بهترین افزونه سئو ، کش و فشرده سازی تصویر + دانلود

با سلام
دنبال افزونه سئو خوب میگردم برای افزونه کش و… کلی مطلب بود و مخصوصا آرتا عزیز کلی مطلب و نظر داده بودن ولی برای افزونه سئو چیزی نبود

من 4 تا افزونه برای سئو پیدا کردم اسم هاشون رو پایین میزارم لطفا بهرترن هارو پیشنهاد بدید

• Yoast SEO
  • All in One SEO Pack
  • Premium Seo Pack
  • SEOPress

0 رأی دهندگان

و چندتا هم برای فشرده سازی تصویر لطفا نظر بدید کدوم خوبه

• reSmush.it Image Optimizer
  • EWWW Image Optimizer
  • ShortPixel Image Optimizer
  • Compress JPEG & PNG images
  • Smush Image Compression and Optimization

0 رأی دهندگان

برای افزونه های کش چی ؟

• W3 Total Cache
  • WP Super Cache
  • Wp Rocket
  • LiteSpeed Cache

0 رأی دهندگان

تو این آدرس بیشترین افزونه های نصب شده وردپرس رو گذاشته https://www.wpthemedetector.com/top-wordpress-plugins/ لطفا این رو هم برسی کنید نظر بدید

من می خوام از هر گروه از افزونه های بالا یکی رو نصب کنم ایا به مشکل خاصی خواهم خورد ؟
لطفا اگه به جز شرکت در نظر سنجی برای انتخاب هاتون دلیل هم کامنت کنید مننون میشم

دانلود تعدادی از افزونه ها :
نسخه اhی پولی pre:

1- Yoast SEO Premium

2- all in one SEO pack
all-in-one-seo-pack-pro-23050.zip (2.8 مگابایت)

3- wp rocket

در تاریخ فعلی ( 20 فروردین 98 ) آخرین نسخه پولی هستن که منم از تلگرام را پیدا کردم یا زیر پست بقیه گذاشتن و براتون بازنشر می کنم.

نسخه رایگان free افزونه هایی که در بلا نیستن :
1- از افزونه Smush
2-

این افزونه ها هم برای وردپرس خیلی مفید اند :slight_smile:
1-دانلود افزونه موشک وردپرس Schema Pro v1.1.13 افزونه نشانه گذاری Schema

2-

3-

1 پسندیده

افزونه Yoast
افزونه Yoast ساده ترین و بهترین ابزاری هست که به بهترین نحو موارد ابتدایی سئو شما رو مدیریت می کنه و با ارایه ابزار ها مناسب و به جا بهینه سازی مطالب رو راحت تر می کنه. این افزونه کمترین میزان منابع مصرفی رو داره و بهینه سازی لود وب سایت شما رو خراب نمی کنه. در مورد بقیه پلاگین ها، بد نیستن اما این بهترین انتخاب هست برای یک سایت وردپرسی.

افزونه Smush
نسخه رایگان این افزونه رو اگر از روز اولی که وب سایت رو راه اندازی می کنید نصب کنید تا ابد تنها انتخاب شما خواهد بود. متاسفانه نسخه رایگان اون فقط ۵۰ تا عکس رو بصورت همزمان بهینه سازی می کنه و اگر تعداد عکس بالایی از قبل داشته باشید و بعد این افزونه رو نصب کنید، زمان زیادی می بره تا کاملا بهینه سازی بشن. در مورد بقیه افزونه ها ShortPixel هم خوب و حرفه ای است.

افزونه Litespeed Cache
تمامی افزونه هایی که در بالا لیست کردید افزونه های خوب و حرفه ای برای کشینگ در وب سایت وردپرسی هستن. اما از اونجایی که در سون هاست تمامی وب سرور ها لایت اسپید هستن، افزونه Litespeed Cache رو پیشنهاد می کنم. البته Wp Rocket هم انتخاب خوبیه اما از اونجایی که می دونید نسخه های موجود نال شده است مگر اینکه نسخه اصلی رو از وب سایت سازنده خریداری کنید (نه در ژاکت یا بقیه مارکت های ایران که Piracy رو به مرحله بعدی بردن). با این تفاسیر از آنجایی که لایت اسپید کش رایگان هست و امکانات خوب و حرفه ای در اختیارتون قرار میده، استفاده از این افزونه رو پیشنهاد می کنم.

