مزایای استفاده از آی پی اختصاصی برای سایت

سلام ، استفاده از آی‌پی اختصاصی برای وب سایت چه مزایایی دارد؟ آیا در رتبه بندی سایت‌ها در گوگل هم تاثیری دارد؟

3 پسندیده

درود

برای خود وب سایت هیچ مزیتی نداره. این دروغ بزرگیه که جا انداختن برای کسب درآمد بیشتر.

خیر. هیچ تاثیری نداره.

تنها مزیت خوب داشتن آی پی اختصاصی اینه که فقط خودتون از اون آی پی استفاده می کنید و اگر شخصی باشید که ایمیل هاتون خیلی براتون مهمه، می تونین مطمین باشید که همیشه ایمیل هاتون به اینباکس ارسال میشه و مشکلات اسپم شدن رو نخواهید داشت.

10 پسندیده

این یعنی صداقت !
حالا اگه هاستینگ دیگه بود می گفت با ای پی اختصاصی سئوی خود را دگرگون کنید!!! همین الان 60 تا بخر 40 تا ببر!!
:grin:

8 پسندیده

آقای سیدزاده ممنون از راهنمایی خوب و صادقانه شما

6 پسندیده

آقای سید زاده من آی پی اختصاصی دارم ولی بازم ایمیل هام اسپم میشه،روش smtp رو هم تست کردم فرقی نکرد

ایمیل هم زیاد نمیفرستم از طریق سایتم

1 پسندیده

درود

داشتن آی پی اختصاصی به تنهایی به این معنا نیست که ایمیل ها به اینباکس میره. برای آی پی اختصاصی می بایست تنظیمات خاصی انجام بدین تا بتونید از کل امکاناتش استفاده کنید.

اول از هم می بایست PTR تنظیم بشه روی خود دامنه. همچنین می تونید از ابزاری مثل Mail Tester استفاده کنید تا مشکلاتش رو پیدا کنید. نحوه کار این ابزار این که از طریق ایمیل خودتون یه ایمیل بهش ارسال می کنید و بعد از بررسی مشکلاتش رو بهتون گزارش میده و طبق اون گزارش می تونید بهینه سازی های لازمه رو ایجاد کنید.

در ضمن، داشتن آی پی اختصاصی یک تضمین برای تحویل ایمیل به اینباکس نیست. شما همچنان می بایست قوانین و قواعد در ارسال یک ایمیل استاندارد را رعایت کنید. خیلی از ارایه دهنده های ایمیل مبنای اسپم کردن ایمیل ها رو بر اساس محتوای اون در نظر میگیرن. این یعنی محتوای ایمیل شما هم باید استاندارد باشه و نمی تونید هر متنی رو به هر روشی که بخواین ارسال کنید.

بعد از اینکه از Mail Tester استفاده کردید، گزارش رو همینجا ارسال کنید تا بررسی کنیم براتون.

موفق باشید

5 پسندیده

2 تا گزارش گرفتم

یکی حالت عادی:

https://www.mail-tester.com/test-1emue&reloaded=1

یکی هم بعد از نصب افزونه smtp و ارسال از طریق جیمیل خودم که انگار وضعیت بدتر هم شد:

https://www.mail-tester.com/test-m6mfe&reloaded=1

درود

ظاهرا شما هیچ نوع رکوردی ندارید، برای تحویل ایمیل می بایست حداقل رتبه ۹ دریافت کنید.

آیا رکورد های DNS رو حذف کردید؟

از اونجایی که مشخص هست از مشتریان هستید. لطفا تیکت باز کنید تا براتون اصلاح بشه.

این مورد دیگه ربطی به هاست نداره، وقتی از SMTP خارج از سرور استفاده می کنید، مسئولیت تحویل ایمیل به کل از سرور خارج میشه.

5 پسندیده

سلام من من حدودا ۵سالی هست که در زمینه سئو فعالیت میکنم. وقتی اطلاعات زیاد در رابطه با سئو. نکرده بودم منم بر بر این وار بودم که گرفتن آیپی برای سئو اصلا معنی نداره. تا روزی با هاست فروشی آشنا سدم هاستی برا مشتری خریدم که اون شرکت آیپی اختصاصی رایگان میداد. پیش خودم گفتم بکارم. نمیاد که ولی بذار حالا که مفتی استفاده کنم برا مشتریم کلی کلاس بذارم…
گذشت تا یه مدتی تاثیر چشم گیری داخل ایندکس شدن مطالب میشدم. قشنگ بخام مثال بزنم. ربطش بدم به طرف با لباس پلیس بیشتر فابل شناسیه. قابل احترام یا تو لباس شخصی. البته اگر به معنی وتفعی سئو آشنا باشید میشه تجربه ها یی که هر سئوکار تو مسیرش موفقه. البته گفته های من برای آیپی اختصاصی می باشد. آیپی های استراکی اصلا… ـ

زیر ۱٪ از وب سایت های اینترنت دارای آی پی اختصاصی هستن که اون هم یک اشتباه بزرگ است مگر اینکه دلایل فنی پشت اون قضیه باشه. حتی وب سایت هایی که سرور اختصاصی تهیه می کنن از آی پی اشتراکی استفاده می کنن. یعنی آی پی تعیین شده برای سرور حتی اگر ۱ کاربر روی کل سرور باشه، باز هم اشتراکی استفاده می کنن.

به طور کلی آی پی اختصاصی هیچ مبنایی برای بهبود سئو ندارد. تجربه شما هم شانسی بوده که اینطور فکر کردید. شاید خودتون رو تو سئو دست کم گرفتید و فکر کردید به خاطر آی پی اختصاصی هست. :grin:

ما خودمون ارایه دهنده هستیم، ارتباط آی پی اختصاصی با سئو فقط و فقط بازارگرمی هست :sweat_smile:

وب سایت ها کلی هزینه می کنن تا آی پی اصلی خودشون رو مخفی کنن. اگر اینطور که شما می فرمایید باشه، کلودفلر برای سئو بد هست، آروان کلود برای سئو بد هست و هر ابزار CDN که آی پی شما رو ماسک می کنه. (از جمله خودمون، جدا از زیرساخت چند لایه DDos Protection و ابزار های نرم افزاری، ماهی ۷۰ دلار خرج مخفی کردن آی پی و WAF میشه تا از حملات جلوگیری کنیم)

موتور های جستجو آی پی ماسک شده رو می بینن نه آی پی اصلی سرور یا هاست شما رو.

3 پسندیده

من خودم اعتفادی به آیپی ندارم همون بک بارو خریدم.تاثیر خوبی دیدم و میدونستم کسی هست با علم بیشتر راهنمایبم کنه.شابد باورتون نشه بیش از ۱٠٠ سایت با اوردم اول گوگل چه رقابتایی چه کلمات دشواری وووو.ممنون بابت پاسخ. من تو انجمن ها بیشتر سعی میکنم اطلاعات جمع اوری کنم

1 پسندیده