ساخت انجمن برای سایت وردپرسی

دوستان عزیز سلام
اگه بخوایم یک انجمنی توی سایت وردپرسی بسازیم که ( سبک باشه، توش قابلیت سرچ فراهم باشه، منابع زیادی از هاست رو مصرف نکنه، کاربرا بتونند بدون ثبت نام هم نظر بدهند، بشه امکان آپلود فایل برای کاربر رو غیرفعال کرد) به چه طریق باید عمل کنیم؟ برای اینکار باید از قالب استفاده کنیم یا افزونه؟

درود
ببینید با bbPress میتونی اینکارارو بکنی و روی قالب فعلیت هم استفاده کنی
اما ترجیحا ، نظر من همیشه این بوده که بصورت جداگونه درست کنید من خودم اینکار رو میکنم همیشه چون هرچی هم بگید باز شما نیاهایی در آینده پیدا میکنید که توی یه افزونه خلاصه نمیشه
پیشنهاد خود من زنفورو xenforo هست ، سیستم قدرتمند و قابل ستایشی هست

4 پسندیده

xenforo اسکریپته؟ روی سایت وردپرسی میشه نصب کرد؟ بصورت ساب فولدر نصب میشه؟

1 پسندیده

به نظر من انجمن رو روی خود وردپرس نصب نکنید و کاملا اون رو از وب سایت اصلیتون جدا کنید تا بتونید مدیریت بهتری روش داشته باشه. نصب سیستم های انجمنی روی وردپرس منابع هاست و دیتابیس رو به شدت درگیر می کنه. اگه در آینده هم پشیمون بشید خیلی سخت میشه انتقال داد به سیستم جدید.

درسته وردپرس سیستم قوی ای هست، اما برای انجمن ساخته نشده و خیلی از امکانات رو در اختیارتون قرار نمیده تا یه انجمن خوب درست کنید.

بهترین انتخاب برای انجمن سیستم دیسکورس هست (مثل انجمن سون هاست) یا همون xenforo.
xenforo یه افزونه نیست و یه سیستم کاملا مجزا هست.

3 پسندیده

ببینید الان سایت منو چک کنید میبینید که بصورت مجزا نصب میشه و حتی اگر بخواید میتونید به پشتیبانی سون هاست بگید هاست جدا براش بزارن ولی اونقدری منابع نمیخواد که نیاز به جدا کردنش باشه هروقت ورودی خیلی بالا داشتین اینکار رو کنید
ببینید نمونه های دوتایی که الان تو این تاپیک ذکر شد
دیسکورس : https://forums.7ho.st
زنفورو : http://forum.afree.ir/
خودتون ببینید از کدوم سبک میخواید استفاده کنید هردو خوب هستن و برای زبان فارسی محدودیتی هم ندارن
زنفورو یه گستردگی فوق العاده داره که از قالب + افزونه شما محدودیت ندارید و حتی افزونه کش لایت اسپید هم توی همین جا براش گذاشتم ، حالا باز همه اینها برمیگرده به نوع نیازتون که پرسش پاسخ هست ؟ یا نه میخواید تاپیک های آموزشی و موندگار با پرچسب های بالا بزنید و…
به هر حال موفق باشید :heart:

4 پسندیده

ممنونم از راهنمایی خوبتان و وقتی که گذاشتین
ما قصدمون اینه که کاربرا سوال بپرسن بتونن پاسخ بدن تاپیک باز کنن مثل همه انجمن‌ها
یک سوال دیگه داشتم این زنفورو نسخه رایگان هم داره؟

1 پسندیده

خواهش میکنم وظیفه اس
ببینید هم میتونید از سایت های خارجی بگیری هم داخل فروم ای فری سرچ کنید یا برید بخش زنفورو آخرین نسخه به رایگان و بهمراه فارسی سازی که بچه های خودمون تهیه کردن هست ، آموزش و … هم داره چیز سختی نیست

3 پسندیده

:hibiscus::hibiscus::hibiscus::hibiscus: لطف کردید بسیار ممنونم

1 پسندیده

آقا سیدزاده ممنون از راهنماییتون
بهترین جا برای تهیه این دو تا اسکریپت رو میشه شمام معرفی کنید که کد مخرب اینا نداشته باشه؟ منظورم نسخه‌های رایگانه

فکر کنم جناب سیدزاده امروز مشغول هستن که نیومدن هنوز ولی این تاپیک و این پست ایشون رو بخونید

3 پسندیده

سلام

ببینید، شما هر دفعه از من بپرسید، جواب من همیشه ثابت هست. من ضد این هستم که اسکریپت نال شده استفاده کنم. نال شده یعنی لایسنس یه اسکریپتی حذف شده باشه. این بار ها توضیح دادم. نگرانی شما به جا هست!

انتخاب صحیح و امن ارزان نیست.

با این زنفورو یه سیستم خوبیه، اما خیلی گرونه اگه اصلش رو بخوای بخری، اگه هم نه، چون کار شما این نیست خودت رو درگیر مسایل فنی می کنی و تمرکز از بیزینس برداشته میشه. دیسکورس هم هزینه سرور خواهد داشت براتون چون نمیشه روی هاست نصبش کرد و حتما باید سرور داشته باشید که اون هم یا برای مدیریتش هزینه های بیشتر باید پرداخت کنید یا باید با مدیریت سرور سرو کله بزنید.

آپشن های رایگان هم هستن که مدام بروزرسانی میشن و از امنیتی بالایی برخوردار هستن.
مثلا: Flarum، Vanilla Forum، Codoforum. بین اینها Vanilla برای نوع استفاده شما از همه بهتر هست و راست چین هم داره.

7 پسندیده