لاراول به زبان ساده چیه؟

چند هفته میشه این کلمه رو زیاد میشنوم میخواستم بدونم لاراول چیه تو گوگل سرچ میکنم مطالب زیادی میاره ولی بازم دقیق نفهمیدم چیه

بزارید یکم بحث رو براتون توضیح بدم
php یکی از زبان های برنامه نویسی تحت وب هستش که برای وب توسعه یافته و برای نوشتن برنامه های تحت وب کاربرد دارد ( یک نوع زبان برنامه نویسی اسکریپتی )
مشابه همین نرم افزار هایی که روزانه با بازکردن کامپیوتر های شخصیتون و استفاده از اونها کارتون رو پیش میبرید با این تفاوت که بر بستر وب کارایی دارد
بصورت پیشفرض زبان برنامه نویسی php هم ساده است و هم بصورت یکنواخت هستش
خب یکی از برنامه نویسای بزرگ در این زمینه اومد یک فریمورک حرفه ای و متن باز رو برای php ساخت
اسمش رو گذاشته لاراول
فریمورک در فارسی میشه چارچوب و استخوان بندی
شخص سازنده اومده یک چارچوب و استخوان بندی برای زبان برنامه نویسی php طراحی کرده که این زبان رو از سادگی و یکنواختی خارج کنه به نحوی که با این فریمورک میتوان وب سایت های بسیار حرفه ایی طراحی کرد به طوری که کاملا کاربرد پسند باشند و امکانات بسیار پیشرفته ای در اختیار برنامه نویس قرار دهد

در حال حاظر لاراول محبوب ترین فریمورک برای php هستش که هم رایگان و هم متن باز :wink:

ببخشید حرفتون کامل و واضح تر از هزار سایتی که دیدم بود آیا میشه با این لاراول یک cms ساخت؟

1 پسندیده

بله طبق متن قبلی که ارسال کردم زبان php برای طراحی اسکریپت و cms های اختصاصی کاربرد دارد و لاراول اون رو پویا تر و منعطف تر میکنه

3 پسندیده

لاراول یک فریمورک php هست که بر اساس دیزاین پترن MVC طراحی شده.
فریمورک ( همونطور که دوستمون فرمودن ) در فارسی میشه چارچوب و اسکلت بندی
خب یعنی چی !؟

یعنی لاراول یه چارچوبی از زبان php هست که از چندین کتابخانه php ساخته شده و یکسری قوانین هم با خودش داره.

مثلا من میخوام با کوکی و سشن ها کار کنم، براش کتابخونه هست. میخوام با json کار کنم، توی لاراول براش کتابخونه هست. میخوام با ریکوئست های http کار کنم، براش کتابخونه هست توی لاراول. شما با لاراول میتونین بهترین وبسایت ها رو بسازین که چنتا مزیت داره که من به چنتاش اشاره میکنم :

یکی اینکه لاراول چون اوپن سورس هست و تمامی افراد میتونن توی توسعه اش مشارکت کنن، امنیت بالایی داره. توسعه دهندگان لاراول، روی امنیت فریمورک تمرکز کردن. اگر باگ امنیتی براش به وجود میاد، چون اوپن سورس هست، توسعه دهندگان مشارکت میکنن و این باگ رو در آپدیتی برطرف میکنن سریع. چند وقت پیش هم چنین اتفاقی افتاد.

یکی از مزیت های دیگه اش، سرعت توسعه بی نظیری هست که داره. مثلا شما میخوای قابلیت احراز هویت ( لاگین و رجیستر ) اضافه کنین. باید بیاین کوکی و سشن و دیتابیس و اینا رو از صفر پیاده کنین. در صورتی که در لاراول، اینکار نهایتا با چنتا خط کد انجام میشه !!

در کل همینه. حتما دنبالش برید

1 پسندیده