ترکیب افزونه هایی که در نظر سنجی قرار دادید تا زمانی که فقط ۱ افزونه از هر گروه رو نصب کنید، مشکلی نخواهید داشت و کاملا با یکدیگر سازگار هستن. البته جا داره ذکر کنم، افزونه لایت اسپید کش به خودی خود دارای بهینه ساز تصاویر هست ولی مشکلی نیست اگر یک افزونه معتبر برای بهینه سازی تصاویر در کنارش نصب کنید. یادتون نره که افزونه های بهینه سازی تصاویر از منابع هاست شما استفاده بالایی خواهند داشت.

5 پسندیده

سلام

این افزونه هارو توی مارکت ها (ژاکت ، راستچین ، میهن و…) میفروشن فرقشون با نسخه نال (نسخه ارائه شده در 20اسکریپ و پرشین اسکریپ ) شده چیه ؟ @arta
استفاده از سخه نال شده ایرادی داره؟
میشه این افزونه هارو برای دانلود هم قرار بدید! ( البته ارجینال هاشو لطفا ) @dcivil

@Angel
سلام
میشه توضیح بردی چرا ALL IN ON بهتره ؟

میشه این رو برسی کنی ببنید چقدر درسته فکر می کنم خیلی اقراق کرده شاید
@arta
@Hosein

1 پسندیده

نال شده یا نال نشده نداره. شما اگر از وب سایت اصلی توسعه دهنده (که به دلار هست و خارج از ایران) خریداری نکنید، وب سایت خودتون رو در ریسک قرار میدید. تو ژاکت یا وب سایت های دیگه هم که به فروش می رسونن معتبر نیست و به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم. چون اینا میان یه کپی می خرن و بعد از ویرایش و حذف لایسنس اون رو به تعداد نامحدود به فروش می رسونن. این دقیقا کرک یا نال کردن هست. حالا بعضیا میگن ما لایسنس نامحدود رو خریداری کردیم. با این حال باز هم اجازه فروش داده نمیشه.

حتما این تاپیک رو مطالعه کنید تا بدونید پرتقال فروش کیه:

ببین هیچ کدام از این افزونه ها به شما برای بهتر شدن سئو وب سایتتون کمک نمی کنه، مخصوصا اگر به درستی از امکاناتش استفاده نشه. نصب اونها به تنهایی هیچ ارزشی نداره و باید استفاده بشه. سئو جادو نیست و این قدر خودتون رو درگیر افزونه نکنید. الگوریتم سئو ساده هست که با موضوع، متن، چگالی کلمه، هدلاین ها، عکس ها بدست میاد. همه این افزونه ها یک کار رو انجام میدن، بر اساس کلمه ای که بهشون میدی آنالیز می کنن که ratio کلمه به متن چقدر هست. افزونه یوست نسخه رایگانش تمام چیزیه که نیاز دارید. به خرید یه افزونه برای این کار نیازی ندارید.

اون امکاناتی هم که تو اون جدول نوشته اغراق شده هست. افزونه سئو باید کار سئو انجام بده و برای کش باید افزونه کش نصب کرد. طرف اومده یه چاقو سوئیسی درست کرده، خیلی شلوغ و نصف امکاناتش قابل استفاده نیست.

بر فرض مثال یه کلمه در نظر بگیریم: حسن کچل حالا بیایم درباره حسن کچل و ارتباطش با عینک هوشمند هواوی صحبت کنیم.

آیا به نظر شما چون افزونه سئو به شما چراغ سبز داده در سئو وب سایت خودتون موفق هستید؟

افزونه فقط یه بخش خیلی کوچکی رو به عهده داره، اگر خودتان به سئو تسلط نداشته باشید فقط درجا میزنید. بهترین افزونه سئو دنیا رو هم خریداری کنید اگر محتوای شما اصولی نباشه ارزشی نداره. و اگر هم اصولی باشه و معیار ها و استاندارد ها رو بلد باشید، ساده ترین افزونه رایگان یوست تمام چیزی هست که نیاز دارید.

شدیدا پیشنهاد می کنم دوره آموزش سئو رو از سایت سون لرن بگیرید. الان ۳۰٪ تخفیف دارن که بهترین فرصت هست.

