آموزش کامل عضویت و اتصال سایت به کلودفلر (cloudflare)

سلام
من میخوام سایت وردپرسی خودمو وصل کنم به کلودفلر
از کجا شروع کنم؟
چجوری عضو سایت cloudflare بشم و سایت خودم رو وصل کنم به این cdn
لطفا راهنمایی کنید

3 پسندیده

درود
قبل از شروع آموزش عضویت در سایت کلودفلر و اتصال سایت به این شبکه توزیع محتواباید به این نکته اشاره کرد که اگر شما دامنه ملی دات آی آر دارید نمیتوانید از تمامی امکانات این سایت مانند SSL رایگان بهرمند شوید چون دامنه ملی (ir) تحریم است و پیشنهاد میکنم از دامنه های بین المللی مانند دات کام (com) استفاده نمایید.

برای شروع ابتدا

1. وارد سایت کلودفلر به آدرس: https://www.cloudflare.com شوید و روی Sing Up کلیک کنید

1. ایمیل و پسوردی برای عضویت وارد کرده و روی Create Account کلیک کنید

1. در مرحله بعد دامنه خود را وارد کرده و روی Add Site کلیک کنید

1. در این مرحله دامنه توسط کلودفلر بررسی می شود پس از بررسی روی Next کلیک کنید

1. در این صفحه پلن رایگان (Free) را انتخاب کرده و روی Confirm Plan کلیک کنید

1. روی Confirm کلیک کنید

1. در این صفحه هر آدرسی را که میخواهید cloudflare در دیتاسنتر های خود ذخیره کند فعال کنید (روی ابر مورد نظر کلیک کنید تا به حالت زرد رنگ در آید)

1. پس از انتخاب آدرس ها به پایید صفحه رفته و روی Continue کلیک کنید

1. در این مرحله کلودفلر دو DNS به شما میدهد که باید جایگزین DNS های فعلی دامنه نمایید

1. پس از تنظیم دی ان اس های کلودفلر روی Continue کلیک کنید

1. در این مرحله صبر میکنیم تا دامنه ما به کلودفلر متصل شود (معمولا در دامنه های بین المللی پس از تنظیم DNS های جدید از 30 دقیقه تا 72 ساعت زمان خواهد برد که عملیات اتصال دامنه انجام شود)

تا این مرحله ما توانستیم دامنه و هاست خود را به سایت و دیتاسنترهای کلودفلر متصل نماییم حالا باید تنظیماتی در سایت ورپرسی انجام دهیم

1. وارد مدیریت سایت وردپرسی خود شوید (گاها دیده شده است که وقتی وارد سایت خود می شوید با اخطار ناامن بودن سایت مواجه میشوید نگران نباشید و به صورت ناامن وارد سایت خود و بخش مدیریت سایت شوید)
  2. از قسمت افزونه ها روی افزودن کلیک کنید

1. در قسمت چستجوی افزونه ها cloudflare را تایپ کرده و از بین افزونه ها cloudflare را پیدا کرده و روی دکمه هم اکنون نصب کن کلیک نمایید

1. پس از نصب روی فعال کردن کلیک نمایید

1. در این مرحله وارد صفحه افزونه های نصب شده می شوید cloudflare را از بین افزونه ها پیدا کرده و روی Settings کلیک کنید

1. در این مرحله صفحه زیر را مشاهده میکنید روی here کلیک کنید

1. در صفحه بعد از شما آدرس ایمیلی که با آن در کلود فلر ثبت نام کرده اید را میخواهد و یک API Key

1. ایمیلی که با آن در کلودفلر ثبت نام کرده اید را در کادر Email وارد میکنید و برای به دست آوردن API Key وارد اکانت خود در کلودفلر می شوید

2. برای ورود به اکانت خود در کلودفلر وارد سایت کلودفلر به آدرس: https://www.cloudflare.com میشوید و روی Log In کلیک میکنید

1. اطلاعات ورود را میزنید و روی Log In کلیک میکنید

1. در این مرحله روی سایت خود کلیک کنید

1. از قسمت Domain Summary روی Get your API key کلیک کنید

1. در این صفحه به شما گفته میشود ایمیل خود را تایید نکرده اید

1. وارد ایمیل خود شده ایمیل verify که برایتان فرستاده شده را باز کرده و روی verify email کلیک کنید

1. در صفحه بعد روی Continue to the dashboard کلیک کنید

2. مراحل 22 و 23 را مجدد بپیمایید

3. در انتهای صفحه بخش API Keys را پیدا کنید و در قسمت Global API Key دکمه View را بزنید

1. در این مرحله از شما رمز عبور کلودفلر تان را میخواهد رمز عبور را وارد کرده و روی View کلیک کنید

1. در این مرحله کد API Key را به دست آورده اید این کد را در افزونه وردپرسی وارد کنید و روی Save API Credentials کلیک کنید

1. در صفحه بعد اگر میخواهید پس از هر آپدیت سایتتان، کش کلودفلر خالی شود به انتهای صفحه رفته و قسمت Automatic Cache Management را فعال کنید (پیشنهاد نمیشود)

