خطا در جی تی متریکس و عدم دسترسی به سایت

سلام دوستان
یه سایت در هاست ایران ( در یک شرکت دیگه، نه از سون هاست ) وقتی در جی تی متریکس تست گرفته میشه ، فقط تستی که از سرور امریکا گرفته میشه رو خطا میگیره و نمیتونه به سایت دسترسی داشته باشه ، متن خطا در تصویر زیر

با این شرایط اگه خزنده های گوگل از سرور امریکا بخوان وارد سایت بشن به در بسته میخورن ، راه حل چیه ؟

( این مشکل فقط مخصوص اون سایت نیست ، دو سه سایت دیگه که رو همین سرور هستن رو چک کردم این خطا رو میگیرن )

ممنون

1 پسندیده

به میزبان اطلاع بدین آی پی های جی تی متریکس رو وایت لیست کنن.

4 پسندیده

ممنون آرتا جان ، اما جی تی مهم نیست ، میخوام بدونم با این مشکل برای گوگل هم پیش میاد یا نه ؟

2 پسندیده

به ssh سطح کاربری دسترسی دارید؟

3 پسندیده

سایت واسه یکی از دوستان هست
به هاستش دسترسی ندارم ، اگه نیاز باشه مشکلی نیست میرم چک میکنم ، اگه موردی هست بفرمایید چک میکنم دسترسی دارن یا نه و اگه داشتند اعمال میکنم

1 پسندیده

سلام ، منم همچین مشکلی داشتم توی یکی از سرورهای اسپانسری ک بهم دادن مال زیرساخت بود مجبور شدم آخر کلودفلر فعال کردم که همه اش درست شد
از داخل این سایت تست پینگ بگیر ببین از چ لوکیشن هایی دسترسی داره
https://check-host.net/
این الان سایت ای فری هست ک روی سون هاستم هست پینگش کلا کامل

3 پسندیده

وقت بخیر

اگر به SSH دسترسی داشته باشید می تونید از دستورات زیر برای اینکه مطمین بشید ربات های گوگل می تونن به وب سایت شما دسترسی داشته باشن یا خیر استفاده کنین.

دستور DNS lookup یکی از آی پی های گوگل:

host 66.249.66.1

اگه ربات های گوگل بتونن وب سایت رو ببینن باید این output رو داشته باشه (یعنی مقدار hostname رو برگردونن):

1.66.249.66.in-addr.arpa domain name pointer crawl-66-249-66-1.googlebot.com.

در صورتی که output به صورت not found: 3(NXDOMAIN) باشه یعنی دسترسی نداره.

تو دستور host می تونید از یکی از آی پی ها یا hostname های زیر استفاده کنید:

66.249.66.1
66.249.90.77
crawl-66-249-66-1.googlebot.com
rate-limited-proxy-66-249-90-77.google.com

مثال DNS Lookup با Hostname:

host crawl-66-249-66-1.googlebot.com

همچنین به جای دستور host می تونید ping استفاده کنید.

اسکرین شات یکی از سرور های ما:
Screenshot at Jan 31 02-17-53

5 پسندیده

من دیدم یکی از کارکنان این شرکت های تبلیغاتی میگه با VPN سایتتون باز نمیشه و can’t be reach میده. یعنی مشکل از این بود؟

به هر صورت رفتم برای نصب کلودفلر. دیگه مقاومت فایده نداره!

کلودفلر رو نصب و فعال کردم ولی همچنان پینگ سایت رو می گیرم غالبا روی 1/4 است!
کار خاص دیگری باید انجام بدم؟ @Angel

آرتا جان ممنون از کمک و وقتی که گذاشتی :heart:
یک سوال چند وقتیه برام پیش اومده که با کلی جستجو نتونستم به جواب درست و مشخصی برسم و قطعا بهترین شخص برای جواب این سوال شخص شماست بزرگوار ، نمیدونم جای مناسبی باشه یا نه ، اگه جای مناسبی نیست بفرمایید که یه تاپیک بهتر برای این سوال ایجاد کنم یا زحمت انتقال رو بکشید.
برای سایت های سئو محور پیشنهاد شخص شما چیه ؟ هاست ایران یا خارج؟ یه باور قدیمی دارم که پایداری سرورهای داخلی پایین هست نسبت به سرورهای خارج و همین باور باعث شده برای سایت های سئو محور انتخابم خارج از کشور باشه . از طرفی سرعت اتصال سرور داخل خیلی خیلی بالاتر از خارج هست . از طرفی سرورهای داخل مشکلات خاص خودشون رو دارن ، کلودفلیر ، خطاهای مشابه همانند خطایی که تو همین تاپیک ذکر کردم و … ، شبکه اینترنت ایران رو هم باید در کنارش قرار بدیم و هزار و یک سوال و مشکل و … در کنار هم باعث میشه یک سردرگمی پیش بیاد برای انتخاب اینکه بالاخره کدام بهتر است ، هاست خارج یا هاست داخل ؟

و یک سوال دیگه نظرتون با ترکیب زیر چطور هست ؟
هاست آلمان + آروان کلود

متشکرم

1 پسندیده

اگر دامنه ملی هست ساعت های 10، 14، 18و 22 دی ان اس ست میشه و بعد از اون تازه روی اپراتورها شروع به تغییر میکنه ک گاها ممکنه تا چند ساعتم طول بکشه ، مال منم همینطور بود با شبکه تور باز نمیشد وقتی ست شد دی ان اس ها کامل الان با هر چیزی فکر کنی باز میشه

3 پسندیده