5 پسندیده

@arta سایت ابزار وردپرس آموزش سئو رو رایگان قرار داده تقریبا همه مواردی که تو دوره 7لرن هست رو رایگان گفته به نظرت باز هم بخرم دوره رو میشه برسی کنید و نظر بدی ؟

این افزونه ها رو من دارم
1- Yoast SEO Premium
wordpress-seo-premium.zip (4.4 مگابایت)

2- all in one SEO pack
all-in-one-seo-pack-pro-23050.zip (2.8 مگابایت)

در تاریخ فعلی آخرین نسخه پولی هستن که منم از تلگرام را پیدا کردم و براتون بازنشر می کنم
@vpcs132fx

2 پسندیده

شخصا این آموزش رو ندیدم در ابزار وردپرس، ولی این رو می دونم تک تک اموزش هایی که تو سون لرن هست خیلی براش زحمت کشیده شده و به خاطر هزینه ای که ازتون میگیرن بخش سوال و جواب با اولویت دارن همچنین می تونید با مدرس این دوره در ارتباط باشید و سوالات و مشکلات خودتون رو مطرح کنید.

اگر همه این امکانات رو می تونید رایگان پیدا کنید که اصراری وجود نداره. طبق بررسی که داشتم این دوره از همه نظر تکمیل هست و طبق استاندارد های روز بروزرسانی میشه.

این هم سر فصل ها:

دانلود سرفصل های دوره سئو و بهینه سازی: index.pdf

:see_no_evil:

3 پسندیده

درود
ببینید بارها گفتم انتخاب ببین این دو گزینه یوئست و آل این وان میتونه یه انتخاب بر حسب میزان همخوان شدن افزونه با نحوه کار کردن شماست ،
یوئست برای این خوب هست که کاربر آماتوری که از اصول پست ارسال کردن چیزی نمیدونه براش یه چهارچوب مشخص میکنه که اینو بنویس متنت این باشه سرفصل اینطوری باشه
اما شما وقتی اصول و قواعد سئو و نگارش رو درست بلد باشی دیگه نیازی به این نداری و اینجا برتری خیلی مهم آل این وان میاد وسط : میزان کلمات کلیدی که توی یوئست نسخه رایگان یک و توی نسخه پولی 5 ولی توی آل این وان این تعداد به میزان نا محدودی هست
من خودم چند سال هست که آل این وان نسخه پرو رو قانونی و رسمی خریداری کردم ، نه از فروشنده های داخلی که نسخه نال شده رو میفروشن ،
شما اگر خواستید از داخل کشور نسخه پرمیوم که همون لایسنس شده هست که میشه نال شده خودمون بخرید بهتره که از جاهای معتبر نال شده بگیرید چون هیچ برتری براتون نخواهد داشت
و اگر خواستید لایسنس معتبر بگیرید بهتره با تیم فروش سون هاست در ارتباط باشید تا بصورت واسطه ای براتون لایسنس اصلی بگیرن! در کل از بحث خارج نشیم ، آل این وان و یوئست جفتشون توی تاپ لول ها هستن ولی آل این وان برتری های خاصی داره برای من که نمیتونم ازشون چشم پوشی کنم مخصوصا کلمات کلیدی که بهتون گفتم
موفق باشید

2 پسندیده

سلام. من اموزش ابزار رو ندیدم ولی دوره ی سون لرن رو خریدم
دوره ی خیلی خوبیه.دید ادم رو نسبت به سئو خیلی تغییر می ده. کلا دوره های سون لرن عالین.دکتر اوند بیشتر از هر مدیری روی کیفیت اموزش حساسن.من خودم برای وب هر اموزشی که نیاز داشته بازم از سون لرن تهیه می کنم.
ولی این دوره یه مشکل داره به نظرم و اونم اینه که الگوریتم ها و تغییرات جدید گوگل رو بررسی نکرده و چند باری که با خود اقای باقی صحبت کردم گفتن که قصد بروزرسانی دوره رو ندارن.
البته الان دیدم که ارتا گفته که بروزرسانی شده.شاید اخیرا این کار رو کرده باشن.
به روز بودن اموزش مخصوصا برای سئو یه امر ضروریه ولی باید در نظر داشته باشید که یه بخش بزرگی از قواعد کلی سئو ثابت هستن که به نظرم این اموزش یکی از بهترین اموزش ها توی این زمینه است.پشتیبانی دوره هم عالیه حتی بعد از تموم شدن مدت پشتیبانی باز هم پاسخگو هستن.
بر خلاف بقیه ی مجموعه های اموزشی که حتی در زمان قانونی هم پاسخگو نیستن.
به نظرم با دیدن این دوره و به روز نگهداشتن دانشتون بیشتر نیازهاتون برطرف می شه.البته من منبعی برای اون بخش بروز نگهداشتن اطلاعات نمی شناسم.
قطعا نظر @arta کمکتون می کنه

