انتخاب هاست قوی و سریع

سلام یه سایت رو عینا در دوتا سرور کپی کردم
چه پارامتر هایی رو باید کنترل کنم تا بفهمم کدوم سرور قوی تره ؟
و کلا در انتخاب هاست چه مواردی مهم اند؟

1 پسندیده

سلام
در انتخاب هاست مناسب اولین چیز آپتایم بودن بالا و نزدیک 100 درصد هست، هرچه این عدد به 100 نزدیکتر باشه کیفیت مناسب تره
مورد بعدی مدت زمان دریافت ping هست که هرچی پایین تر باشه در مدت زمان لود سایت تاثیر زیادی داره
سومین مورد پورت ارتباطی سرور هست که هرچی بیشتر باشه، سرعت نیز به طبع بالاتر میره
چهارمین نکته نوع سرورها هست که از نوع معمولی (HHD) هستن یا SSD
پنجمین مورد نوع وب سرور هست که لایت اسپید از آپاچی سریع تر هست
موارد بالا مهمترین معیارهای انتخاب هاست هستن ولی بعضی موارد جزئی هستن که در درجه دوم تاثیر میذارن مثل پهنای باند و میزان منابه در دسترس برای هر پنلن و …

3 پسندیده

در هنگام خرید که به این ها دسترسی ندارم

آی پی سرور را تست کنید یا ازشون یک آدرس برای تست بگیرید یا سایت یکی از مشتریان را چک کنید

2 پسندیده

برای همین بعضی از شرکت ها ضمانت بازگشت وجه ارایه میدن. این ضمانت برای انتخاب هاست صحیح حیاتیه. تو سون هاست ۳۰ روز ضمانت بازگشت وجه ارایه میدیم. بدون قید و شرط

8 پسندیده

من الان یه سایت مشابه رو در 2 تا هاست نصب کردم
پارامتر های gtmetrix برای جفتشون تقریبا مشابه ای در سرعت لود هم جفتشون تقریبا یکسان اند
ولی قیمت های هاست ها خیلی فرق دارن که تصمیم گیری رو سخت کرده
مثلا برای من اولویت cpu و… ولی الان نمی دونم از کجا بهممم کدوم قوی تره
چون فقط در قسمت معرفی ها میاره و ماننده رم وI/O Usage و IOPS رو در cpanel نمیاره که اندازش چقدر اه؟
آپ تاییم هم در همه سایت ها زده 99/9 که دیگه همه میزنن پشتیبانی هم که الحمد الله همه 24 ساعته میزنن که نمیشه گفت دریت یا غلطه که حتی یه بار هم در انجمن بحث شده روش

7 هاست رو من خودم خوب مایل به بالا میدونم ولی خوب تنوع پلن هاش محدود اه
1- مثلا به شخصه پلن وردپرس میخوام ولی 5 گیگ نیاز ندارم الان ولی کمتر از اون رو نداره و با توجه به حجمی که نیاز دارم مجبورم از هاست حرفه ای استفاده کنم (چون مشکل ارور cpu دارم رو پلن حرفه ای رو دارم و پلن وردپرس cpu قوی تری داره )

2- محدودیت دیگه 7 هاست در پلن حرفه ای ادن دامین اه البته پلن حرفه ای امکانات خیلی بالایی نداره که من بخوام 2 تا سایت روش بیارم بالا ولی خوب باز بودنش بهتر بود
الان من برای فقط ریدایرکت به قیمت 1 هزار تومن یه ساله یه هاست 50 مگ خریدم :joy: که فقط برام ریدایرکت کنه و جالبیش اینه که ادن دامنش نامحدود اه :wink: و کم حجم ترین سایتی که تو این مدت دیدم حداقل 80 مگ حجم فایل هاش بوده پس عملا از این هاست نمیشه برای راه اندازه حتی 1 سایت انتظار زیادی داشت ولی خوب ادن نامحدود جذابیت خاص خودش رو داره