بهینه سازی تصاویر وردپرس

سلام.
بنده سایت وردپرسی دارم که محصولات زیادی داره و بالطبع، تصاویر هم زیاد هستن. این تصاویر باید به صورت اسکرین شات از صفحه باشه و با توجه به ابعاد زیاد مانیتور و رزولوشن صفحه، تصاویر بزرگ هستن و همیشه در gtmetrix یکی از خطاها همیشه خطای scale و البته optimize تصاویر هست. افزونه یا راه حلی می خواستم که خودش تصاویر رو مدیریت کنه و ابعاد تصاویر رو بعد از بارگذاری درست کنه.
لینک زیر رو مشاهده کنید. قاعدتا باید وردپرس با هر آپلود، تصاویری که براساس اندازه های مورد استفاده در قالب درست می کنه درست باشه اما من با قالب flatsome این مشکل رو دارم.
چون تعداد محصولات زیاده، نمی خوام برای درج محصول، زمان زیادی رو برای درست کردن تصویر صرف کنم و می خوام افزونه (یا …) این کار رو انجام بده.
مورد دیگه اینکه تصاویری که وردپرس از عکس آپلودی بنده می سازه، بعضا از عکس اصلی علی رغم اینکه سایزش کوچکتره، حجمشون بالاتره. مثلا بنده تصویری با ابعاد 1440x900 با حجم 200 کیلوبایت آپلود کردم اما تصویر generate شده با ابعاد 768x374 حجمی حدود 500 کیلوبایت داره.

از افزونه resmushit استفاده کنید

3 پسندیده

بله. متشکرم. مشکل بهینه سازی تصاویر رو برام حل کرد. خیلی خوب شد. اما برای scale هنوز مشکل دارم. این لینک رو ملاحضه کنید لطفا:

در صفحه معرفی محصول شما در قسمت محصولات مشابه بعنوان مثال تصاویر استاندارد برای دسکتاپ 211x256 پیکسل هست
اما تصاویری که قرار گرفته در ابعاد بزرگتری هستن برای همین gtmetrix میگه که تصاویری که قرار میدی استاندارد با جایگاه تصویر باشه آنها رو با css تغییر سایز ندهید یا تصاویر بزرگتر برای آن جایگاه قرار ندهید
افزونه ای برای تصحیح این مورد نیست شما باید تصاویر شاخصی که در سایتتون هست رو در ابعاد صحیح فراخوانی کنید

4 پسندیده

سلام مجدد
تصاویری که اینجا اشاره شده بهشون مربوط به محصولات مشابه نیست بلکه مربوط به گالری تصاویر محصول هست که زیر تصویر اصلی نمایش داده می شه. قالب فلت سام اومده و تصاویر با ابعاد 211x256 رو برای تصاویر گالری قرار داده درحالیکه اونجا، تصاویر باید ابعادشون 80x107 باشه. محصولی که تصاویر گالری نداره،این ایراد رو بهش نمی گیره.
درواقع ابعاد 80x107 در سایت من ساخته نمی شه.

ظاهرا فعلا مشکل حل شده. بخش تصاویر رو از تنظیمات فلت سام روی 80 پیکسل تنظیم کردم و انگار اون مشکل هم حل شد.
متشکر از دوستان