ضرورت استفاده از کلودفلر

سلام میخاستم بدونم استفاده از کلود فلر نیاز هست ؟ با توجه به این که همین حالا هم سایت هام زیر 2 ثانیه باز میشن هاست وردپرس سون هاست دارم؟

سلام

چون دامنه شما .ir هست و از SSL استفاده می کنین، امکان استفاده از کلودفلیر برای شما فراهم نیست. کلودفلیر نمی تونه گواهینامه SSL رایگان برای دامنه های ملی ایران صادر کنه (به دلیل تحریمات).

بطور کلی نیازی به کلودفلیر ندارید، سرور های سون هاست هم دارای ضد دیداس هست، هم میزبانی دی ان اس رو ارایه میدیم، هم از شتاب دهنده وردپرس استفاده می کنیم و هم وب سرور لایت اسپید هست. با این تفاسیر پیشنهاد می کنم از کلود فلیر استفاده نکنین.

اگر دامنه شما بین المللی بود، (مثل com net org) براحتی و بدون هیچ محدودیتی می تونستین از کلودفلیر استفاده کنین.

2 پسندیده

خیلی ممنون از راهنماییتون

1 پسندیده

کلودفلیر روی دامنه .ir با این وضعیت تحریما خیلی اشتباهه
اگر میخوای از سی دی ان استفاده کنی ابر آروان رو بهت پیشنهاد میکنم

2 پسندیده

تا حالا استفاده نکردیم. یه بررسی می کنم و یه review می نویسم براش.

1 پسندیده

ابر آروان با نام شرکت دانش بنیان نویان ابر آروان در حوضه ارایه cdn داخلی فعالیت دارد و میزبان وبسایت های بزرگی بوده است این سرویس که دارای پلان های متفاوت است همانند کلود فلیر پلان رایگان هم دارد که میتواند برای وبسایت های داخلی مفید باشد. با بررسی هایی که داشتم تیم قدرتمندی دارند و افراد سرشناسی که در کشور در این حوضه فعال هستند در این شرکت حضور دارند . به دلیل گستردگی مکان های میزبانی (به اصطلاح سرور های آروان کلود) که در شهر های مختلف ایران قرار دارد برای وبسایت های داخلی میتواند بسیار مفید باشد ولی با این وجود هنوز تا رسیدن به کلود فلیر راه دارد . وبسایت هایی مانند دیجیکالا دیوار ریاست جمهوری دیجی استایل بامیلو و… نشانه قدرت و کیفیت این پلت فرم میتواند باشد. ولی با این حال انتخاب استفاده از این سرویس رو به عهده خودتون میزارم . پوذش میخوام که نتونستم علایم نگارشی رو رعایت کنم وقت ذیقه :smile::smile:

3 پسندیده

سلام
آیا سون هاست از cdn هم استفاده میکنه؟ یا شما سرویسش رو هم ارائه میدید؟

سلام

خیر، ما این سرویس رو ارایه نمیدیم فعلا.

1 پسندیده

لطفا اگر میشه بعد ها هاست ابری و هاست وردپرس از دیتاسنتر ovh یا هتزنر رو هم ارائه بدید

شرکت OVH از سرور های قدیمی استفاده می کنه و تنها دلیل اینکه تو ایران رایج داره ارزان بود اون هست. سرور هایی که ما استفاده می کنیم از لیزوب، کونتابو و دیجیتال اوشن هست و ۲ برابر OVH هزینه بردار هست. سرور های OVH از لحاظ فنی و فاصله شبکه ای با اینترنت ایران، با توجه به بررسی های تخصصی که انجام دادیم مناسب نیستن.

اگر به سرویس OVH نیاز دارید، ۹ تا سرور از این شرکت داریم که برای میزبانی مشتریان عمان استفاده می کنیم. اگر تمایل داشته باشید تیکت باز کنین شما رو انتقال بدن اونجا.

1 پسندیده

من سرورم المان بود به مشکل خورد سرور انتقالم دادن به ایران میترسم دوباره به مشکل بخورم مشکلم این بود که بعد از 10 روز که گذشت کلا انقدر کند شد سایت که اصلا صفحات باز نمیشد
به نظرتون کودم دیتاسنتر سریع تر تو گوگل ایندکس میشن
این المان خوب بود زیر 40 ثانیه ایندکس میشد اما به مشکل خورد انقدر تغییر دی ان اس دادم گوگل کلا از نتایجش حذف کرده سایتو و ایندکس از 35 هزار لینک به 6 هزار لینک رسیده

شما کلا متوجه نیستید. سرعت لود وبسایت مهمه اما اینکه کدوم دیتاسنتر با گوگل رفاقت بهتری داره وجود خارجی نداره. من اگر جای شما بودم، یا هاست اختصاصی با لایت اسپید می گرفتم، یا میرفتم سرور هلند و فقط صبر می کردم. توی کیس شما تنها چیزی که باید انجام بدین اینه که طبق روال عادی وب سایت رو بروزر کنین و فقط صبر کنین. هر دیتاسنتری برید وضع همین هست. گوگل برای ایندکس کردن وبسایت شما کاری به اینکه روی کدام دیتاسنتر میزبانی شدید نداره. مشکل شما چیز دیگه ای هست.

وب سایت ما techfox.ir زمانی ۵ هزار ورودی از گوگل داشت. در صورتی که هیچ تغییری در سرور ایجاد نکردم، از پوسته، ساختار و غیره هیچ تغییری ایجاد نکردم، اما میزان ترافیک و ایندکس شدن کم شد. بعد ازز تحقیق متوجه شدم رقابت برای کلماتی که برای سئو فوکوس کرده بودم بسیار زیاد شده. برای همین گوگل اولویت رو به وب سایت های دیگه داده.

اینجا من فقط چند تا آپشن محدود داشتم:

• نوشته مقالات بیشتر
  • معرفی دستی صفحات وب سایت به گوگل
  • ساخت بک لینک
  • افزایش حجم نوشتاری هر پست
1 پسندیده

خیلی ممنون از توضیح کامل
چون قبلا بهم گفته بودن که سرورهای ایران چون پینگ زیادی داره به گوگل نسبت به اروپا و … دیرتر ایندکس میشه
پس با این توضیح دیتاسنتر ایران هم فرقی نداره با اروپا تو ایندکس و …

من هم این مورد رو تایید می کنم که پینگ سرور های ایران نه تنها به گوگل بلکه به تمامی کشور های خارج از ایران خیلی کمتر هست و این می تونه تاثیر گذار باشه. این کندی دقیقا بعد از فیلتر شدن تلگرام صورت گرفت. این هم بخاطر این هست که متخصصین همه چیز دان دولت، که قصد فیلتر کردن تلگرام رو داشتن، خیلی از route ها رو مسدود کردن. مثل این میمونه که جاده ای رو مسدود کنن و الان برای رفتن به مقصد باید دور بزرگی زد.

بنده عرض کردم:

2 پسندیده

خیلی ممنون من هاست سفارش بدم بعد تو تیکت اعلام کنم سرور هلند میخام ؟

بله، تیکت باز کنین بعدش.

1 پسندیده