غیر فعال کردن افزونه یا حذف کامل؟

سلام. افزونه های اضافی رو غیرفعال کنم کافیه یا حذفشونم باید کنم؟از لحاظ اینکه هرچه افزونه کمتر نصب باشه سرعت سایت بهتره. اینکه غیرفعال باشه تاثیری توی عملکرد سایت داره؟

سلام
حذف بشه بهتره ، شاید یک باگی وجود داشته باشه و چون بروزرسانی نمیشه وب سایت آسیب پذیر میشه

موفق باشید

3 پسندیده

سلام.ممنون.
یه جورایی حس کردم دلیلی که آوردید بیشتر میخورد که اول گفته باشید پاک کنی بهتره!!! نمیدونم. گفتم شاید اشتباه تایپ کردید!!

اگر نیازی ندارید حذف کنید. طبق گفته یکی از دوستان سون هاستی افزونه حتی در حالت غیرفعال هم منابع رو درگیر میکنه و بهتره حذف کنید

3 پسندیده

سلام

پلاگین‌های غیر فعال به هیچ عنوان منابع شمارو غیر از هارد دیسک مصرف نمیکنن.
و اگر شما به این نتیجه رسیدین که از پلاگینی استفاده نکنید، بهتره پاکش کنید تا آپدیت های ارائه شدش رو هم دریافت نکنید.

البته ناگفته نمونه بعضی از پلاگینها، جداولی جداگانه از جداول پیش فرض وردپرس ایجاد میکنند که البته اگر پلاگین غیرفعال باشه، این درخواست ها فراخونی نمیشن و صرفا حجم دیتابیس شمارو بیشتر میکنند اما میزان فراخونی دیتابیس با حالتی که پلاگین غیر فعاله و یا پاک شده، یکی هست.

شمارو به خوندن این مقاله دعوت میکنم:

قسمت های مهم این مقاله:

Each time a user requests a page from your WordPress site, WordPress starts a loading process. During this process, it only loads active plugins installed on your website. All inactive plugins are totally ignored and are not loaded or even looked at.

Even if you have dozens of inactive plugins installed on your website, it would not affect the performance of your site or make it slow.

The only place where WordPress looks for the inactive plugins on your site is the ‘Plugins’ page itself. Even then, it only looks for plugin’s header file and does not load the plugins themselves.

If your WordPress site is slow, then inactive plugins are definitely not the reason.
3 پسندیده

اگر قصد استفاده در آینده رو ندارید بهتره پاکش کنید تا دیتابیس هایی هم که براتون درست شده پاک بشن.

2 پسندیده

سلام
آره ساعت دو شب بود دیگه اشتباه تایپی و اینا پیش میاد :smile: منظورم دقیقا همون حذف بشه بهتر هست

ارادت

3 پسندیده