مشکل سرعت لود قبل از بارگذاری

سلام خدمت دوستان عزیز

دوستان وب سایت من قبل از لود یه مکس چند سانیه ای داره که با برسی خودمون احساس میکنیم از اس اس ال هستش

https://www.royalshop.org

یه نگاهی بندازید شماهم و اگر نظر شما نیز اینه که از اس اس ال هستش بنظرتون چیکار کنیم.

سپاس فراوان

سلام دوست عزیزم
بله یه مکث قبل از بارگزاری داره سایت اما مربوط به ssl نیست

1

با نصب یک افزونه کش مشکلتون حل میشه

موفق باشید

2 پسندیده

افزونه لایت اسپید کش نصب هستش!

سلام
فکر میکنم مشکل از یکی از افزونه هاتون باشه
همه افزونه ها را غیرفعال کنید و تست کنید ببینید مشکل حل میشه
yoast خودش نقشه سایت داره دیگه نیازی به نصب Google XML Sitemaps نیست

1 پسندیده

آخه اون مپ رو تو گوگل نمیاره واسم

بنده هم با آقا محمد موافقم ، افزونه هارو دونه به دونه غیر فعال کن و پس از غیرفعالسازی هر افزونه یکبار تست بگیر ، اول از همه هم از revslider شروع کن ، دو سه سال پیش یکبار این افزونه رو تست کردم از حجم وحشتناکی که داشت و روی لود صفحه تاثیر میذاشت به 24 ساعت نکشید حذفش کردم.

2 پسندیده

چرا کاراییش مشابه همون افزونه اس, آموزشش تو نت هست سرچ کنید طبق اون ست کنید

حذفش کردم همین الان محمد جان

1 پسندیده

فقط این مورد رو حذف کردید یا موردهای دیگه هم بوده؟ چون با تست الان 11 ثانیه از 17 ثانیه تست قبلی کم شد

سلام بدون افزونه لایت اسپید کش هم تست کنید
کسی میدونه ttfb نرمال برای یه سایت ووکامرس بدون افزونه کش چه مقدار است؟ نرمال سایت من 1.5 تا 2ثانیه هست که به نظرم زیاده

بنده خودم چندتا سایت رو چک کردم دیدم واس من خیلیه
و شدیدا داره رو اعصابم تاسیر میزاره
هرکس کمکم کنه یک عمر دعاش میکنم ! :wink:

محمد جان الان خودت یه نگاه بنداز
فکر کنم رفعش کردم
یه نگاه بندازی ممنون میشم

@ehsan
سلام
زمان نرمالی برای ttfb وجود نداره زمان 1.5 تا 2 ثانیه زمان مناسبی هست لازم نیست زیاد روش حساس بشین ولی نتیجه بهتری خواستین بگیرید از افزونه راکت یا فست کش رایگان و پرو در کنار هم استفاده کنید بجای لایت اسپید کش و یک CDN مثل کلودفلیر

در صفحات اصلی مشکلی از بابت ttfb نیست چون نسخه کش شده نمایش داده میشه، ولی تو صفحاتی که کش نمیشن مثل سبد خرید یا کاربرانی که وارد سایت شدن این ۲ثانیه علاوه بر زمان لود شدن سایت روی هر کلیک اضافه میشه و تا اونجایی که می‌دونم در طول شبانه روز متغیر هست و ممکنه بیشتر بشه

ببینید چیزی که از نظر موتورهای جستجو مهم هست زمان لود کلی سایت هست که شامل صفحات اصلی(صفحه اول و صفحات دسته بندی ها و محصول و مقالات) میشه و time load ملاک سنجش سرعت یک سایت هست که مجموع چند متغییر مثل پینک و ریکوست و … است که البته بنا به موقت سرور روی زمان لود تاثیر میذاره

سلام، سایت من هم مشکل شما رو داره، اگر راهکاری پیدا کردید اعلام کنید، چون الان سایت شمارو چک کردم سرعت بارگزاریش خوب بود ولی برای من چندین ثانیه تاخیر قبل از لود داره

علی جان وب سایت شما بنظر من افزونه های زیادی داره
اونارو یه بررسی کنید

ممنون بابت پاسختون، ی دور کامل افزونه هارو غیر فعال کردم، ولی مشکل در قبل از بارگزاری هست، سرعت خود وردپرس ملاک نیست، قبل از استارت لود ی تاخیری چند ثانیه ای وجود داره که البته قبلا روی سرور دیگه با همین افزونه ها این مشکل رو نداشتم!

1 پسندیده

@pixeliaaa
لطفا یکی از قالب های پیش فرض را فعال کنید و تست کنید ببینید مشکل رفع میشه , اگر با اینکار حل شد مشکل از کدهای قالب هست