افت شدید سایت در گوگل و الکسا

سلام خدمت همه دوستان عزیزم
دوستان بنده حدودا 1 ماه هست که سایت فقط درحال افت هست درصورتی که روزانه بروز رسانی میشود
رتبه از 6 هزار اومده رو 16 هزار
و تو کلمه هایی هم که از اول لینک اول یا دوم بودم اومده پایین
نمونش کلمه خرید روتختی از اوایل ایجاد سایت که لینک دوم بودم امروز دیدم اومده 5 از تون خواهش میکنم راهنمایی کنید برگردم سر جام
مرسی

@arta @mohammad @Hosein

1 پسندیده

سلام
به احتمال خیلی زیاد به خاطر بروزرسانی جدید گوگل هست.
ادرس سایتتون رو بذارید تا دوستان دقیق تر بتونن راهنمایی تون کنن.
ترجیحا یه عکس هم از امار سرچ کنسولتون بذارید

2 پسندیده

سپاس آقای بختیاری
درج کردم آدرس رو
اینم عکس از سرچ کنسول

سلام دوست عزیز،

با نگاه به سایت مپتون متوجه شدم که از Yoast استفاده میکنید.

میشه بگین کدوم ورژن؟ و منبع دانلودتون از کجاست؟

2 پسندیده

یو آست رو 2 روزه ازش استفاده میکنم که نسخه پریمیوم هستش که از خود سون هاست دانلود کردم
قبلش از افزونه گوگل مپ استفاده میکردم

قبلش برای بهینه سازی سئو از چی استفاده میکردین؟
گوگل مپ؟!

1 پسندیده

برای بهینه که خود یوآست بود
قبلا مپ اونو غیر فعال کرده بودم و از Google XML Sitemaps استفاده میکردم
تازگیا اونو پاک کردم و از یوآست استفاده میکنم

سلام
1- افت شدید رتبه تو گوگل داشتید یا تو الکسا؟ ( شدید یعنی 4 صفحه یا بیشتر تو رتبه گوگل یهو ریزش کنه ) اینجوری افت داشتید؟ مقدار افت رو حدودی بیان کنید ، آیا کلمه کلیدی یا صفحه ای داشتید که مثلا از صفحه 1 به صفحه 3 یا بیشتر منتقل بشه؟
2- افت تو کلمه کلیدی خاصی بوده یا خیلی از صفحات و کلمات افت کرده؟
3- تو یکماه گذشته به جز درج مطلب فعالیت دیگه ای حتی جزیی روی سایت داشتید؟ ( بک لینک ، فعالیت های فنی رو سایت و … )
4- بعید هست رابطه ای داشته باشه ولی قبل از تغییر افزونه سایت مپ هم افت داشتید؟ منظورم اینه بعد از شروع افت افزونه رو غیر فعال کردید؟
ارادت

2 پسندیده

سلام محمد جان

1. هم تو گوگل بوده و هم تو الکسا مثلا تو خرید روتختی از لینک دوم اومده رو لینک 6 و تو کلمات کلیدی دیگه هم همینطور…اره کلمه کلیدی فروشگاه اینترنتی تا صفحه 3 اومده بود یهو رفت تا15
    2.تو خیلی از عنوان ها بوده
    3.درج مطلب بوده- ایجاد محصول بوده- بک لینک هم بوده-فعالیت فنی هم بوده مثلا تغییر کلی فونت و تغییراتی تو قالب و…
    4.راستش نه قبل از تغییر مپ این افت رو نداشتم…افت الکسا به همین شکلی که هست بودا اما بعد تغییر مپ تو گوگل هم افت کرد اما اون کلمه فروشگاه اینترنتی هم که گفتم اون رو مپ قبلی افت کرده بوده… الان پس از تغییر مپ رو یه سری از کلمات کلیدی خوبم افت کرد
    سپاس
1 پسندیده

درود

جایگاه در گوگل دایمی نیست و در هر زمان ممکنه رقبای دیگری جایگاه رو از شما بگیرن. جایگاه وب سایت در نتایج جستجو هیچ ارتباطی به رتبه الکسا نداره و این دو کاملا متفاوت هستن. پایین اومدن رتبه الکسا به خاطر اینه که ترافیک و زمان سپری شده در وب سایت توسط بازدیدکنندگان کم شده.

همیشه یه مشکل وجود نداره، شما به سادگی رتبه قبلی خودتون رو از دست دادید و با ایجاد محتوای یا بهبود محتوای قبلی و تهیه بک لینک معتبر رتبه قبلی خودتون بدست بیارید.

همچنین نتایج جایگاهی در گوگل برای هر کاربری میتونه متفاوت باشه. این هم به کاربر مربوط میشه، موقعیت جغرافیایی، زمان و نوع مرورگر و بسیاری فاکتور های دیگر. مثلا شما میگی برای خرید روتختی اومدین لینک ۶ اما برای من لینک سوم نشون داده میشه. مطمین هستم خیلی از کاربران دیگه هم سرچ کنند جایگاه متفاوتی دریافت می کنن. بعضیا ممکنه صفحه دوم پیداش کنن.

هیچ وقت یادتون نره که چیزی مثل یه جایگاه ثابت وجود نداره و اگر مدام در حال تلاش نباشی بقیه میان میبرن.

5 پسندیده

سلام و ارادات

تمام توضیحاتی که نیاز بود آرتا جان گفت

این صحبت رو با تکیه بر صفحه خرید روتختی سایت شما تکمیل میکنم :
روند وب سایت شما به این شکل بوده : با این کلمه کلیدی در لینک دوم قرار داشتید ، رقبا چون نیاز داشتن بیان بالاتر روی این کلمه کلیدی کار کردن ، هم سئو داخلی و خارجی ، و تونستند رتبه رو از شما بگیرن . اما چرا تونستند بگیرن ؟ چند مورد که قابل مشاهده بود رو میگم خدمتتون :
1- دوبار استفاده از تگ h1 در یک صفحه و با دو متن متفاوت
2 - استفاده از h2 فقط در کلمه سبد خرید
3- لینک محصولات در h4 به جای h2 و نهایت h3
4- عدم وجود هیچگونه محتوایی در صفحه
5- عدم استفاده از h3 در محتوا ، ( فقط در سایدبار استفاده شده و کلمه 2019 )
6- و موارد دیگر چه داخل صفحه چه خارج صفحه رقبا کار کردن و…

تکمیلی : صفحه شما هیچ محتوایی نداره ، این بزرگترین ایراد این صفحه هست ، رقبای بالا رو چک کنید ، حداقل محتوای بالای 700 کلمه در صفحه هاشون درج کردن با کلمه کلیدی اصلی و فرعی

به نظرم روی صفحه کار کنید و در آخر عنوان و توضیحات رو کمی جذاب تر کنید که نرخ کلیک افزایش پیدا کنه دوباره به رتبه قبلی خودتون برمیگردید.

این تنها برای این صفحه بود ، که شاید صفحات دیگه هم باید بررسی کنید و ببینید چجوری میتونید کاملتر و بهینه تر نمایان بشید.

5 پسندیده

سپاس محمد جان
بله شما درست میفرمائید

3 پسندیده