آدرس دهی مناسب در canonical

@arta
سلام
دو آدرس زیر از نظر گوگل با هم متفاوت هستند یا خیر؟
example.com
/example.com

اگر جواب بله باشه ، حالا سوالی که برام پیش میاد اینه که canonical که افزنه سئو میسازه با / هست ، باید تغییر کنه دیگه ، درسته؟

مرسی

3 پسندیده

سلام محمد عزیز،

تا حالا مطلبی درباره این موضوع نخوندم ولی تا جایی که می دونم canonical همه جا بدون اسلش آخر URL صحیح هست. همیشه همه جا به این شکل توضیح داده شده.

مثلا خود وب سایت MOZ که cannocial رو توضیح داده.

حتما تحقیق می کنم و نتیجه رو باهاتون به اشتراک میزارم. بقیه دوستان هم اگر تجربه دارن نظراتشون رو ارسال کنن تا استفاده کنیم.

6 پسندیده

ارادت آرتا عزیزم

خودم نتونستم چیزی پیدا کنم در این رابطه ، اما خوب نکات زیادی پیدا میشه که چندتاشو اشاره میکنم :

تو بعضی نسخه های یواست کلا cannocial رو اشتباه وارد میکنه ، عکس زیر رو ببینید ، اینو که خود گوگل تو وبمستر خطا میگیره و میگه من نمیتونم بخونم

eror
دوستانی که از نسخه های قدیمی استفاده میکنند حتما اپدیت کنند به نسخه آخر ، این از این

خود moz.com با اسلش استفاده میکنه :

1

اما یک مورد داره ، لینک لوگو که صفحه اصلی رو اشاره کرده ، بدون اسلش هست :

2

اگه اسلش باعث ایجاد بین اختلاف دو لینک باشه این یعنی یک خطا و دوگانگی در آدرس دهی

حالا سایت دیجی کالارو میبینیم که بدون اسلش استفاده کرده :

digi

در آخر یک سایت متخصص و قوی در زمینه سئو رو میبینیم که با اینکه از یواست استفاده میکنه و خود افزونه بصورت پیش فرض با اسلش قرار میده ، اما اینها اومدن و دستی بدون اسلش قرار دادن :

bb

و دو مورد :
وقتی تو وبمستر سایتی رو حتی بدون اسلش هم وارد میکنی ، در آخر خودش یک اسلش به انتهای اون اضافه میکنه :

3

و مورد بعدی تو تنظیمات عمومی وردپرس وقتی به آخر آدرس اسلش اضافه میکنی و سیو میگیری ، اسلش حذف میشه.

اکثر سایت هایی که اختصاصی نوشته شدن ، cannocial بدون اسلش قرار دادن ، و چیزی که من دیدم سایت های وردپرسی به دلیل اینکه افزونه بصورت پیش فرض با اسلش قرار میده چه با اطلاع چه بدون اطلاع اکثرا با اسلش هست.

مورد جالب و کمی پیچیده هست ، اکثر سایت های بزرگ دارن متفاوت رفتار میکنن و اینکه کدوم روش صحیح رو انجام میدن یکم سختش کرده.

6 پسندیده

سلام محمد جان، خوبی عزیز
در اول سوال اشاره کردی به آرتا جان یعنی ما نظر ندیم آیا :thinking:
ولی خب منم نظرمو میگم :sweat_smile::joy::joy:
تجربه من میگه / داشتن یا نداشتن آخر url سایت تاثیری نداره ولی اگر استفاده کردی، هرجایی خواستی به سایت ارجاع بدی مخصوصا بک لینک و تبلیغات بهتره / را بکار ببری و اگر استفاده نکردی بلعکس
هرچند خزنده های گوگل آنقدر هوشمند هستن که تشخیص بدن این دوتا یکی هست ولی این کار را انجام بده تا اگر 1 درصد هم تاثیرگذار باشه چیزی را از دست ندی
موفق باشی :kissing_heart:

