سوال قبل از اقدام برای دریافت اینماد

اتفاقا ما هم همین فکر میکردیم، دیروز بانک پارسیان بودم گفت یا باید مجوز کسب داشته باشید یا مالک یا اجاره نامه، گفتم ملک به نام پدرم، گفت باید از پدرتون تا حداقل سال 99 اجاره کنید!!

4 پسندیده

دو تا سوال در رابطه با همین نماد ظاهرا اطمینان

1- واقعا تو بخش روانشناسی فروش تاثیر میزاره رو مشتری و خرید؟
2- شماره ثابت چطوری استعلام میشه؟

مرسی

4 پسندیده

سلام دوستان

والا همین اواخر سال 97 من برای سایتم هم نماد اعتماد گرفتم و هم ساماندهی .

از اونجایی که فروشگاه مد و فشن هستم، خوب کمی عکسام متفاوته که میتونین با کلیک رو آواتارم به سایتم دسترسی پیدا کنید.

از بانک سامان و آسان پرداخت هم درگاه گرفتم که جز بهترین‌های حال حاضرن.

هیچ مجوزی هم نداشتم و درخواستم رو برای آدرس مسکونی ثبت کردم که البته احتمالا تغییر آدرس داشته باشم به ملک اداری، که اون هم از طریق api پست و کد پستی، استعلام آدرس میشه و چاپ میشه در قسمت آدرس نماد و هیچ کاربری برای تایید در میان نیست و با تغییر تلفن هم به یک شماره زنگ میزنین و کدی که در پنلتونه شماره گیری میکنین و تایید میشه و تمام.

از اونجایی که قبل از صدور نماد ساماندهی تعهد دادم که همه تغییرات رو اعلام کنم، فقط یه تیکت میزنم بهشون و تغییر آدرس رو اعلام میکنم.
البته قول میدم که من از معدود افرادی هستم که این کاررو انجام میدم. :smile:

من زمان مهاجرت به سون هاست هم با اعلام ip سرور ، مکان سرور و شرکت هاستینگ اونهارو در جریان گذاشتم.
البته در جواب تیکتم هیچ پیامی دریافت نکردم اما برای محکم کاری این اطلاعات رو اعلام کردم.

من تمام این مسیرهارو رفتم، نماد اعتماد، نماد ساماندهی، درگاه بانک سامان و درگاه آسان پرداخت.

قطعا خیلی دیگه از دوستان هم این تجربه هارو دارن اما در عین حال هر سوالی داشته باشین بفرمایین در خدمتم. :slightly_smiling_face:

5 پسندیده

@ehsan
نباید تجاری میدادین
از من میشنوین بانک را بی خیال بشین، کارمنداش اطلاعاتشون پایینه و از روی کاغذ میخونن، به من هم همین ها را گفتن ولی من اومدم داخل سایت ملت فرم مورد نظر را آنلاین پر کردم، البته سایت به پرداخت هم میشه و پپکو و سایت بقیه درگاه ها و بعدم فقط رفتم بانک کپی سند خونه را بردم که به اسم پدرم بود و کارمند هم تایید کرد و تمام، سه روز بعدم زنگ زدن از به پرداخت و اطلاعات درگاه را دادن. موقع تمدید دو ماه پیش هم از پپکو زنگ زدن گفتن درگاه میخوای؟ برات فرم قرارداد بفرستم گفتم نه

5 پسندیده

@mohammad
ببین محمد جان مشتریا اصولا به دو دسته تقسیم میشن اول اونایی که فقط خدمت و محصول براشون مهمه پس دیگه درگیر حاشیه (نماد و اینا) نمیشن، یک دسته هم اونایی که سخت اعتماد میکنن که با نماد می تونی متقاعدشون کنی البته دسته دوم باز خودشون به دو دسته تقسیم میشن :sweat_smile: اونایی که با دیدن نماد راضی میشن و اونایی که کلا نسبت به خرید اینترنتی بد بین هست که کلا ولشون کن بذار باشن :expressionless::smirk:
البته نماد هم نداشته باشی با ایجاد اعتماد می تونی حتی بهتر و بیشتر از فروشگاه های دارای نماد بفروشی
فقط میمونه درگاه که باید واسط بگیری که اونم گزینه خوبیه با کارمزد نیم الی 1 درصد یا حتی صفر

3 پسندیده

@Rahim
به نظرم تغیر آدرس ندین بهتره چون امکان داره مجوز ازتون بخوان
نه عزیز تغییر آپی هاست ربطی به اینماد نداره فقط برای درگاه لازمه
ممنون که تجربه تون را با ما به اشتراک گذاشتین🌺

3 پسندیده

ممنونم محمد حسین عزیز
امیدوارم ابهام دوستان رفع بشه.
آره تغییر ip فقط برای بانک مهمه.
من هم قبلش تو تاپیک داشتم از ساماندهی صحبت میکردم و اینک زمانیکه درخواست میدی برای ثبت رسانه در ساماندهی، یه سری موارد هست که تیک میکنی و با این تیک زدن ها، مسئولیت عدم رعایت اونهارو مپذیری.
یکی از این موارد مقداره ip، شرکت هاستینگ و موقعیت دیتاسنتره.
تو خوده ساماندهی فرمی نداره که بخوای رسانه ثبت شده رو ویرایش کنی، فقط باید تیکت بزنی.

