بررسی فعال بودن brotli و PHP-FPM در سی پنل

سلام وقت بخیر و خسته نباشید بچه های گل انجمن سون هاست و کارکنان عزیز سون هاست.
آیا امکان کانفیگ Brotli به جای gzip روی سون هاست هست؟ اون دومی رو هم در حد اینکه میدونم باعث افزایش سرعت و کیفیت سایت میشه میشناسم (تجربه استفاده ازش رو ندارم) آیا این امکان اجرایی شدن رو هاست وردپرس سون هاست رو داره؟ اصلا اگه امکانش هست ایا این باعث میشه به هاست فشار بیاد؟ یا نه صرفا یه گزینه ای که بدون ایجاد هزینه واسه 7host میشه ازش بهره جست؟ ممنون :heart:

سلام

gzip و brotli به صورت پیشفرض روی تمامی سرور های میزبانی وب سون هاست فعال است.
بهترین راهکار این هست که از کلودفلر برای مدیریت بهتر brotli و gzip استفاده کنید.

خیر، این موارد کمک می کنه تا محتوا فشرده بشه و عملا فشار رو کمتر می کنه.

این تاپیک ها هم می تونه مفید باشه:

3 پسندیده

سلام ممنونم واسه جواب سریعی که دادید . fpm رو چه طوری باید اجراییش کرد؟ تشکر

خواهش می کنم

FPM هم روی تمامی سرور ها به صورت پیشفرض فعال است.

فقط برای اینکه مطمین بشید که فعال هست یا خیر باید از نسخه PHP ALT که توسط Select PHP Version قابل مدیریت است استفاده کنید. سریع ترین روش این است که با پشتیبانی تماس بگیرید و درخواست بدین که از PHP ALT بودن اکانت شما اطمینان پیدا کنن. گاهی اوقات زمانی از یک میزبان به میزبان دیگری منتقل میشه، تنظیمات سرور قبل هم با خودش میاره و ممکنه نسخه PHP به جای ALT به صورت EA تنظیم بشه.

البته ما تو سون هاست همه کاربرایی که انتقالی هستن رو نسخه ALT رو براشون تنظیم می کنیم تا از تمامی امکانات بهره مند بشن ولی برای اطمینان بد نیست تیکت باز کنید تا براتون بررسی بشه.

فقط برای تکمیل تر بودن این تاپیک، می تونید یه فایل php با نام دلخواه ایجاد کنید. مثلا test.php رو در مسیر public_html و بعد کد زیر رو در اون قرار بدین:

<?php
phpinfo();
?>

بعد در مرورگر وارد اون فایل بشین به صورت http://example.com/test.php بعد تو این صفحه CTRL + F بزنید و به دنبال FPM بگردید. اگر پیدا شد یعنی فعال است. البته این رو اضافه کنم که حتی در نسخه های EA در PHP هم می تونه فعال باشه. بالاتر به این دلیل گفتم که حتما رو نسخه ALT باشه چون Memcache، OpCache، Brotli و Redis فقط تو نسخه های ALT وجود دارن (البته این تنظیمات اصولی ما هست و شاید جاهای دیگه متفاوت باشه)

موفق باشید

3 پسندیده

بسیار کامل و جامع، ممنون واسه وقتی که گذاشتی و تایپ کردی آرتای عزیز.

1 پسندیده