نتيجه عجيب سرعت سايت در gtmetrix

با سلام و احترام خدمت بزرگواران
من سايتي دارم به آدرس http://melli-co.com/ هر دفعه كه براي بار اول توسط مرورگر سايت رو لود ميكنم شديدا سرعت سايت پايينه
با جي تي متريكس تست كردم شديدا نتيجه و پرفورمنس افتضاح بود
با استفاده از افزونه راكت و يك سري موارد ديگه سعي كردم سايت رو بهينه سازي بكنم
بسياري از خطاها در جي تي متريكس برطرف شد اما نتيجه نهايي درصد پرفورمنس و سرعت سايت خيلي محسوس نبود
مهم ترين و بيشترين خطا مربوط به Avoid chaining critical requests است كه در توضيحات به فايل هاي فونت من اشاره داره اما نميدونم چطور بايد حل كنم
من در ادامه لينك مربوط به نتيجه جي تيمتريكس رو ميذارم عملكرد 17 درصده
ممنون ميشم اگر هر يك از عزيزان بتونند بنده رو راهنمايي كنند براي رفع اين مشكل

سایت شما ایراد زیادی نداره خیلی خوبه اما اگر به دنبال امتیاز خوب میگردید با پیش بارگذاری فونت ها در تنظیمات راکت میتونید کمی مشکل رو حل کنید. اما به نظر من سایت و قالب باید کد نویسی درستی داشته بشه و اصلا امتیاز مهم نیست. نمونش دیجی کالا که امتیاز افتضاحی داره اما در واقع اینطور نیست!
برای پرفورمنس بهتر سایتتون باید فایلهای جاوا اسکریپت یا همان فایلهای js رو Async یا Defer کنید و همینطور عکس های سایت رو از دامنه پرسرعت دیگری لود کنید یا اینکه از CDN استفاده کنید که میکنید
اما در کل سایت شما عالیه و مشکلی نداره زیاد حساس نباشید.

1 پسندیده

@sajjad.1156 سجاد عزیز دوست من هاست بنظر مناسب نمیاد چون مشکل داره بنظرم چون ضعیف و همینطور عکسات بهینه نیست و هیمنطور استفاده از cdn میتونه کمک زیادی به سایتت بکنه و همینطور فونت های اضافی سایت اصلا حذف کن همونا باعث دیر لود شدن سایت میتونه باشه تعداد درخواست های سایت کمتر کن وهمینطور میتونی لینک 404 اگه سایت داری برطرف کنی تاثیر زیادی میزاره و از lazy load هم استفادع من که افزونه های در این باره هستش

سپاسگزارم از محبتتون دوست عزيز
شما سايت رو باز كرديد؟ مشكلي در سرعت نديديد؟
اخه اين موارد رو تا جاييكه ميشد از راكت انجام بشه انجام دادم، CDN هم استفاده ميكنم ولي برام عجيبه كه انقدر امتياز پايينه. غيرعادي واقعا
چطور ميتونم مسئله مربوط به فونت ها رو برطرف كنم؟ الان بزرگترين خطا جي تي متريكس همين فونته ولي راكت تنظيماتش رو براي فونت برداشته

سپاسگزارم از محبتت سهيل جان
من هم همين فكر رو ميكردم كه مشكل از سايته به پارس پك تيكت زدم متاسفانه شركت زير بار نميره ميگه خيليم خوبيم من هم سندي ندارم كه براشون ارسال كنم
الان TTBF با CDN نهصد ميلي ثانيه اس، بدون اون تا 2 ثانيه مياد ولي شركت ميگه معقوله 2 ثانيه. همه موارد ديگه اي كه گفتي رو انجام دادم باز هم مشكل همينه. فقط همي نمسئله فونت رو نميدونم چطور ميتونم بهينه مديريت كنم