4 پسندیده

و یک چیزه جالب بگم به دوستان اینکه:

من منتقل شده بودم به سون هاست و ip من تغییر کرده بود اما سامان و آسان پرداخت رو مطلع نکرده بودم.
سامان هیچ مشکلی برای انتقال به درگاه نداشت، اما آسان پرداخت خطای اتصال میداد.

یکی دو جاهم شنیده بودم که سامان ip رو چک نمیکنه و فقط جز تشریفاتشونه.
اما مشکل اتصال به درگاه با آسان پرداخت بعد تغییر ip رفع شد.

3 پسندیده

به نظر من نماد یه چیز اضافه‌اس و هیچ تاثیری توی جلب اعتماد نداره.
محصولات سایت من قیمتی در حدود 40 الی 50 تومن دارن که نیازی به داشتن نماد برای جلب اعتماد مشتری ندارم. اونقدری نیست که مشتری احساس ریسک بکنه که اگر محصولی دریافت نکردم پولم به فنا میره. تصاویر و پشتیبانی قبل از خرید خودش گویای خریدی خوب و مطمئن توی سایت ما هستش.

1 پسندیده

دقیقا درسته محمد عزیز :ok_hand: ، یک فروشگاه داریم که چون محصولات با کیفیت ارائه میدیم تا به حال نشده مشکلی از بابت اعتماد باشه ، بعضی از محصولاتمون حتی پیش پرداخت هست و مابقی بعد از تحویل محصول دریافت میشه ، من ندیدم تا به حال مشتریا از اینماد و اعتماد صحبتی داشته باشن ، جز یک مورد اون هم بنده خدا دوبار تجربه خیلی بد داشت از خرید اینترنتی.

دسته دوم رو خوب اومدی :smile:

هیچوقت به این اینماد حس خوبی نداشتم و بخاطر این همیشه از درگاه واسط استفاده کردم ، تا مجبور هم نشم اینماد بگیر نیستم. چون معتقدم مشکل کلاهبرداری و سواستفاده با اینماد حل نمیشه و این برنامه اینماد هم به دلایل دیگه راه افتاد. وگرنه درگاه پرداخت سایت های شرط بندی و … همگی بانکی هست نه واسط ، کسی که بخواد قانون رو دور بزنه کاری براش نداره و با اینماد هم میزنه.
فرض کنید سایت آمازون اینماد بزنه تو فوتر سایت :neutral_face::joy: هیچ صحبتی از اعتماد و اینماد تو سایت های خارجی من ندیدم حداقل ، چون اصلا نیازی به اینکارا نیست . حتی داخل ایران هم نیازی به اینماد نیست. هرگونه پرداخت و دریافت تو سیستم بانکی قابل پیگیری و ردیابی هست ، در حد اینکه چهار نسل قبل این طرف چقدر پرداخت و دریافت داشتن . اما این اتفاق اینجا نمیفته و با اینماد سرپوش گذاشته میشه روش. بحث های دیگش رو هم نگم دیگه :grinning:

صحبت از آمازون شد اینم بگم :دوستان پیشنهاد میکنم اگه فروشگاهی دارند یک صفحه درباره ما همانند “درباره ما” آمازون طراحی کنید ، حتی برای آشنایی افراد با شما و کاری که میکنید مفید هست ، و به خیلی از سوالاتشون میرسن و یک حس خوب و اطمینانی رو به مشتری میدید.
چیزی که تو ایران متاسفانه اصلا رعایت نمیشه بخش قسمت " درباره ما " هست ،حتی سایت ها و برندهای بزرگ اینکار رو نمیکنن ، کلا با چهار خط و یکی دوتا عکس میبندیمش میره و فراموش میکنیم، اما با نگاهی که به آمارگیر سایت داشته باشید میبینید که یکی از صفحات پرطرفدار شماست و اگه بتونید چیزایی که نیاز هست رو به مشتری و یا بازدیدکننده در همین صفحه بدیم ، نگاه مخاطب و مشتری نسبت به ما عوض میشه. دقیقا مثل این بهش نگاه کنید که چرا برندهایی بزرگ دنیا و ایران هنوز دارن سرمایه گذاریهای بزرگ انجام میدن که هرجای شهر و رسانه ، اسمی از اونها باشه ، بخش درباره ما دقیقا همون عملکرد رو داره. بزارید یه حس خوب تو ذهن مشتری از شما نقش ببنده.

