آموزش انتقال دامنه ملی و بین المللی به سون هاست

سلام
من کلا توی انتقال دامنه به شرکت های هاستینگ گیج میشم و تاحالا نتونستم خودم دامنه هام رو انتقال بدم و دوستام این کار رو برام انجام دادن اما میخوام خودم یاد بگیرم دیگه مزاحم دوستام نشم میشه راهنمایی کنید؟

1 پسندیده

درود
انتقال دامنه در تمام هاستینگ ها به یک روش انجام می شود این تفاوتی که در هاستینگ ها مشاهده می کنید فقط به دلیل شکل ظاهری هاستینگ ها است

انتقال دامنه ملی (ir)

1- برای انتقال دامنه ملی به هر شرکتی نیاز به شناسه روابط مالی، اداری و فنی دارید که این شناسه ها را میتوانید از پشتیبانی فنی یا فروش هاستینگ مورد نظر بگیرید

شناسه های سون هاست برای انتقال دامنه ملی:

رابط مالی: fa482-irnic

رابط فنی و اداری: mm18434-irnic

برای تنظیم این شناسه ها در سامانه نیک به آدرس: https://www.nic.ir مراجعه کنید

2- وارد حساب کاربری خود در سامانه نیک شوید

3- به قسمت (دامنه ها - دامنه های من) مراجعه کنید

4- در این صفحه دامنه ای که تصمیم دارید انتقال دهید را انتخاب کنید و روی تغییر رابط ها کلیک کنید

5- در این صفحه تیک گزینه (شناسه کاربری دیگر) را بزنید و شناسه ها را وارد کنید سپس روی اعمال کلیک کنید تا شناسه ها روی دامنه مورد نظر تنظیم شوند (در مرحله اول در مورد شناسه ها صحبت کردیم)

6- وارد سایت سون هاست به آدرس: https://7ho.st شوید

7- وارد ناحیه کاربری خود شوید (اکانت خود)

8- به صفحه اصلی مراجعه نمایید و نشانگر موس خود را روی دامنه ببرید

9- روی انتقال دامنه کلیک کنید

10- در صفحه بعدی آدرس دامنه را وارد نمایید و روی افزودن به کارت خرید کلیک کنید (برای انتقال دامنه ملی نیاز به کد انتقال ندارید و در کادر کد انتقال لازم نیست کاراکتری وارد کنید، آن کادر را خالی بگذارید)

11- در صفحه بعدی میتوانید نیم سرور (DNS) های دامنه را تنظیم کنید، پس از تنظیم روی ادامه کلیک کنید

12- روی پرداخت نهایی کلیک کنید

13- مرحله آخر مرحله پرداخت است به انتهای صفحه رفته شرایط سرویس را مطالعه میکنیم و اگر با شرایط مشکلی نداشتیم تیک آن را میزنیم و روی تکمیل سفارش کلیک میکنیم و پرداخت بانکی را انجام میدهیم

تبریک میگم شما توانستید دامنه ir خود را انتقال دهید

نحوه انتقال دامنه های بین المللی (com , info , org , me …)

1- وارد سایت سون هاست به آدرس: https://7ho.st شوید

2- وارد ناحیه کاربری خود شوید (اکانت خود)

3- به صفحه اصلی مراجعه نمایید و نشانگر موس خود را روی دامنه ببرید

4- روی انتقال دامنه کلیک کنید

5- در این مرحله شما باید در کادر اول آدرس دامنه را وارد نمایید و در کادر دوم کد انتقال دامنه را وارد کنید شاید برای شما سوال باشد که کد انتقال را از کجا بیاوریم؟ در پاسخ باید بگویم شما باید از پشتیبانی سایتی که دامنه را خریداری کرده اید این کد را درخواست کنید و حتما به این نکته توجه داشته باشید که دامنه های بین المللی دارای قفل انتقال هستند که برای انتقال دامنه باید دامنه را از حالت قفل خارج کنید که این امکان در بخش تنظیمات دامنه ها معمولا وجود دارد در آخر روی افزودن به کارت خرید کلیک کنید

6- مراحل بعدی مانند مراحل 10 تا 12 انتقال دامنه ir است.

تبریک میگم شما توانستید دامنه بین المللی خود را انتقال دهید

در آخر لازم میدانم چند نکته را ذکر کنم

1- اگر مراحل بالا را با دقت طی کنید بدون هیچ مشکلی دامنه شما منتقل می شود
2- در ابتدای آموزش گفتیم انتقال دامنه در هاستینگ ها تفاوتی ندارد و فقط کافیست لینک انتقال دامنه را پیدا کنید یا از بخش فروش هاستینگ بخواهید لینک را در اختیار شما قراردهد
3- خوب است بدانید که فقط دو پسوند برای انتقال کد انتقال نیاز ندارند ir و uk
4- اگر مطلب را با دقت مطالعه کردید و باز هم مشکل داشتید تاپیک را ادامه دهید دقت داشته باشید مطلب کامل و بدون مشکل است لطفا مراحل را به ترتیب طی کنید و عجله نفرمایید.
5- دامنه های بین المللی که تازه خریداری شده را نمیتوان تا 60 روز به هاستینگ دیگری انتقال داد
6- دامنه های بین المللی را فقط میتوانید هر 60 روز یک بار به هاستینگ دیگری منتقل کنید زیرا محدودیت انتقال دارند
7- در انتشار دانش تان خسیس نباشید و به افراد مبتدی کمک کنید

7 پسندیده