مشکل در نقشه گوگل با دامنه ir

سلام

ببخشید، با نقشه گوگل مشکل دارم ! موقه خرید، هاست خارج رو انتخاب کردم که مشکلی بابت api های گوگل و … نداشته باشم ! ولی الان متوجه شدم اینکه دامنه سایتم .ir هست هم تاثیر داره :frowning:
هیچ راه حلی چیزی نداره ؟! یه راهی که بشه این مشکلو دور زد !؟

خیلی ممنون

1 پسندیده

درود

درباره هر موضوعی تاپیک مجزا باز کنید و از مطرح کردن چندین سوال و مشکل مختلف در یک تاپیک خودداری کنید. قبل از هر چیز پیشنهاد می کنم قوانین و مقررات استفاده از انجمن رو مطالعه کنید.

تاپیک شما ویرایش شد. اگر سوال یا مشکل دیگری دارید تاپیک جدید باز کنید.

2 پسندیده

باشه ممنون
ببخشید دیگه تازه واردم :slight_smile:

1 پسندیده

جدیدا نقشه گوگل برای کاربران ایرانی تحریم شده.
البته راه برای دور زدن اون وجود داره که به جای ارایه دامنه آی پی سرور رو بدین. ولی متاسفانه گوگل استفاده از API رو پولی کرده.

گوگل API تا یه سطحی از درخواست ها رو رایگان ارایه میده:

ولی برای اینکه حتی بتونید از این مقدار رایگان اضافه کنید، برای گارانتی می بایست کارت اعتباری اضافه کنید. نمی دونم راه دیگه ای داره یا نه، استفاده نکردم، اگر دوستان اطلاعات دارن لطفا اون رو با ما به اشتراک بزارن.

نوع استفاده شما چیه دقیقا؟‌ یه توضیح از نوع استفاده خودتون ارایه بدین شاید راه دیگه ای وجود داشته باشه.

4 پسندیده

خیلی ممنون از توضیحاتتون
مشکل و گیر اصلیم افزونه دکانه ! حالا استفاده موردی تو صفحات رو شاید بشه با iframe حل کرد ولی واسه این مورد نمیدونم باید چیکار کرد ؟ اصلا راه حلی داره یا نه !

با iframe مشکلی نداره و می تونید به راحتی اون embed کنید.

ارتباط افزونه دکان با API Google Maps چیه دقیقا؟

3 پسندیده

دکان تو تنظیماتش کد api رو میگیره و ی سری امکانات بابتش ارائه میده …
مثل نمایش محل فروشگاه ها یا محصولات و فیلتر بر اساس مکان و محدوده مورد نظر …

راه حل قطعی مشکل استفاده از نقشه گوگل به همراه دامنه ir
سلام از افزونه WP Google Maps

بعد از فعال کردن آن روی سایت، گزینه maps یا نقشه ها را در منو اصلی وردپرس مشاهده خواهید کرد. از اینجا باید به بخش setting یا تنظیمات مراجعه کنیم.
در اولین تب که نقشه هاست، حتما گزینه Maps Engine را روی Open Layers قرار دهید. یادتان باشد حتما این گزینه را تغییر دهید و در پایان کلید ذخیره را در پایین همین صفحه، بزنید. تا تغییرات ذخیره شود. در این صورت است که می توانید نقشه را به درستی فعال کنید. سپس دوباره از منو اصلی پنل مدیریت گزینه maps یا نقشه ها را پیدا کنید.
می بینید که بعد از تغییر در بخش تنظیمات، اولین نقشه شما با نام my first map فعال شده. لطفا روی آن کلیک کنید تا بقیه تنظیمات را انجام دهیم.
خب حالا به صفحه ای وارد شده ایم که یک لوکیشن به صورت خودکار فعال شده. دکمه ضربدر را بزنید تا این مکان حذف شود و بتوانید جایی که مدنظر شما باشد را انتخاب کنید.

• حالا با تغییر مکان نقشه و زوم به کمک اسکرول موس، آدرسی که می خواستید را پیدا کنید.
  • راست کلیک کنید.
  • مکان نما که به رنگ قرمز است را در مکان صحیح قرار دهید.
  • در سمت چپ، آدرس فعال شده. بقیه گزینه ها را خالی بگذارید.
  • روی گزینه save marker که در نقشه با کادر قرمز مشخص شده، کلیک کنید.
    به همین راحتی نقشه شما فعال شده و در هر بخشی از سایت که مدنظرتان باشد، می توانید آن را استفاده کنید.
4 پسندیده

ممنون
ولی افزونه دکان به صورت مجزا کار میکنه و تو تنظیمات خودش باید کد api رو وارد کنی تا کار کنه …!
فکر کنم یا باید از خیرش بگذرم یا دامنه رو عوض کنم !!!