تفاوت هاست لینوکس با هاست وردپرس چیه؟

سلام

دیدم که تو وب سایت هم هاست لینوکس دارید و هم هاست وردپرس، می خواستم بپرسم فرقشون چیه؟
آیا از لحاظ نرم افزاری متفاوت هستن؟ چون تو توضیحات محصول هر دو از کنترل پنل سی پنل بهره مند هستن.

لطفا راهنمایی کنید

ممنون :blush:

1 پسندیده

درود بر شما

اتفاقا این سوال خیلی پیش اومده و خوشحالم که این مطلب رو بالا آوردید تا کمی شفاف سازی بشه.

هاست لینوکس و هاست وردپرس هر دو از یک سخت افزار، نرم افزار و به طور کلی تنظیمات سرور بهره مند هستن. همچنین هر دو با کنترل پنل های cPanel و WHM مدیریت میشن. تنها تفاوت هایی که این دو محصول رو متفاوت می کنه موارد زیر هستن:

1. هاست وردپرس دارای منابع خیلی بالاتری هست و وب سایت های شلوغ هم می تونین براحتی میزبانی کنین.
  2. هر بسته وردپرس به ترتیب بسته ها از ۱ تا ۴، هر کدام دارای منابع بیشتری هستن در صورتی در هاست لینوکس فقط میزان حجم دیسک متفاوت هست.
  3. در سرور هاست وردپرس، شتاب دهنده وردپرس نصب هست که باعث میشه وب سایت وردپرسی شما حتی بدون افزونه کش هم خیلی سریع و تند بارگذاری بشه
  4. تو هاست وردپرس، یکبار بهینه سازی وردپرس بصورت رایگان برای کاربر انجام میشه که همین بهینه سازی رو خیلی از توسعه دهندگان بالای ۱۵۰ هزار تومان دریافت می کنن.

بهینه سازی وردپرس شامل موارد زیر هست:

• بهبود رتبه gtmetrix
  • بهینه سازی عکس های آپلود شده
  • نصب افزونه مناسب کش و تنظیمات صحیح آن طبق نوع استفاده
  • رفع مشکلات سطحی قالب

با این همه امکانات دهن هر کسی آب میفته که هاست وردپرس رو بگیره :sweat_smile:

نکته: هاست وردپرس محدود برای استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس نیست، و می تونین از این منابع بالا استفاده کنین و پروژه های دیگه ای که وردپرسی هم نیستن رو روش میزبانی کنین.

موفق باشید :sunglasses:

8 پسندیده

ممنون از توضیحات دقیقی که ارایه دادید.
من سون هاست رو تازه پیدا کردم، حالا حالا ها باهاتون کار دارم.

2 پسندیده

سلام اقا منم دهنم آب افتاد اما کسی سایته منو بهینه نکرد منم هاست وردپرس دارم :smiley:

1 پسندیده

سلام

باید تیکت باز کنین و درخواست بدین.

