مشکل عجیب در دیتابیس و حذف دسترسی ادمین

امروز درحال نوشتن یک پست داخل وردپرس بودم که یکمرتبه صفحه لاگین وردپرس باز شد و نوشت که باید مجددا لاگین کنید. لاگین که کردم نوشت:
شما اجازه بازدید از این صفحه رو ندارید!

عملا دسترسی مدیریتم ازبین رفت! وارد اکانت ادمینم میتونستم بشم ولی هیچ دسترسی به پیشخوان مدیریت نداشتم.

هیچ تغییری هم در سایتم ایجاد نکرده بودم و یکمرتبه این اتفاق خودبخود افتاد.
یکبار دیگه هم 1 ماه قبل این اتفاق افتاده بود

من تمام هاستم رو با virustotal چک کرده بودم قبلا و تمام نکات امنیتی رو رعایت کرده بودم و واقعا هیچ کم و کسری از نظر امنیتی نداره سایتم. اما واقعا نمیفهمم که چرا بعد از 3 سال از زمانی که سایتم رو ساختم در این 1 ماه قبل 2 بار این اتفاق افتاد.
هر دفعه هم مجبور شدم هزینه پرداخت کنم تا کسی که به مسئله وارد هست مشکل دسترسی ادمین رو از دیتابیسم اصلاح کنه

کسی کمکی میتونه کنه که دیگه جلوی این اتفاق گرفته بشه؟ ممکنه به خاطر هاستم این ها رخ بده ؟

سلام منم همین مشکل رو داشتم مربوط به یک افزونه امنیتی بود که حدودا یک ماه قبل از این اتفاق حذف کردم ولی اطلاعاتش توی دیتابیس مونده بود اون رو حذف کردم مشکلم حل شد

سلام. شما مشکل عدم دسترسی ادمین رو خودتون حل کردید؟ اگر اینطور هست میشه آموزشش رو قرار بدید؟ تعداد زیادی از کاربرا با این مشکل مواجه میشن و هیچ راه حل خوبی در اینترنت پیدا نمیشه.

مورد بعدی چطور متوجه شدید که اون جدول باعث این خرابی شده؟ الان من بخوام جلوی این اتفاق رو در آینده بگیرم چطوری جدول مشکل ساز رو از دیتابیس پیدا کنم؟

سلام اگه می خوای مشکل کامل حل بشه حتما اول با یک افزونه امنیتی سایتت رو چک کن، بعد تمامی پسورد ها منجمله phpmyadmin، هاست، خود بخش ادمین رو عوض کن. بعد وارد دیتابیس شو، داخل جدول wp_usermeta (اگر پیشوند رو عوض کردی هر چیزی که توش usermeta هست) بشو، اکانت خودت بشو، اگه یوزر دیگه ای نباشه که فقط 1 دونه هست ، meta_value رو به این تغییر بده مشکلت حل میشه:

a:1:{s:13:“administrator”;s:1:“1”;}

meta_value رو هم روی 10 قرار بده.

میتونی از این صفحه هم استفاده کنی:

2 پسندیده

یک افزونه هستش که جداول بی استفاده رو توی دیتابیس نشون میده

من از توی دیتابیس هر کاری کردم نتونستم دسترسی رو برگردونم بار اول که این مشکل پیش اومد بک اپ نداشتم و یک سایت وردپرسی دیگه ساختم جدول های یوزر و یوزر متا رو جایگزین این دو پارامتر در هاست اصلی کردم ولی یک مشکل پیش میاد اینه که اسم نویسنده پست ها حذف میشه من چون نویسنده فقط خودم هستم و برام مهم نیست پیگیر نشدم ک چجوری میشه برگردوند البته فک کنم این روش کاملا غیر حرفه ایه ولی خب مشکلم رو حل کرد

2 پسندیده