بهترین نوع تنظیمات برای افزونه LiteSpeed Cache

سلام،

داشتم تو فروما دنبال راهکار افزایش سرعت لود سایت میگشتم دیدم راجب وبسایت gtmetrix صحبت کردید
وبسایتمو باهاش چک کردم همینطور با wakav.ir طبق نتایج سرعت وبسایتم کند بود.

یه ایرادهایی رو نشون میداد مثل تعداد زیاد اسکریپت و سی اس اس که رفع مشکلشون رو نمیدونم
چون اولین باره دارم سایت میزنم اطلاعاتم خیلی کمه.

در مورد افزونه LiteSpeed Cache خوندم ولی همه جا فقط بخش های مختلفش رو معرفی کردن و نگفتن بهترین تنظیمات برای افزونه چی هست!

ممنون میشم راهنماییم کنی برای تنظیماتش و اگر راهکار بهتری میدونی البته طبق اطلاعات کم من بهم بگی

1 پسندیده

درود
ببینید افزونه مذکور شما افزونه خوبی هست ، ولی خوب تجربه شخصی بنده این هست که برای کاهش این درخواست های زیاد سایتتون از گزینه های بهتری باید استفاده کنید ، این افزونه برای کش روی سرورهای لایت اسپید عالی طراحی و پایه ریزی شده ، اما برای بهینه سازی فایل های CSS و… و همچنین کاهش رکوئست ها گزینه های خیلی برتر هم هستن ، مثل AutoOptimize و همچنین افزونه فوق العاده راکت ، شما اگر قصد استفاده از لایت اسپید رو برای امور کش کردن دارید میتونید از افزونه AutoOptimize بعنوان مکمل برای بهینه سازی CSS و… استفاده کنید ، توجه داشته باشید که بخش تنظیمات لایت اسپید که مربوط به بهینه سازی CSS و… میشه رو غیرفعال کنید ،
حالا اگر خواستید از افزونه فوق العاده قدرتمند راکت الهام بگیرید ، که لایت اسپید رو غیرفعال کنید و فقط افزونه راکت رو نصب کنید ، افزونه راکت شما تمامی گزینه هاش رو میتونید ازش نیرو بگیرید مخصوصا کش پیش بارگیری ، اما باید ببینید که فعال کردن بهینه ساز جاوا یا CSS و… به بارگیری قالبتون صدمه نزنه ، ببینید من یه قالب که روی روال 70 درصد جی تی متریکس باشه رو با راکت به 98 الی 99 میرسونم ، برای افراد زیادی از همین بچه هایی که الان توی این فروم هستند اینکار رو کردم و به عینه دیدن ، ببخشید طولانی شد توضیحات
موفق باشید.

11 پسندیده

سلام ندا خانوم
ممنونم از توضیحاتتون
نسخه رایگان افزونه راکت قابل اعتماد هست اگه از وبسایت خوب دانلود بشه؟ تست شده منظورمه!
اگه به بارگیری صدمه بزنه قابل برگشت هست ؟
در ضمن فکر کنم وضعیت وبسایت من بدتر از این حرفاست ! به هاستینگ اطلاع دادم گفتن چک کردیم همچی نرماله ولی تو جی تی متریکس 31 درصد بود ، پیج اسپید!
ممنون میشم بهم بگید چطور میتونم به بهترین نوع افزونه راکتو تنظیمش کنم.

1 پسندیده

موافق نیستم.

افزونه لایت اسپید بهترین انتخاب برای وب سایت های وردپرسی است و از هر نظر کاملترین افزونه کشیه که تا کنون در دنیای وردپرس ساخته شده فقط باید کار کردن باهاش رو یاد بگیرید. کارایی میشه باهاش کرد که ۱۰ تا افزونه رو باهم بزارید هم نمی تونن اون امکانات رو ارایه بدن. تو وردپرس افزونه زیاد یعنی سرطان. این افزونه همه کارا رو باهم براتون انجام میده، تازه این نسخه نهایی هم نیست و هر روز بهتر هم میشه.