2 پسندیده

خیلی ممنون ببخشید اگر به عنوان پیشنهاد قبول میشه میخام تجربه ی شخصیم از هاست وردپرس یکی از شرکت هایی رو بگم که جزو شرکت های خوب هست اما گرون هستو محدودیت بازدید یکتا داره
من زمانی که هاست وردپرس گرفتم ازشون افزونه ی wp-ffpc رو برام نصب کردن و وصلم کردن به کش سرور
تو جی تی متریکس PageSpeed Score و YSlow Score زیاد بالا نرفت اما سرعت لود شد 2 ثانیه و سرعت ایندکس مطالبم تو گوگل باورتون شاید نشه زیر 10 ثانیه بود یعنی موزیک رو که قرار میدادم تا منتشر میشد تو گوگل میومد اشتباهی کردم رفتم روی هاست دی ال سرورایه کانادا که سایت از 250 هزار الکسا به 550 هزار اومد و ایران هم از 3 هزار یه 50 هزار و مطالبم کلا اصلا یه نیم ساعت یک ساعتی طول میکشد ایندکس شه بعد از اون رفتم توی یه هاستینگ دیگه که اونم …
دنبال هاست وردپرس میگشتم شرکت شما رو پیدا کردم هم قیمتش مناسب هست هم منابعی که میدید رو هر کسی نمیده مثل این میزان رم و …
اما نمیدونم چرا سرعت ایندکس سایت تو گوگل مثل سابق نمیشه با این که جی تی متریکس همین الان روی 94 هست اما نه سرعت سایت تو رفرش و صفحه هارو باز کردن مثل اون هست نه ایندکس گوگل
البته هاست های وردپرس اون سایت هم بدون این افزونه تقریبا 40 درصد کاراییشو از دست میده تست کردم
ببخشید پر حرفی کردم خواستم تجربه ی خودمو بگم از هاست وردپرس و افزونه wp-ffpc
ممنون اگر نگاهی به این سایت بندازید

https://mizbanfa.net/blog/cms/wordpress/wp-ffpc/

2 پسندیده

ببینید، سرعت هاست تو سئو تاثیر بالایی داره اما مهمترین فاکتور نیست. شما زمانی که از یه سرور به یه سرور دیگه مهاجرت می کنین، اون زمانی که نیم سرور ها در حال ست شدن هست، موتور های جستجو وقتی به وبسایت شما سر میزنن (Crawl) وب سایت شما رو از دسترس خارج می بینن. این می تونه یه نمره منفی باشه. مثل این میمونه که اعتبارتون رو از دست بدین و این چیزی نیست که چند روزه برگرده. زمان زیادی سپرسی باید بشه تا برگرده به حالت قبل.

البته این فقط یه مثال بود، می تونه دلایل زیادی داشته باشه که وب سایت شما دیرتر ایندکس میشه. بهترین کار اینه که تو گوگل وبمستر گزارش ها رو بررسی کنین. اگر بخواین می تونین یه تیکت باز کنین و مشخصات ورود به گوگل وبمستر رو ارایه بدین تا براتون یه نگاه بندازم. همچنین مشخصات ورود به وردپرس رو.

البته درکتون می کنم که سردرگم هستید در اینباره. سئو خوب فقط تو هاست و سرعت لود خلاصه نمیشه. تمامی اینها فاکتور هایی هستن که همدیگه رو کامل می کنن. اگر بخوام با احتساب اولویت فاکتور ها رو شماره گذاری کنم:

1. محتوای یکتا
  2. حذف محتوای Duplicate (مطالب تکرراری ننویسید)
  3. بهینه بوده منو ها (UX Navigation) مثل قابل دسترس بودن، کاربردپذیر بودن
  4. لینک دادن به صفحات. (باید صفحات رو بدرستی به بقیه صفحه ها لینک کنین
  5. بهینه بودن قالب وب سایت (مثل حذف مواردی که نیاز ندارید)
  6. استفاده بهینه از Google Analytics و Google Webmasters
  7. ساخت سایت مپ و معرفی اون به Google Webmasters
  8. سرعت لود وب سایت
  9. استفاده از افزونه کش و تنظیمات صحیح
  10. داشتن قالب واکنشگرا
  11. تحقیقات کلمات کلیدی طلایی مربوط به حوضه فعالیتتون و استفاده از اون کلمات در محتوای وب سایت
  12. استفاده از ابزار های سئو (مثل Yoast و MOZ)
  13. ساخت بک لینک (مثل ریپورتاژ و ثبت ادرس وبسایتتون تو لینک دونی ها)

الان بهترین راهی که شما دارید اینه که هر موقع یه مطلب پست میدین از طریق Submit URL to Google لینک پستتون رو ثبت کنین. این طوری گوگل سریعا (حدود ۱ ساعت) ایندکس می کنه.

4 پسندیده