2 پسندیده

منم با محمد حسین موافقم. اصلا فرقی نداره بین با اسلش و بدون اسلش.
من تو یکی از انجمن های گوگل تاپیک باز کردم در اینباره تا ببینم خودشون چی میگن.

https://support.google.com/webmasters/thread/6354638

4 پسندیده

سلام

طبق بروزرسانی از اون تاپیک، صفحه اصلی رو چه با اسلش و چه بدون اسلش canonical بدی، گوگل با اسلش نشونش میده. ولی برای صفحات داخلی وب سایت، اگر وب سایت شما تنظیم شده که با اسلش ریدایرکت بشه یا بدون اسلش و عملا فقط به این بستگی داره که شما چطوری تنظیمش کرده باشید. مثلا از تو تنظیمات عمومی آدرس وب سایت با اسلش هست یا بدون اسلش.

در ادامه اضافه کرد که اگر URL به canonical غلط باشد، گوگل آن را نادیده میگیرد.

بروزرسانی:‌

آدرس canonical حتما باید یکتا باشد. این یعنی باید انتخاب کنید که کدام نسخه (با اسلش یا بدون اسلش) نسخه دلخواه و اصلی شماست. تمامی آدرس های canonical باید یا با اسلش باشند یا بدون اسلش. امکان میکس آنها وجود ندارد زیرا گوگل آنها را دو آدرس متفاوت در نظر می گیرد.

8 پسندیده

سلام عزیزم
نه آقا نفرمایید ، نظر شما اصلا نباشه که بحث تکمیل نمیشه :sweat_smile:

دقیقا میخواستم به همین نکته برسم آخرش که لینک سازی هایی که داریم ( چه داخلی ، چه بک لینک ) باعث دوگانگی نشه که شما زحمتش رو کشیدی :heart:

جواب کاملی رو گرفتم با کمک شما ، آرتا جان یک دنیا ممنونم از پیگیری که داشتی :heart:

5 پسندیده

قربونت داداش گلم :heart:
لطف عالی مستدام :sweat_smile::joy::joy:
خواهش میکنم زحمتی نیست محمد عزیزم، از معلومات کمم استفاده کردم، خدا را شکر بدردت خورد:rose::rose:

5 پسندیده

سلام و ممنون بابت توضیحات دوستان
من مشکل مشابهی دارم برای url های سایتم که هم با اسلش هستند ه بدون اسلش ولی مشکل من از زمانی جدی شده که توی گوگل وب مستر هم آدرس های با اسلش ایندکس شدند هم بدون اسلش :slight_smile:

https://lotosforming.com/structural-profile/
https://lotosforming.com/structural-profile

تقریبا همهی url هام هر دو شکلشون ایندکس شده .
اخیرا به شدت رتبه ام تو گوگل ضعیف شده احتمال میدم به خاطر این اتفاق باشه کلیه ی صفحاتم فقط به حالت با اسلش باز میشه و بدون اسلش اصلا باز نمیشه و ریداریکته روی با اسلش .
canonical همه ی صفحاتم ولی بی اسلشه!!
با یواست هم میخام کنونیکال و تغییر بدم با اسلش بزارم باز بدون اسلش میشه!!
نظری دارید؟؟

واو !!! چه با حال!
انجمن خود گوگل! من نهایت ارتباطم با گوگل همون ایمیل خوش امدگویی اولشه که تازه ایمیل رو می سازی :sweat_smile:
کسایی که جواب می دن کاربرای معمولین یا اپراتور خود گوگلن؟

سلام
اگر سایتتون با cms ساخته شده بخصوص وردپرس انتهای url ها خودکار اسلش میگیره که از طریق پیوندهای یکتا و افزونه yoast می تونید اسلش را از آخر url ها حذف کنید

ولی این که میگین لینک های سایتتون هم با اسلش ایندکس شده و هم بدون اسلش این امکان نداره مگه اینکه تنظیمات را تغییر داده باشین یا سایتتون مشکل فنی داشته باشه که به هر دو شکل لینک ها را نمایش بده

2 پسندیده