تغییرنام دامنه متصل به هاست

سلام وادب
من موقع خرید هاست دامنه دلخواه انتخاب کرده بودم…الان برای تغییر نام آن دامنه باید از کدوم قسمت اقدام کنم؟

سلام

منظورتون دامنه اصلی هاست هست، یا دامنه ادآن (دامنه مجزا رو بر روی یک هاست)؟
این دو با هم فرق دارن.

ممنون از توجه شما
دامنه اصلی منظورم بود.

قبل از هر چیز می بایست نیم سرور های مربوط به اون هاستی که قصد میزبانی یک دامنه رو دارید رو بر روی دامنه تنظیم کنین. اگر مطمین نیستید که آیا نیم سرور از قبل بر روی دامنه مورد نظر تنظیم هست یا خیر، می تونین از ابزاری مثل Whois استفاده کنین.

اگر نیم سرور از قبل تنظیم بوده، پس مشکلی نیست و می تونید دامنه رو بصورت ادآن اضافه کنین و اگر نیم سرور ها ست نشده بود، امکان اضافه کردن دامنه در این لحظه امکان پذیر نیست، زیرا می بایست صبر کنین تا نیم سرور ها کاملا ست بشن. در دامنه های ملی ممکن است تا ۴۸ ساعت و در دامنه های بین المللی تا ۲۴ ساعت طول بکشه.

این مقاله در پایگاه دانش سون هاست موجود هست: اضافه کردن دامنه به صورت ادآن بر روی cPanel

موقع اضافه کردن دامنه به صورت ادآن، همیشه بهتر هست که مسیر میزبانی فایل های دامنه جدید رو قبل از public_html انتخاب کنین. (تو این آموزش داخل پوشه public_html نشون میده، چون سی پنل به صورت پیشفرض به این شکل هست و ما در سون هاست تنظیم کردیم که امکان میزبانی فایل های رو قبل از پوشه فراهم بشه)

مسیر صحیح Document Root:

مسیر غلط در Document Root:

دلیل اینکه خیلی مهم هست که این کار رو بصورت صحیح انجام بدین اینه که اگر همه فایل در داخل پوشه public_html باشن، به احتمال خیلی زیاد، مابین وب سایت های میزبانی شده، اختلال ایجاد می کنه.

موفق باشید

2 پسندیده