه ، تعداد درخواست های HTTP مورد نیاز برای ارائه صفحه را کاهش می دهد و در نتیجه بارهای صفحه سریعتر می شود. برخی از راه های کاهش تعداد مؤلفه ها عبارتند از: ترکیب پرونده ها ، ترکیب چندین اسکریپت در یک اسکریپت ، ترکیب چندین فایل CSS در یک صفحه سبک و استفاده از CSS Sprites و نقشه های تصویر.

و مورد دوم :

فشرده سازی با کاهش اندازه پاسخ HTTP ، زمان پاسخ را کاهش می دهد. Gzip محبوب ترین و موثرترین روش فشرده سازی است که در حال حاضر موجود است و به طور کلی اندازه پاسخ را حدود 70٪ کاهش می دهد. تقریباً 90٪ از ترافیک اینترنت امروز از طریق مرورگرهایی که ادعا می کنند از gzip پشتیبانی می کنند ، سفر می کنند.

برای حل این 2 مورد میتونید از افزونه Wp Rocket استفاده کنید ، فقط دقت داشته باشید اگه فایل های css و js رو ترکیب کنید شاید روی قالب شما باعث اختلال بشه .

دانلود افزونه در تاپیک زیر

و این مورد هم که سایت شما باهاش مواجه هست ، که آرتا عزیز زحمت کشیدن و آموزش رو قرار دادن رو هم انجام بدید

این موارد رو انجام بدید تا ببینیم مشکل برطرف میشه یا خیر

ارادتمند

6 پسندیده

سپاسگزارم از توجه و پاسختون.
امکانش هست بفرمایید با چه سرویسی بررسی کردید؟
من از افزونه wp-rocket استفاده کرده بودم و به خاطر اینکه سرعت سایت رو کمی کند میکرد و با سرچ هایی که توی این انجمن کردم فهمیدم باید از افزونه لایت اسپید استفاده کنم و به همین خاطر هست کمی سرعت بهتر شده (سرعت لود با wp-rocket نزدیک به 12 ثانیه بود توی gtmetrix)
تست های زیادی انجام دادم با هر دو افزونه تا بهتر بودن لایت اسپید رو نسبت به راکت پیدا کردم ( البته روی سایت من).
راجع به ترکیب کردن js,css هم باید بگم روی همین افزونه لایت اسپید کش که این گزینه رو فعال میکنم توی صفحه اول سایت دچار مشکل میشه و بعضا اسلایدر و مطالب با تصاویر رو نمایش نمیده ، با اینکه فعال کردن این گزینه رو هم توی wp-rocket تست کرده بودم و مشکلی نبود جز لود طولانی سایت.
عکس تنظیمات بهینه سازی لایت اسپید کش

کدی که برای ووکامرس بود رو انجام دادم
اما نه پیشخوان باز میشه نه سایت
با خطای زیر مواجه میشم
The file /home/csalamat/public_html/wp-content/themes/enfold/functions.php is corrupted.

که بعد از ادیت فایل و برداشتن کد از فایل منیجر ، حل شد

سپاس از پاسخ شما
برای کندی پیشخوان که دلیلش رو با غیر فعال کردن همه افزونه ها فهمیدم که از ووکامرس هستش که نزدیک به 30 ثانیه زمان میبره لودش توی پیشخوان.

منابع سرور هم معمولا با هر کاری که توی مدیریت انجام میدم مثلا رفرش صفحه (مخصوصا اون 30 ثانیه ای که گفتم موقع اجرای ووکامرس) تقریبا 98 درصد cpu استفاده میشه توی اون لحظات.

این ووکامرس با اینکه خیلی کاربردیه ولی بنظرم لود سایت و مدیریت رو کاهش میده. راه حلی هست برای این موضوع؟

1 پسندیده

خواهش میکنم

از ابزار زیر استفاده میکنم که خیلی قدیمی تر و دقیق تر از جی تی متریکس هست ، فقط با ایران مشکل داره طبق معمول ، آیپی عوض کنید.

https://tools.pingdom.com/
  • در رابطه با تنظیمات لایت اسپید با توجه به اینکه با ترکیب فایل ها مشکل داره قالب ، به نظر میاد کاملا درست انجام شده.

در این مورد به نظر میاد تداخلی صورت میگیره ، چون صفحه منبع رو هم چک کردم ، گزارشی برای ایجاد مشکل شما وجود نداشت.

یک تست دوباره الان از سایت شما گرفتم و نتجه عالی رو بهمون داد ، مشاهده کنید :

به نظر میاد مشکل رو پیدا و اصلاح کردید ، درسته؟

4 پسندیده

سلام مجدد دوستان
بنده برای ارتقای سرعت سایت و پیشخوان هاست خودم رو به وردپرس 1 ارتقا دادم اما هنوز سرعت لود پیشخوان وردپرس پایین است در حد 20-30 ثانیه .
هر چی هم مقدار memory_limit رو از بخش MultiPHP INI Editor سی پنل افزایش میدم تفاوتی نمیکنه با اینکه بنظر میرسه این هاست برای وردپرس تعبیه شده.
در ضمن سرعت کند بودن برمیگرده به افزونه ووکامرس . پیشنهاد شما چیه؟

سلام دوست عزیز،

از طریق تصویر زیر، به آدرس مربوطه برید و تیک‌هارو غیرفعال کنید.

5 پسندیده