1. برای فعالسازی SSL کلودفلر بر روی سایت روی Settings کلیک کنید

1. به انتهای صفحه مراجعه کنید و Automatic HTTPS Rewrites را فعال نمایید

آموزش تمام شد و شما توانستید هاست و دامنه خود را به دیتاسنترهای کلودفلر متصل نمایید
در آخر لازم است به دو نکته اشاره کنم

1. پلن رایگان سایت کلودفلر برای سایت های کوچک و شخصی مناسب است و برای سایت های بزرگ پیشنهاد میکنم پلن های بالاتر را خریداری نمایید
  2. در پلن رایگان این سایت فقط میتوانید یک سایت را به دیتاسنترهای کلودفلر متصل کنید

ویدیوی آموزشی

18 پسندیده

رضا جان، تشکر می کنم از مقاله خوب و مفیدی که قرار دادید. بسیار دقیق و با جزییات.

6 پسندیده

بسیار عالی بود هم بصورت گام به گام و تصویری دیگه جایی برای حرف نداره ممنون موفق باشید

2 پسندیده

ممنونم از رضا جان عزیز
فقط یک نکته که فکر میکنم فراموش شده اینکه اگه افزونه کش نصب دارید دیگه نیازی به افزونه کلودفلیر نیست و از تنظیمات افزونه کش هم می تونید کلودفلیر را اکی کنید

5 پسندیده

سلام دوست عزیز
در بخش 31 گزینه بهینه سازی برای وردپرس هم بزنید.
سنگ تمام گذاشتید برای آموزش ، فکر کنم هرکسی دیگه راحت بتونه خودش اینکار رو انجام بده.
بسیار خوب بود :+1:
موفق باشید

2 پسندیده

سلام و ممنون بابت آموزش کامل
یه سوال داشتم. من برای دو تا از سایت هام که دامنه دات آی آر هستند هم انجام دادم. برای یکیش اوکی شد و برای یکیش نه.

154

دی ان اس ها رو ست کردم ولی انگار قبول نمیکنه!!!

سلام و عرض ادب @reza230
من تا مرحله نصب فعال کردن پلاگین رفتم اما زمانی که روی settings کلیک می کنم، به آدرس ?page=cloudflare#/ ختم میشه و صفحه سفید نشون میده.
ربطی به پلاگین های کشینگ نداره به نظر شما؟ یا حتی Simple SSL ؟

سلام
همه افزونه ها جز کلود فلر رو غیر فعال کنید درست میشه.
موفق باشید

1 پسندیده

فایروال رو حذف کردم و درست شد و دوباره فعال کردم.

1 پسندیده

من دامنم IR هست اما هاستم ssl رایگان داره ، حالا اگه وصلش کنم به کلودفلر ، دیگه نمیتونم از ssl استفاده کنم یا ارتباطی نداره اصلا ؟

سلام ، اصلا ارتباطی نداره ، دامنه های ملی فقط نمیتونن از گواهینامه امنیتی کلودفلر استفاده کنن ، از گواهینامه های رایگان سایتشون به راحتی میتونن استفاده کنن و مشکلی پیش نمیاد

2 پسندیده

سلام.
اون افزونه هه لازمه نصبش کنیم؟ نصب نباشه چی؟

سلام

افزونرو برای کنترل تنظیمات کلودفلیر در داشبورد وردپرس نیاز دارید.
اگر به اکانت کلودفلیرتون دسترسی دارید و میتونید تنظیمات رو در خود سایت کلودفلیر تغییر دهید، اجباری به نصب افزونه ندارید.

تنظیمات رو بهینه کنید و تمام.

2 پسندیده

آره حله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

1 پسندیده

سلام برای هاست داخل ایران این پشنهاد میشه اصلان؟

سلام

بستگی داره ، اگر در شرایط حملات و… باشید بله پیشنهاد میشه ، بعنوان مدیریت دی ان اس ازش استفاده کنید و زمانی که نیاز بود و در خطر بودید سریعا کلودش رو فعال کنید

انوقت شرایط حمله چطوری باید پیش بینی کرد؟

قابل پیش بینی نیست اما وقتی این حالت رو پیش بگیرید درست تا برید زیر حمله فعالش میکنید ، اما یه چیزی رو هم بگم سایت های دانلود ، سایت هایی ک رقیب زیاد دارن ، سایت هایی ک رقیب هاشون با سرور مجازی سر و کار دارن همیشه نیاز به کلود رو دارن و استفاده ازش براشون توصیه میشه

سلام و درود
من قبلا گواهی اس اس ال و سرویس سی دی ان رو از ابر آروان تهیه کردم
به نظر شما اگر بیام روی کلودفلر مسئله ای برای سایت پیش نمیاد
یا اصلا این کار تاثیر خاصی روی سایتم خواهد داشت؟
بخصوص بحث ایندکس ریدایرکت سایت به هم نمی ریزه؟
ممنون می شوم بیشتر راهنمایی کنید