تنطیم یک کشور هدف برای سایت در تنظیمات سرچ کنسول

دوستان تا چه حد با این گفته زیر موافقین :

«کاربرانی که سایت خود را با قبلا با دامنه دات COM راه اندازی کرده‌اند چه کار کنند که از رقیبهاشون در حوزه سئو که دامنه IR دارند عقب‌‌‌‌‌ نمانند؟
خب راه حل این کار این است که ابتدا وارد Search Console گوگل شوید سپس‌تنظیمات مربوط به International Targeting ‌انجام دهید. »

حالا به نظرتون برای سایت های دارای دامنه .com که نزدیک به 80 درصد مخاطبین داخلی ایران هستند و سایت هم آموزشی دانشگاهیه،و صرفا برای سئو ی بهتر در نتایج جستجو، نیاز هست که در سرچ کنسول ،کشور هدف رو روی ایران قرار بدیم یا همون روی حالت معمول (امریکا) بمونه؟
لطفا نظرات و تجربیاتتون رو اعلام کنید.

سلام
تو بخش رتبه بندی گوگل با نوع دامنه شما هیچ کاری نداره ، چه ir چه com برای گوگل هیچ تفاوتی نداره ، اون بحثی که هست که دامنه ir بهتر هست ، اون برای لوکال سئو مطرح میشه که هیچ تاییدیه ای از طرف گوگل نداره و فقط یک صحبت هست و فکر هم نمیکنم گوگل انقدر سطحش پایین باشه بخواد سایتی رو بخاطر استفاده از یک نوع دامنه بالا پایین کنه. این از این

در رابطه با کنسول گوگل هم بهتر هست شما روی کشور ایران بزارید چون فعالیتتون در کشور ایران هست. که اگه رو ایران هم باشه در کشورهای دیگه هم رتبه شما حفظ میشه ، اینجا فقط به گوگل میگیم که ما اولویت کاریمون در کشور ایران هست و بعد کشورهای دیگه.

موفق باشید

5 پسندیده

سلام
با محمد عزیز موافقم
فقط یک نکته اضافه کنم که مهم نیست دامنه شما ir باشه یا هر پسوند بین المللی دیگه، خزنده های گوگل خود سایت را ملاک قرار میدن و ریکوست هایی که از سایت دریافت میکنن به همین خاطر باید داخل تگ هدینگ سایت زبان و لوکیشن هدف مشخص بشه، البته وقتی از cms های محبوب مثل وردپرس و جوملا استفاده می‌کنید خودشون داخل تنظیمات عمومی یک بخش را برای زبان و منطقه زمانی دارند که این کار را برای شما انجام میدن
بقیه موارد را هم محمد جان بهش اشاره کرد

4 پسندیده

ممنونم از شما دو عزیز که پاسخ دادین

2 پسندیده

خواهش میکنم، موفق باشید :tulip:

1 پسندیده

سلام دوستان عزیز،

قطعا میدونین که HREFLANG خیلی تو این زمینه کمک کنندس.

افزونه HREFLANG Tags Lite رو بررسی کنید.

4 پسندیده

ممنونم از شمادوست عزیز،من یکم بیشتر تحقیق کردم فقط کشور رو روی (ایران) تنظیم کنید کافیه که منم همینکارو انجام دادم
و این افزونه که گفتید هم کاربرد داره ولی به نظرم بیشتر برای سایت های چند زبانه مناسبه

2 پسندیده