بد لود شدن منوی سایت

سلام. یه سایت با قالب گودنیوز ساختم. بخش منوی سایت رو خیلی دستکاری کردم با سی اس اس و خیلی تغییرات توش دادم.
سایت که لود میشه اون اولش منوها رو یه حالت بهم ریخته نشون میده. میخواستم بپرسم چکارش میشه کرد و مشکل چیه؟

آدرس سایت:
https://mousaviara.ir/

1 پسندیده

سلام رضا عزیز،

به انجمن سون هاست خوش اومدی. :slightly_smiling_face:

سایت رو بررسی کردم.

از اونجایی که برای Cache کردن صفحات سایت از پلاگین WP Rocket استفاده میکنی، من احساسم این هست که تیک بهینه سازی تحویل CSS رو روشن کردی.

این حالت بارگذاری، معمولا یا با بهینه سازی تحویل CSS در پلاگین‌های کش اتفاق میافته یا با فعال کردن Rocket Loader در Cloudflare.

از سرویس Cloudflare که استفاده نمیکنی پس منتفیه.

برای غیر فعال کردن بهینه سازی تحویل CSS در WP Rocket به قسمت بهینه سازی فایل و سپس به تنظیمات فایل های CSS برو و تیک اون رو خاموش کن.

سپس کلیه کش ها توسط افزنه رو پاک کن، و با اعمال ctrl+f5، صفحه مورد نظرتو چک کن.

در ضمن اگر از آخرین نسخه WP Rocket استفاده نمیکنی (3.3.6)، میتونی اونرو از انجمن دانلود کنی.

این پلاگین تست شده و از سلامت عملکرد برخورداره.

موفق باشی.

3 پسندیده

خیلی خیلی ممنون.
مراحل رو انجام دادم. نمیدونم اوکی شد یا نه. رو سیستم خودم که اوکی نشون میده. البته قبل از لود شدن اسلایدشو، یه تایم کمی دو تا باکس آبی رنگ پایین اسلاید شو رو نشون میده که باز حس خوبی بهش ندارم.
من lazyload ها رو هم فعال کردم. بهتره فعال باشه یا غیرفعال؟

1

2 پسندیده

سلام

خیلی خوشحالم که مشکلت حل شده. :slightly_smiling_face:

سایت برای من هم بدون مشکل CSS بارگذاری میشه.

به نظر من Lazy Load رو نگردار.
فواید فعال بودن Lazy Load به مراتب بیشتر از این مورد کوچیکیه که گفتی.

3 پسندیده

اون اول که باز میشه یه چند صدم ثانیه ای (بسته به سرعت اینترنت) این شکلیه. نمیدونم. فقط این سایتمم هست که اینطوریه ها. همین قالب رو یه جاهای دیگه دارم و اوکی هست.
اون باکسهای زیر اسلاید شو میاد بالا میخوره به منو یه حالتی میشه. همرنگم هستند یه فرم بدی میشه.اگه سرعت نت طرف کم هم باشه که دیگه هیچی.

1 پسندیده

سلام

این اتفاق به این علت میافته که حجم تصاویر اسلاید شو شما زیاده.
به همین دلیل المان‌های دیگه زودتر از تصاویر اسلایدشو Load میشن.

این تست وبسایت شماست:

که تصاویر شما میتونن به مقدار 12.1KiB بهینه بشن که تفاوت زیادی در نهایت احساس نمیشه.

چند راهکار وجود داره:

• نصب بهینه ساز تصاویر که منجر به کم شدن حجم تصاویر اسلایدشو بشه.

پیشنهاد من:

• با حفظ طول عرض تصاویر، حجم اونهارو با کاهش کیفیت کم کنین و تست کنید.

• غیر فعال کردن Lazy Load

1 پسندیده

https://drnikfarjam.com/

این سایت هم دقیقا قالبش گودنیوزه. البته هاستش فرق داره. افزونه هاشونم دقیقا یکیه. روی اون هم راکت نصب هست ولی فقط نصب کردم. هیچ تنظیمی انجام ندادم. روی این سایتم هم من تنظیمی انجام ندادم ولی فکر کنم بچه های سون هاست برای بهبود جی تی متریکس یه تنظیماتی انجام داده باشن. البته بعد از این مشکل lazy load رو خودم فعال کردم.(به پیشنهاد بچه های سون هاست البته)
الان این سایت که لینکش رو زدم، عکس اسلاید شوش 200 کیلو بایته در حالی که عکس این سایت من 75 کیلو بایته. ولی اون این مشکل رو نداره که قبل از اینکه اسلاید شو لود بشه باکس پایینی بیاد بالا.

https://nasimparto.com/

این سایت رو ببینید. قبل از لود شدن سایت یه آیکون لود میاد، بعد وقتی به یه حدی رسید سایت رو نشون میده. این حالت کلا داستانش چیه؟بهش چی میگن؟ به نظرم چیز خوبیه. درست میگم؟ اینکه یه ذره یه ذره از سایت نشون نده، یه لودی کنه بعد یهو یه چیز درست حسابی نشون بده.

1 پسندیده

افزونه راکت رو غیرفعال کردم ببینم چجوری باز میشه. اون مشکل نبود. ولی خب سرعت لود سایت کم شده بود و جی تی متریکس خراب شده بود. بعد مجدد که افزونه رو فعال کردم احساس میکنم اون مشکل رو دیگه نداره!! اینکه باکسهای زیر اسلایدشو میومد میچسبید به منو. نمیدونم از سیستم من اوکی شده یا نه. ولی خب هم کش رو پاک کردم هم با کنترل اف 5 سایت رو رفرش کردم.

1 پسندیده

سلام منم یه سایت دارم که وقتی صفحه میخواد لود بشه اولش خیلی بد میاره بنظرتون مشکلش کجاست چندباریم به برنامه نویس سپردم ولی دلیلشو نفهمیده بنظر شما مشکل مال Css یا مال Html ؟
آدرس سایتم : vestamusc.ir