نوفالو کردن تمامی پیوندهای خارجی وردپرس

سلام دوستان.

1. آیا نوفالو کردن تمامی لینک‌های خروجی سایت توسط کد یا افزونه کار درستیه؟
  2. در مورد لینک‌های خروجی به چه روش باید عمل کرد که سئوی سایت آسیب نبینه؟
  3. لینک صفحات شبکه های اجتماعی سایت فالو یا نوفالو باشه فرقی میکنه؟
  4. در بعضی قالبها لینک سازنده بصورت فالو در قسمت تنظیمات پوسته هستش. سایتهای بررسی کننده لینکهای سایت مثل https://smallseotools.com/website-links-count-checker/ این لینک ها رو شناسایی میکنن. میخوام بدونم این لینک ها بودنشون مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  5. معایب لینک‌های کاربران در قسمت نظرات چیه؟

@alireza1411
@arta

سلام
به جز تبلیغات، رپورتاژ و لینک به شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های دوستان، منطقی نیست لینک دیگری فالو باشه. ضربه نمیزنه اما خیلی زیاد بشه علاوه بر اثر منفی روی سئو که احتمال میدم بزاره، تبلیغات و رپورتاژهای شما رو کم‌اثر میکنه و به نوعی سایتتون Spam Score غیرصفر ممکنه بگیره.
به نظر من لینکهای خارجی رو به جز موارد خاصی که جنبه‌ی تبلیغات داره و بابتش هزینه دریافت میکنید نوفالو کنید و همینطور Noopener.

لینک شبکه‌های اجتماعی رو فرق خاصی نداره به نظرم … من نوفالو ترجیح میدم.

در مورد قالب‌ها این کار کاملاً نادرسته و متأسفانه میشناسم سایت‌هایی که قالب‌های وردپرس رو ترجمه و فارسی‌سازی میکنن و رایگان و حتی پولی به بقیه میدن و لینک فالو به سایت خودشون رو پنهانی قرار میدن! رشد خوبی هم کردن یکی دو مورد که نام نمیشه برد ولی کارشون خیلی زشت بوده. اگر هست در قالب، اولاً که اعتراض کنید و اطلاع‌رسانی کنید که بقیه متضرر نشن و ثانیاً حذف کنید به صورت دستی از کدهای قالب.

در بخش نظرات یه مدتی مرسوم بود که به علت اثر مثبت لینک‌های حتی نوفالو، خیلی‌ها برای لینک‌بیلدینگ سراغ بخش کامنت سایت‌ها میرفتن و اسپم‌بازار راه مینداختن.

این دو سه سال اخیر گوگل به شدت مقابله کرده و به نظر میاد که دیگه این نوع لینک‌سازی اثر مثبت زیادی نداره و ارزش لینک‌ها به شدت کمتر شده. بنده هم برای لینک‌بیلدینگ این روش رو تست زدم البته به صورت اصولی نه به شکل گذاشتن یه لینک خالی و ساده تو هر سایتی که میشه! لینک بین چند جمله‌ی مرتبط با اون حوزه‌ی خاص و در سایتی با موضوع مرتبط، ولی به نظر میاد که اثری نداره واقعا!!!

اما به هر حال در بخش کامنت اگر لینک نامربوط میبینید حذف کنید.

این رو هم بگم که اغلب سایت‌های رتبه‌ی خوب ایرانی با این نوع کامنت‌ها مقابله میکنن و منتشر نمیکنن یا بدون لینک کردن منتشر میکنن! درسته اثر مثبت بسیار کمی داره برای کسی که لینک میذاره ولی به هر حال باهاش مقابله میشه تا تعداد لینک‌های اکسترنال به مینیمم برسه و ارزش لینک‌های خروجی سایت بیشتر بشه.

4 پسندیده

بله یک پوسته ایرانی هستش و از سایت ژاکت تهیه‌اش کردم. متاسفانه لینک خروجی بصورت فالو داره. در چند تا سایت دیگه که هم که این قالب رو خریدن بررسی کردم به همین منوال بود.
بهشون پیام میدم اصلاحش کنن و تا آخر پیگیری میکنم.

پس بودن آدرس سایت کاربران نظر دهنده تا حدی که اسپم نشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.

1 پسندیده

سلام با یک افزونه یا یک تیکه کد براحتی لینک خارجی نو فالو کنید

بله اما همونطور که جناب شیری عزیز فرمودن منطقی نیست همه لینک ها نوافلو بشن.
بعدشم لینک ها طوری هست که فایل موردنظر کدگذاری شده و قابل تغییر نیست.

1 پسندیده