برنامه نویسی با asp یا php

سلام و ادب
دوستان من میخوام یک وب سایت مشاوره ای برنامه نویسی کنم با زبان asp چون زمانم بسیار محدوده و بررسی هایی که انجام دادم دیدم asp خیلی سریعتر کارو پیش میبره
کسی تجربه ی کار با این cms رو داره؟
اینجور که سرچ کردم اکثرا گفتن مدیریت ساده تری داره ولی برای مقاصد پیشرفته خوب نیست؟
میخوام اگه امکان داره نطرتون بگین و اگه معایبش رو میدونین میشه تشریح کنین لطفا
سپاس

سلام وقت بخیر،

ASP یا همان ASP.NET یک زبان برنامه نویسی هست و عموما یک CMS نیست. CMS مخفف Content Management System هست که ترجمه اون به فارسی میشه سیستم مدیریت محتوا. برای مثال وردپرس یک CMS هست.

در مورد معایب این زبان برنامه نویسی نمیشه مستقیما به موردی اشاره کردن چون میزان مقایسه شما در این تاپیک موازیت نداره. زبان PHP و یا ASP در دو نوع محیط مختلف (لینوکس برای PHP و ویندوز برای ASP) پیاده سازی میشن و گاها برای استفاده های مختلف هستن. با اینکه زبان ASP رو سریع تر میشه یادگرفت موافق نیستم. زبان ASP دنگ و فنگ های خودش رو داره و توسعه دهندگان تو اینترنت زبان PHP رو بیشتر استفاده می کنن تا asp.

از اونجایی که زبان PHP دارای محبوبیت زیادی هست، شانس شما برای پیدا کردن جواب برای یک مشکل خیلی بیشتر هست. زیرا دانشنامه های زیادی تو اینترنت وجود داره برای این زبان. همچنین محیط پیاده سازی لینوکس هم با کمترین هزینه قابل راه اندازی هست.

این دو زبان هر دو می تونن با هم رقابت داشته باشن و هر کدوم می تونین معایب های زیادی داشته باشن که مستقیما نمیشه بهشون اشاره کرد. فرضا حیطه مقایسه (مثلا امنیت) رو مشخص کنین تا بتونم جواب دقیق تری بهتون ارایه بدم.

اگر به دنبال یک زبان برنامه نویسی سازگار هستید، زبان PHP رو پیشنهاد می کنم. در هر دو صورت زبان برنامه نویسی PHP و یا ASP هر کدام حداقل ۶ ماه زمان نیاز دارید تا بصورت فشرده ساخت پروژه ای رو شروع کنین.

آموزش های خوبی تو اینترنتوجود داره.از جمله می تونم به دوره مجازی آموزش حرفه ای زبان PHP از سایت سون لرن رو پیشنهاد کنم.

3 پسندیده