مخصوصا اگر وب سرور وب سایت میزبانی شده هم از لایت اسپید بهره مند باشه که تمام وب سرور های ما لایت اسپیده و این یه پوئن مثبته!

البته افزونه هایی که @Angel معرفی کردن بد نیستن و اونا هم به خوبی کار رو انجام میدن اما اگر از لحاظ برنامه نویسی، منابعی مثل وب سرور و میزان منابع مصرفی که هر افزونه به خودش اختصاص میده دقت کنید متوجه میشید که نصف منابع فقط برای افزونه هایی مصرف میشه که به اصطلاح قراره سرعت وب سایتتون رو بهتر کن. سرعت رو بهتر می کنن اما مصرف منابع هم بیشتر می کنن.

هیچ وقت!

به هیچ وجه افزونه هایی که پولی هستن و رایگان پیدا میشن رو نصب نکنید. فقط به وب سایتتون صدمه میزنید.اگر هم قرار هم پول پرداخت کنید، از ایران نخرید. نسخه اصلی رو با قیمت اصلی بخرید تا امن باشید.

این تنظیمات وبلاگ سون هاست:

این هم گزارش جی تی متریکس: (این در حالی هست که حساسیتی روی رتبه جی تی متریکس نشون ندادیم. وگرنه همین وب سایت رو راحت میشه کرد ۱۰۰٪ با بهینه سازی عمیق تر.)

به زودی یه آموزش تکمیلی منتشر می کنیم در اینباره. بخش توسعه و مدیا درگیر نسخه جدید سون هاست هستن.

12 پسندیده

ممنونم عزیز
امتحان میکنم خبرش رو میدم

1 پسندیده

@arta عزیز ولی من اصلا موافق نیستم با اینکه بشه حتی یک درصد هم عنوان بهترین و برترین رو روی لایت اسپید گذاشت ببینید بد نیست و توی سطح بالا قرار داره اما بهترین نیست !
راکت من خودم لایسنس اصلی دارم و به همه دوستان هم پیشنهاد نسخه اصلی رو میدم ولی باز هم برای افرادی که امکانش رو ندارند افزونه های رایگان پیشنهاد میدم
ببینید این نتیجه تست وب سایت من با بهینه سازی تک و تنهای افزونه راکت هست ، حالا با اوصاف اینکه توی صفحه اصلی من کلی پست بنمایش در میاد

https://gtmetrix.com/reports/afree.ir/23HrJUsX
و باز هم در نهایت یه چیز رو بگم ، من خودم 7 سال میشه مدرس مجتمع فنی تهران هستم ، هنرجوهام وقتی ازم میپرسن در این مواقع اولین چیزی که بهشون میگم اینکه این بحث رو میشه 50 درصد سلیقه و امکان همخوانی ذهن کاربر با محصول اعلام کرد و باقیش رو میشه روی آمار و ارقام گذاشت ، ولی توی یه آیتم کلی و جزئی بخوام اینو جمع کنم همه این افزونه ها خوبن ، سطح خیلی بالا هستن (حکایت آنتی ویروس های بزرگ ) و شاید اخلاف اونا توی ذره ای باشه و نحوه کارکرد کاربری اما برتری هایی هم دارن که نمیشه نادیده گرفت مثل کش پیش بارگیری راکت رو ، یا مثل بهینه سازی فوق العاده جاوا اسکریپت راکت رو.
به هرحال این نظر و تجربه من بوده تا الان

9 پسندیده

آرتا جان ممنونم واسه وقتی که گذاشتی، , و تهیه فیلم ولی در نهایت سایت رو سپردم دست ندا خانوم و کارشون عالیه
ندا جان خیــــلی ممنونم ازت، لطف کردی، خیلی خوب شده :angel:

