آموزش کامل جلوگیری از پخش ویدیو و موزیک در هاست دانلود

سلام

من یک هاست دانلود دارم که به هاست اصلی از طریق ساب دامنه وصلش کردم داخل هاست دانلود چند تا موزیک و چند تا ویدیو آپلود کردم و لینک دانلود رو تو سایت اصلی گذاشتم که کاربر ویدیو ها رو دانلود کنه و موزیک ها رو بصورت آنلاین گوش کنه اما هم موزیک و هم ویدیو برای کاربر پخش میشن، دانلود نمیشن

آیا راهی هست که ویدیوها فقط دانلود بشن، پخش نشن؟

1 پسندیده

درود

برای جلوگیری از پخش و یا اجرای فایل فقط کافیست کد زیر را در فایل htaccess. وارد کنید و بعد از زدن یک (فاصله) فرمت فایل موردنظر را وارد نمایید و فایل htaccess. را ذخیره کنید

AddType application/octet-stream

به عنوان مثال اگر قصد دارید فایل های ویدیویی با فرمت mp4 قابل اجرا نباشند و کاربر فقط بتواند فایل را دانلود کند، قطعه کد زیر را در فایل htaccess. وارد کرده و فایل را ذخیره کنید

AddType application/octet-stream .mp4

همچنین میتوانید در یک قطعه کد چند فرمت را وارد نمایید تا فرمت های ذکر شده فقط قابل دانلود باشند

AddType application/octet-stream .mp3 .mp4 .ogg .aac .avi .mkv

اگر کد بالا که حاوی چندین فرمت است برای شما به درستی کار نکرد میتوانید در هر خط یک فرمت را تعیین کنید

AddType application/octet-stream .mp3
AddType application/octet-stream .mp4
AddType application/octet-stream .ogg
AddType application/octet-stream .acc
AddType application/octet-stream .avi
AddType application/octet-stream .mkv

چنانچه اطلاع ندارید فایل htaccess. چیست و کجاست به لینک زیر مراجعه کنید

در آخر کش مرورگر خود را حذف کرده و لینک های دانلود را بررسی کنید، میتوانید از دوستان خود نیز بخواهید تا لینک های دانلود را بررسی کنند

به همین راحتی

9 پسندیده

اطلاعات خوب و تکمیلی بود. ممنون رضا جان.

1 پسندیده
<FilesMatch "\.(mp3|mp4)$">
  ForceType application/octet-stream
  Header set Content-Disposition attachment
</FilesMatch>

سلام
من از این کد برای اجرا نشدن فایل های mp3 و mp4 استفاده میکنم که میتونید فرمت های دیگه هم اضافه کنید
که کاربر بدون نرم افزار های دانلود منیجر هم کلیک میکنه روی لینک دانلود به جای اجرا ، پنجره ی دانلود براش باز میشه

1 پسندیده

دمتگرم درست عالی بود ممنون!

1 پسندیده

سلام
یکی دو روزی میشه که بجای دانلود فایل در مرورگر تنها لینک فایل رو نشون میده
من توی کد htaccess از کد زیر برای اجبار مرورگر به دانلود استفاده میکردم و تغییری هم ندادم ولی الان تنها لینک رو نشون میده
البته توی مرورگر کروم اینجوریه و توی فایر فاکس دانلود میشه
جالب اینه که وقتی فایل رو توی هاست اصلی آپلود میکنم درسته و دانلود میشه

<FilesMatch "\.(mp3|mp4|zip)$">
ForceType application/octet-stream
Header set Content-Disposition attachment
</FilesMatch>
1 پسندیده

این مشکل و خودم حل کردم مشکل مال اینترنت دانلود منیجر IDM بود که با پاک کردنش برطرف شد .
الانم بجای IDM از Eagleget استفاده میکنم که رایگانه و بروز رسانی میشه سرعت دانلودشم عالیه.
دو روز درگیرم کرده بود

2 پسندیده

با سلام دوستان من انجام دادم ولی اجرا نشد لطفا راهنمایی کنید ممنون

سلام داخل فایل htaccess در هاست دانلودتون بزارید اگر هاست دانلود جداگانه اس

با سلام اینم هاست دانلود انجام دادم بازم اجرا نشد یعنی درست نشد

با سلام دوستان کسی اینو بلد نیست برام درست کنه ممنون میشم

با سلام و وقت بخیر
خط اول فایل htaccess. این کد رو وارد کنید و همچنین دقت کنید داخل فایل پوشه روت (public_html) هاست دانلود باید این کد وارد بشه

AddType application/octet-stream .mp3

1 پسندیده

با سلام انجام دادم بازم درست نشد

با سلام دوستان این مشکل من حل نشد خیلی از کاربرا هم میان میگن پخش میشه دانلود نمیشه اگه کسی بتونه برام درستش کنه واقعا ممنونش میشم تو سون هاست هم تیکت دادم برای حل مشکل گفتن اینجا دوباره بیان کنم حتما رسیدگی میشه آدرس سایتم گلین موزیک

سلام

در تصویری که شما در بالاتر ارسال کردید، نوع فایل رو صرفا mp3. تعریف کردید.

آیا با این کد، از پخش خودکار فایل موزیک جلوگیری میشه؟

اگر این چنین هست، بایستی پسوند فایل ویدئوتون رو هم اضافه کنید.

با سلام ممنونم مدیریت انجمن اومدن زحمتشو کشیدن و حل شد واقعا ممنونم :grinning:

1 پسندیده

سلام ، مشکل ایشون از هاست دانلود نبود ، مشکل از این بود ک کد رو داخل هم هاست دانلود هم هاست خود سایت باید میزاشتن ، تنها داخل هاست دانلود قرار داده بودن
دوستانی ک چنین مشکلی دارن دقت کنن داخل هاست خود سایت فایل htaccess هم قرار بدن

2 پسندیده

سلام و درود
با توجه به اینکه کد را هم در اچ تی اکسس هاست دانلود و هم سایت گذاشتم متاسفانه باز کار نمی کند. به نظر شما مشکل می تونه از کجا باشه. ممنون میسم دوستان راهنمایی کنند.

دوستان خواهشا اگر فردی مشکل رو میدونه منو راهنمایی کنه.

سلام ابجی من این کدو گذاشتم اصلا کار نکرد روی دانلود کلیک میکنی دانلود نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید درستش کنم ممنون