من تعریف نمیکنم ولی بچشم دیدم هاست های سون هاست رو7ho.st بخر و بعشد حتی بگی برات افزونه راکت تنظیم میکنن و حتی برو بخش سی پنل هاستت بخش بهینه سازی داره اون بزار رو وسطی گزینه اسمش یادم نیست یه گزینه همه داره یدونم بهینه دار اون کارو حتما بکن و همینطور سطل زباله هاستتم پاک کن چون اونجا هم جمع میشه cdn بعدش وصل کن قطعا نتیجه خوبی میگیری :upside_down_face:

1 پسندیده

بله دیشب باز کردم خوب بود الان کمی سرعتش پایینه اونم به خاطر پاکسازی کش هست.
شما میتونید با جایگزینی آدرس فونت با آدرس زیر که gtmetrix داده فونت رو پیش بارگذاری کنید:

<link rel="preload" href="fonts/cicle_fina-webfont.woff2"
as="font" type="font/woff2" crossorigin="anonymous">

آدرس فونت رو جلوی href و میان “” قرار بدید و فرمت فونت رو جلوی type و بعد از /font بنویسید.
برای هر یک فونت کد جدیدی رو ایجاد کنید و در آخر کدها رو در Header.php قالبتون و داخل تگ head قبل از تگ body قرار بدید و ذخیره کنید. قبل از انجام این کار حتما از فایل header.php یا کل قالب بکاپ بگیرید تا اگر به مشکل خوردید بتونید حلش کنید. اگر اینجور موارد رو تا بحال انجام ندادید بیخیال این کار بشید.

تا حدودی هم میتونید هم با فشرده سازی عکس و هم lazyload کردن عکس مشکل رو حل کنید. برای لیزی لود میتونید از افزونه bj lazyload استفاده کنید.

2 پسندیده

سلام طبق بررسی که من انجام دادم سایتتون اصلا بهینه نیست و سرعت لودشم واقعا زیاده یعنی اگه من مشتری شما باشم حتما صفحه رو میبندم میرم سراغ سایت دوم.
چندتا کارباید انجام بدید : اول از همه کد های html و css و js رو باید فشرده کنید. یا از افزونه wp rocket این لینک دانلودشه : دانلود افزونه راکت پرمیوم نسخه 3.8 WP-Rocket Premium
یا از افزونه لایت اسپید استفاده کنید. لایت اسپید رایگانه و داخل مخزن وردپرس هم هست.
مورد دوم : این افزونه اسلایدری که گذاشتید به شدت سرعت گیره و زیاد مناسب نیست بهتره جاشو با یک بنر با کیفیت عوض کنید. برای اینکه حجم کم بشه و کیفیت از بین نره از فرمت svg استفاده کنید.
مورد سوم رو که دوستمون @Vista_Mobile گفتند رو هم اعمال کنید برای پیش بارگذاری فونت ها
مورد چهارم : باید از یک cdn خوب استفاده کنید. اگه هاست خارج دارید پیشنهاد میکنم از کلودفلر استفاده کنید. اگر خیر که نمونه های ایرانیش هست.
برای اینکه نتیجه بهتری هم بگیرید این لینک رو حتما نگاه کنید :
بهینه سازی کلودفلر برای وردپرس
مورد پنجم : اگه قراره عکسی داخل هاست اپلود بشه باید مناسب وب باشه. یک عکس اول سایتتون هست که اندازش خیلی بزرگه. تصاویر باید استاندارد باشن که سرعت مطلوبی داشته باشید.

مورد ششم : باید فایل htaccess. رو بهینه کنید که میتوانید کد های استاندارد رو از لینک زیر دریافت کنید.

موفق باشید

5 پسندیده

راکت رو بررسی کردم و هنوز قسمت پیش بارگذاری فونت، هست و حذف نشده.
میتونید بدون استفاده از کد این کار رو انجام بدید و کارهای گفته شده توسط دوستمون @Meysam_Kiani هم حتما انجام بدید مطمئنن نتیجه خوبی بدست میارید.

3 پسندیده