5 پسندیده

خوشحالم که مشکلتون رفع شده

4 پسندیده

آموزش تکمیلی رو برام ارسال میکنید ممنون میشم

سلام آقای سیدزاده
معذرت میخوام،من با قالب پابلیشر کار میکنم،تازگیا افزونه لایت اسپید رو برام زحمت کشیدید تنظیماتش رو درست کردید ولی یه مشکلی که هست،برای یه پست جدید که میزنم تمام آگهی های قالب رو که فعاله مسدود میکنه
همینکه افزونه رو غیرفعال میکنم اون پست دوباره درست میشه و آگهی ها نمایش داده میشه،ممنون میشم راهنمایی کنید که آیا باید قسمت خاصی از افزونه رو فعال یا غیرفعال کنم؟؟

لطفا تیکت باز کنید بخش توسعه بررسی بشه براتون.

4 پسندیده

سلام
من چون سرعت سایتم با راکت کم بود این افزونه رو از مخزن وردپرس نصب کردم ولی گزینه هاش کمه چهار تا بیشتر بالاش نداره باید از جای خاصی نصبش کنم تا گزینه هاش زیاد باش؟

سلام

روی حالت advanced کلیک کنید تا بقیه امکانات براتون فعال بشه.

6 پسندیده

سلام
ممنون از شما طبق اموزش شما کانفینگ کردم سایت الان بعد چند روز getmetrixگیر داده به چت آنلاین سایت crisp هست میگه بهینه نیست و همین سرعت لود آورده پایین نمیدونم این چطور درست کنم

ما خودمون هم از کریسپ استفاده می کنیم. تا الان مشکلی باهاش نداشتیم.
شما همیشه چشمتون به صفحه وضعیت آپتایم کریسپ باشه گون بعضی مواقع مشکل فنی دارن و ممکنه اختلالی از سمت سرور اونها وجود داشته باشه که به صورت موقتی کندی ایجاد کنه. چند روز پیش هم همین مشکل رو داشت که سریع رفع شد.

5 پسندیده

سلام
من افزونه لایت اسپید کش بر روی یکی از سایتام نصب کردم عالی هست فقط یه مشکل دارم وقتی پست جدید ارسال میکنم و صفحه اصلی سایت رو باز میکنم پست جدید نشون نمیده فقط همون قبلیا رو نشون میده.ممنون میشم کمک کنید.

سلام ارتا منتظر راهنمایی شما هستم

شما در این حالت کش هستید در incognito کروم بررسی کنید خواهید دید که پست شما وجود دارد
شما هر بار که پست جدیدی ارسال میکنید یکبار روی purge all و یا پاکسازی همه روی آیکون لایت اسپید در نوار بالایی مدیریت وردپرس کلیک کنید با این کار کش رو خالی میکنید و تمامی المان های وبسایت مجددا لود و کش می شود

3 پسندیده

فوق العاده بود این ویدیو. متشکرم واقعا. GT

4 پسندیده

استفاده از کش لایت اسپید نیازمند نصب پلاگین لایت اسپید روی وردپرس است . از طرفی جهت مینیفای و ترکیب کردن js , css تنها افزونه راکت هست که بدون تداخل این کارو رو برای ما انجام میده و مابقی افزونه ها هیچکدوم جواب نگرفتیم . در نتیجه با توجه به اینکه همزمان نمیشه هم از راکت استفاده کرد هم از لایت اسپید . نهایتا ما برای کش هم از لایت اسپید نمیتونیم استفاده کنیم .
همچنین چون افزونه autoptimize و litespeed با قالب و افزونه های ما سازگار نیست و باید تعداد زیادی از فایلهای جاوا و css رو مستثنی کنیم تا درست کار کنه در نتیجه عملا همه فایلهای اصلی مستثنا میشه و فاییده ای نداره .
از طرفی هم وقتی سایت با راکت کش میشه چندثانیه ای لود تاخیر پیدا میکنه .
به همین علت به دنبال راه دیگری جهت بهبود کش از سمت سرور هستیم . آیا راهکار دیگه ای هست ؟