مشکل عدم نمایش تصاویر فارسی در وردپرس

آخ آخ چقد اذیت شدی برادر. :expressionless::man_facepalming:

واقعا این حکایت زندگیه. همیشه برای همه‌چیز یه راه حل ساده وجود داره که ما پیداش نمی‌کنیم.

این تیک خیلی مهمه، معمولا بعد از نصب ویندوز از اولین تنظیماتیه که اعمالش میکنم چون اگر روشن نباشه، بعضی فایلهای srt. (فایلهای Subtitle) که به صورت UTF-8 هستن، دقیقا به صورت بهم ریخته مثل فایل‌های تو نمایش داده میشن روی فیلم.

خیلی خوشحالم که مشکلت حل شد و ممنون بابت مستندات کاملی که ارائه دادی. :heart_eyes:

دمت گرم.

5 پسندیده

سلام و وقت بخیر

از اونجایی که جدیدا خودم با این مشکل مواجه شدم این تاپیک رو بالا میارم که یه سری موارد بهش اضافه کنم

مشکلی که در اینجا در مورد تغییر اسم عکس ها یا هر فایل دیگه ای رخ میده مربوط به وردپرس یا هاستینگ شما نیست

در واقع مشکل از ابزار Extractor کنترل پنل cPanel هست که خیلی سال هست رفع نشده و یه مشکل قدیمی حساب میشه اتفاقی که میفته اینه که بعد از زیپ کردن فایل هاتون (اگر سیستم عاملتون UTF8 رو پشتیبانی نکنه که خود ویندوز هم به صورت بتا این مورد رو اضافه کرده ) در زمان آنزیپ کردن اطلاعات به وسیله ابزار Extractor خود cPanel تمامی فایل ها تغییر نام میدن به یونیکد دیگه ای
و این مورد فرقی نمیکنه سرور یا هاستتون ایران باشه یا خارج از ایران همینکه از cPanel استفاده کنید این مشکل هست و در بقیه کنترل پنل ها مثل دایرکت ادمین و پلسک میتونید تست بگیرید

یه راه حلی که تا حدی مشکلتون رو حل می کنه اینه که به جای خود cPanel از ابزار های مبتنی بر PHP استفاده کنید که توی بسیاری از موارد حل می کنه مشکلتون رو یه موارد کوچیکی رو ممکنه نتونه به درستی اکسترکت کنه

راه حل بهتر اینه که به پشتیبان هاستتون اطلاع بدید یا اگه خودتون به سرور دسترسی SSH دارید به وسیله ابزار های لینوکسی فایل هاتون رو اکسترکت کنید تا این مورد پیش نیاد

و راه حل آخر هم همین راهی هست که دوستمون فرمودن در صورتی که از ویندوز استفاده می کنید اینه که تنظیمات ویندوز رو روی حالتی قرار بدیم که از ابتدا از UTF8 استفاده کنه

موفق باشید

3 پسندیده