1 پسندیده

سلام

• در بهترین حالت عدم استفاده از افزونه های اضافی ، بهینه سازی تصاویر بصورت دستی و …
  • بهترین افزونه در داخل ایران : افزونه های مخزن وردپرس
  • محتوای اختصاصی ، ui & ux متناسب و اصولی ، افزایش سرعت بارگذاری سایت ، لینک سازی داخلی و خارجی ، میزبان خوب ، مطالعه و یادگیری ، بهترین افزونه های تمام سایت ها هستند.

سربلند باشی دوست من

2 پسندیده

الان من 49 تا افزونه رو سایت دارم .
موندم اصلا گیج که چیکار کنم
پاک میکنم کارم لنگ میمونه
نگه میدارم سرعت کمه
البته https://Gtmetrix.com بهم 89 تا 94 رو راحت میده ولی در حالتی اه که سایت من تعداد کاربراش الان کمه برای بعد نمی دونم چیکار کنم

1 پسندیده

درود

۴۹ تا افزونه منطقی نیست. به نظر من برای همچنین استفادهای می بایست یه سیستم اختصاصی برای خودتون درست کنید. مثل لاراول که برای پروژه های سنگین و پر امکانات خیلی مناسبه.

باید هم نگران باشید. چون اینجا بحث میزان منابع نیست. سرور اختصاصی هم داشته باشید به همین شکل خواهد بود.

این همه افزونه دقیقا چیکار می کنن؟ فعالیت شما چیه؟

3 پسندیده

@arta مثل لاراول

این چه نوعی هستش میشه توضیح بدید؟

افزونه W3 Total Cache چطوریه به نظرتون کدوم خوبه.

درود

کاملا درک می کنم اما خوب این استفاده سنگین است و با تکیه به فقط افزونه نمیشه کار رو پیش برد. همونطور که گفتم شما از مرحله بهینه بودن و میبانی گذشتید و چون نوع استفاده غیر استاندارد هست در آینده به مشکلات زیادی بر می خورید.

نصف بیشتر افزونه هایی که مطرح کردید سنگین هستن. مشکل اصلی اینجاست که ۹۰٪ این افزونه ها کلی امکانات دارن که مورد استفاده قرار نمیگیرن اما چون تو یه bundle میان شما منابع رو قربانی می کنید. شما باید یه سیستم درست کنید که مختص نوع استفاده شما باشه و اگر هم قراره وردپرسی و با افزونه باشه، حداقل امکانات اضافه رو به صورت اصولی حذف کنید که اون هم نیاز به برنامه نویسی داره.

ببینید شما ۲ راه دارید که بهترین کار هست برای همچنین وب سایت های سنگینی:
۱- اگر قرار هست به استفاده از وردپرس ادامه بدین، باید سیستم رو در وردپرس اختصاصی بنویسید
۲- سیستم رو از صفر با زبان برنامه نویسی Laravel PHP پیاده سازی کنید

هر دو روش هزینه بردار هست، یه چیزی بین ۴ الی ۱۰ میلیون تومان.

3 پسندیده

برنامه نویسی بر اساس PHP با فریموورک Laravel
این آموزش خیلی کاملی هست: آموزش لاراول

این افزونه هم به نوبه خودش خوب هست اما بستگی به نوع استفاده، سرور و تنظیمات سرور شما داره.

1 پسندیده

افزونه wp rocke راکت نیز به پست اول اضافه شد!
لطفا دوستان هر کدوم از افزونه های مورد نیاز وردپرس رو دارن قرار بدن یا لینک نسخه رایگان رو بفرستن من بزارم تو پست اول

افزونه Yoast SEO Premium فارسی نسخه 10.1.3 از یکی از سایت ها دزدی دریایی ایرانی به قول آرتا جان :smile:

1 پسندیده

سلام محمد جان خوش امدی به انجمن 7 هاست . مرسی

1 پسندیده