مشخص کردن تعداد هسته سی پی یو در سی پنل

با سلام
چرا در قسمت server information هاست، منابع مثل تعداد هسته های سی پی یو نمایش داده نمیشه؟
من در هنگام خرید، پلن یک وردپرس رو خریدم که دو تا هسته سی پی یو بهم تعلق گرفته. اما چیزی که برام خیلی خیلی جالبه و یک کم هم مشکوک این هستش که با یک اسکن معمولی سایت توسط بعضی ازافزونه ای مثل Ithemes ، مصرف سی پی یوم میشه 99 درصد. یعنی اگر با لپ تاب خودم اسکن رو لوکال هاست انجام بدم، مصرف سی پی یوم تهش به 70برسه. الان مشکل از چیه؟ از کانفیگ هاست هستش؟ یا مطابق پلن و هزینه ای که کردم به من اون چیزی که در موقع خرید بر روی سایت گفته شده، داده نشد.( سی پی یو های سرور ها صد در صد قوی تر از سی پی یو های پی سی ها هستند.)
با تشکر از سون هاستی ها…

با سلام
من پلن یک هاست لینوکس دارم
برای منم بعضی وقت ها اینجوری میشه مخصوصا نصفه شب و مصرف cpu به 99 درصد میرسه
تیکت هم که میزنم میگن مشکل از قالب و … است

1 پسندیده

سلام

قابلیت امکان نمایش تعداد هسته ها اصلا توی سی پنل ممکن نیست و توی رده بالاتر مثلا توی whm باید ببینید

خوب اشتباه شما صد در صد همینجاس ، لب تاپ خودتون آیا هاست اشتراکی هست ؟ شما برای اینکه هدف توی ذهنتون رو بهش برسید باید یا سرور مجازی بگیرید یا سرور اختصای !
از سمت دیگه شما سایت توی لوکال به دنیای وب متصل نیست و هیچ مصرفی نداره افزونه و قالبتون برای بات ها و…

هیچ مشکلی این وسط نیست دوست عزیز ، کانفیگ سرور درسته و باز هم دارم میگم شما هاست اشتراکی خرید کردید ، تنها جایی که روی هاست اشتراکی منابع واقعی داده میشه همین سون هاست هست ،
شما میتونید این تجربه ای که توی ذهنتون دارید با سرورهای مجازی قدرتمند سون هاست تجربه کنید

خوب اینکه وب منجر ها دسترسی دارند، کاملا موافقم. اما خوب مسئله ای که باعث شد من به فکر این بیافتم که تعداد سی پی یو هایی که به من داده شده اوکی هستش یا نه این بود که مصرف سی پی یو من یک دفعه به 99درصد میرسه در صورتی که سایت من در دست طراحی هستش و اصن کار سنگین انجام نمیدم روی سایت. زمانی که چند دقیقه بعد به resource usage مراجعه می کنم. می بینم ماکسیسم cpu usage من تو اون لحظه خیلی کمتر از چیزی بوده که در سایدبار کنترل پنل نشون داده شده. حدود40 تا 50 درصد کمتر. به عنوان مثال cpu usage من درحالت عادی روی صفر تا 10 درصد هستش. چون همانظور که گفتم سایتم در حال طراحی است و ایندکس نشده تو سرچ انجین ها و بازدید کننده نداره که بخواد منابع من توسط اون ها درگیر بشه. اما کافیه با افزونه ای مثل Ithemes اسکن سایت رو انجام بدم، چطور میشه از 10 درصد به 99 درصد میرسه مصرف cpu?!

1 پسندیده

سلام معمولا همونطور که خانم @Angel تعداد cpu رو هیج جایی به شما نمیگه تجربه شخصی من با چندین هاستینگ دیگه اینطوری بوده که میگفت منابع رو عادلانه تقسیم میکنیم ولی در عمل همچین چیزی نبود.
نکته بعدی وردپرس توی اپدیت 5.5 یه سری تغییرات اساسی داده و منابع خیلی بیشتری میخواد. حالا فکر کنید شما ووکامرس هم داشته باشید که اونم باز کلی منابع میخواد .
از اون سمت شما باید ببینید در لحظه چندتا یوزر توی سایتتون آنلاین هستند! اگه بالای 10 تا 15 نفر هستند سرویس هاست وردپرس یک اصلا مناسب شما نیست.
نکته مهم دیگه چندتا افزونه دارید؟ چندتا قالب!؟ هرچی تعداد افزونه ها زیاد تر باشه منابع بیشتری میخواید.
اگرم پیشنهاد بنده رو میخوایین پلن دو به بعد وردپرس مناسب تره منابع بیشتری داره.
در خصوص افزونه های سکوریتی هم خدمتتون عرض کنم هاست اشتراکی کلا مناسب همچین افزونه هایی نیست چرا؟ چون این افزونه ها یک فایروال خیلی قوی هستند که منابع رو مثل کره میخورن. دلیلشم اینکه شما رو از حملات محافظت کنن.
در اخرم بگم 99 درصد شدن cpu میتونه بخاطر اسکریپت های سایت شما باشه و ربطی به هاستینگ نداره.

3 پسندیده

تمام حرف های شما درست هستش. اینکه مثل کره منابع سیستم رو میخورن حقیقت محضه. و اینکه در مجرب و کارکشته بودن کادر سون هاست در ارائه خدمات هم هیچ شکی نیست. این موضوعی بود برام که پیش اومد و پاسخ های خوبی هم گرفتم. اما چون پروژه که الان در دست ساخت دارم برای مشتری هستش، و زیاد هاست اهمیت نداره (البته برای مشتری)، وفعلا هم بازدید کننده زیادی نداره در طول روز، بنابراین از پلن یک وردپرسی استفاده کردم. اما برای پروژه های مربوط به خودم که باید کد بزنم سعی ام بر این است که از سرور مجازی سون هاست استفاده کنم. چون اونجا دیگ خودم کد میزنم، میتونم چه اسکریپت هایی تو پروژه هم هستش. اما بازم برای راهنمایی گرم و دوستانه شما تشکر می کنم.

1 پسندیده