صفحه درباره ما آمازون :

موفق باشید

4 پسندیده

@mohammad
اوه چه متن بلندی نوشتی به قول… :neutral_face: علی برکت ا… :joy:
با همه حرفات موافقم محمد عزیز
اینماد بیشتر جنبه پول درآوردن برای خودشون داره یه نگاهی به صفحه اول اینماد کن و آمار تعداد نماد را ضربدر سالی 35000 تومن کن😮
بخش دوم حرفات که اساسا درسته، اولین و مهمترین نکته برای ایجاد اعتماد و اطمینان در مشتری رعایت نکات ریز و درشت کسب و کارمون داخل سایته و بعد مسائل خارجی…
ممنون بخاطر اطلاعات خوبت و سایت آمازون :heart::hibiscus:

3 پسندیده

حتما باید به نام خودتان باشه

دوستان بعد اینکه درگاه رو بانک بهمون داد، چجوری روی سایت وردپرسی فعالش کنیم؟ اول باید افزونه درگاه اون بانکو فعال کنیم بعد کلیدایی که میدن رو توش قرار بدیم یا جور دیگه‌ تنظیم میشه؟ من سایت وردپرسه با ووکامرسه فروشگاهش. تنظیمش نیاز به تخصص خاصی داره؟ یا خودمون میتونیم راش بندازیم؟

1 پسندیده

سلام اکبر جان،

بعد از اینکه درگاه رو از بانک گرفتید، یه سری اطلاعات خصوصی و منحصر به شما { کد پذیرنده (مرچنت) } برای شما صادر میشه که بایستی وارد تنطیمات پلاگینتون بکنین.

بسته به اینکه از کجا درگاه گرفته باشید، پلاگین ها متفاوتن.
پلاگین آسان پرداخت برای دانلود توسط خود آسان پرداخت ارایه میشه، بقیه بانک‌ها هم در صورت عدم وجود درسایتشون، میتونین در مارکت‌های ایرانی پیدا کنید.

از چه بانکی اقدام به درگاه کردید؟

2 پسندیده

سلام آقا رحیم، من هنوز اقدام نکردم ولی احتمال زیاد بانک ملت و پاسارگاد بگیریم. پس کار پیچیده نداره بعد اینکه مرچنت دادن میایم ی دونه پلاگین خرید میکنیم کدو میذاریم داخلش؟
شما کدوم درگاها رو پیشنهاد می کنید؟

1 پسندیده

دقیقا همینطوره.
اطلاعات دریافتی از بانک رو وارد پلاگین میکنین و تو تنظیمات ووکامرس، قسمت پرداخت، پرداخت با این روش رو روشن میکنین و تمام.
کاربرا در صفحه پرداخت، روش پرداخت با این بانک رو میبینن و با انتخابش در صورت تنظیم صحیح، به بانک منتقل میشن و پرداخت رو انجام میدن.

والا من با هیچ کدوم از بانک‌های ملت و پاسارگاد که گفتی کار نکردم.

من سامان رو استفاده میکنم به 2دلیل:
1- رابط کاربری مورد پسند من
2- امکان استفاده از MobilePG یا درگاه پرداخت موبایلی، که کل کارتهای شمارو لیست میکنه و شما میتونی بدونه وارد کردن مجدد کارت، کارتت رو انتخاب کنی و شماره انقضا هم دخیره میشه.
کل فرآیند: انتخاب کارت از لیست + وارد کردن رمز دوم و CVV2

البته احتمالا بانکهای دیگه هم همین قابلیت هارو داشته باشن اما خوب من دیگه سامان رو انتخاب کردم.

3 پسندیده

بانک سامان نماد اعتماد الکترونیک میخواد؟

1 پسندیده

تمام درگاه‌های مستقیم بانکی نماد اعتماد میخواد.
پیش نیاز درگاه بانکی، داشتن نماده.
تنها درگاه‌های واسط نماد اعتماد نمیخوان که برای دریافت اون هم باید سایتتون توسط اونا چک و تایید بشه.

2 پسندیده

سلام، من اخیرا گرفتم، اگر حقیقی ثبتنام کنی باید حتما صاحب دامنه باشی و بعد از گرفتن هم درگاه و … همه چیز باید به اسم صاحب امتیاز نماد باشه، حتی درگاه رو به حساب مشترک هم وصل نمیکنن متاسفانه، ولی حقوقی قضیش فرق میکنه

3 پسندیده

1نوشته به موضوع تازه تبدیل شد: قوانین مالیاتی در درگاه های پرداخت