تاثیر ادوردز بر سئو

سلام خدمت تمامی اعضای محترم انجمن سون هاست
می خواستم ببینم ادوردز روی رتبه ی سایت توی کلیدواژه ای که توش ادوردز استفاده کردم تاثیری داره؟ می دونم که ادوردز روی سئو تاثیری نداره و برای یک مدتی سایت رو توی صفحه ی اصلی می تونه بیاره ولی منظورم چیز دیگه ای هست که الان توضیح می دم.من دو سه ماه هست که روی یک سری کلیدواژه از ادوردز استفاده می کنم و توی صفحه ی اول هستم. وقتی صفحات دو یا حتی همون صفحه ی یک رو هم که نگاه می کنم می بینم که سایتم بدون ادوردز توی اون صفحات هم هست. یعنی هم یه دونه با ادوردز هم بدون ادوردز. اون بدون ادوردز به خاطر سئو هست یا اونم قابلیت خود ادوردزه؟
اگر ادوردز رو قطع کنم مشکلی پیش نمیاد؟

کلمه ای که سرچ می کنین چیه؟

مثلا برای" اموزش خصوصی زبان گرجی " توی صفحه ی اول هم با ادوردز هستیم هم بدون ادوردز (سایت اُستادیوم)
یا برای “اموزش خصوصی زبان المانی” توی صفحه ی اول با ادوردز هستیم و توی صفحه ی دوم هم با ادوردز هستیم هم بدون ادوردز.
فکر کردم به خاطر کش شدنه.ولی کش مرورگرم رو خالی کردم فرقی نکرد.

این keyword دارای جایگاه هست به خاطر اینکه وب سایت های دیگه این keyword رو ندارن. وقتی می گم محتوای یکتا منظورم دقیقا همینه. می تونین این keyword رو از حذف کنین از Google Adwords. از گوگل ادز برای کلماتی استفاده کنین که از اون طریق جایگاه در صفحه اصلی ندارید.

یه موردی هست که خیلی از کاربرا از اون اطلاع ندارن. گوگل یه امکانی داره که نتایج جستجو رو بصورت پیشفرض بر اساس موارد و الگوریتم های مرتبطی به کاربر نشون میده. ممکنه شما واژه زبان آلمانی رو صفحه اول ببینید اما به این معنا نیست که همه دیگر کاربران اینترنت هم اون رو صفحه اصلی می بینن.

برای اینکه نتایج جستجو بر اساس الگوریتم های شخصی بهتون نشون داده نشه، باید از بخش Search Setting گزینه Private Results رو غیر فعال کنین.

تو نسخه انگلیسی Google به این شکل هست:

download

و بعد این گزینه رو انتخاب کنین:

همچنین نتایج جستجو از کشور های مختلف، مرورگر های مختلف، نوع کامپیوتر مختلف می تونه متفاوت باشه.

2 پسندیده

دستتون درد نکنه مهندس :kissing_heart:

حالا این سری شانس ما زد دقیقا همون مطلبی که ما می خواستیم رقابت توش کم بود.
ولی الان مثلا برای اموزش خصوصی زبان المانی رقابت خیلی زیاده. همه ی سایت ها محتواشون توی این زمینه یکتاست.اما همه که صفحه ی اول نیستن. بعضیا می گن برای رتبه گرفتن توی یک کلمه مثلا همین اموزش خصوصی زبان المانی باید بیای چند تا محتوای یکتا در مورد اموزش زبان المانی بنویسی.مثلا اموزش اعداد در زبان المانی. ولی به نظرم خیلی منطقی به نظر نمیاد.اصلا این صفحه چه ربطی به صفحه ی اصلی داره؟

اتفاقا خیلی هم ربط داره.

الگوریتم گوگل برای ربط دادن یک کلمه یا جمله به وب سایت شما بر اساس ثبات کلمه یا کلمات (Keyword Consistency) هست. این یعنی هر چی مطالب یکتای وب سایت شما مرتبط تر با فعالیت شما باشه، شانس ایندکس شدن برای کلمات هدف گیری شده بیشتر هست.

2 پسندیده