مشکل کلود فلر با دامنه ir

دوستان همونطور @es010 گفت گویا مشکل کلودفلیر برای دومینای ملی رفع شده.
من رو یه دومین تست ست کردم و اعمال شد و مشکل ssl ندارم.
مشخصات:
پلن رایگان Cloudflare
اس اس ال رایگان Let’s Encrypt
https://intodns.com/parslady.ir

4 پسندیده

لطفا این مورد را در وبلاگ یا جایی ذکر کنید.
چون خیلیا فکر میکنند هنوز ssl تحریمه.

در پناه خدا

3 پسندیده

سلام رحیم جان دقیقا درسته ، یکی دو ماهی هست دامنه ملی از لیستش خارج شده و میشه استفاده کرد ، البته خودم تست نکردم و فقط شنیدم

4 پسندیده

سلام خوبین؟
میشه بگید که فقط از CloudFlare فعالسازی رو انجام دادین یا از هاست هم تغییراتی انجام دادین؟
چون من وقتی از CloudFlare فعال میکنم https ب سایت اضافه میشه ولی سایت لود نمیشه

1 پسندیده

سلام

نه تغیری در هاست انجام ندادم. فقط قبلش ssl برام روی هاست فعال بود

2 پسندیده

سلام محمد جان
چه جالب. من نمیدونستم اصلا که برداشته شده تا اینکه @es010 این موضوع رو مطرح کرد.

البته من رو دومین تستم (parslady.ir) ست شد و مشکلی ندارم.

اما برای Look.ir به مشکل Universal SSL Status برخوردم که اول پیام Expire میداد، در صورتی که Let’s Encrypt من اعتبار داره.

از تنطیمات پایین صفحه Universal SSL رو غیرفعال کردم و دوباره فعال کردم.

حالا ssl من رفته تو فاز وریفای شدن که میگه تا 24h ممکنه طول بکشه و الان سایتم down شده.

حالا به @arta دسترسی دادم و موارد رو مطرح کردم. نمیدونم داستان چیه اما مطمئنم که بحث تحریم نیست.
چون رو دامین دیگه راحت ست شد و داره کار میکنه.

تصویر زیر مربوط به دامنه دیگس:

3 پسندیده

جالب که دقیقا من هم مشکل شما را دارم، با دامین دات کام هم تست کردم و این مشکل بود احتمال میدم مشکل از هاست باشه :neutral_face:

1 پسندیده

همین مشکل Universal SSL Status ؟

1 پسندیده

@Rahim
نه رحیم عزیز، بعد از ست شدن سایت با adsl بالا نمیاد ولی سایت آقای عرفان عزیز بدون مشکل باز میشه

2 پسندیده

بجای full روی flexible قرار بدید و بررسی کنید.

نتیجه رو اینجا اعلام کنید تا ما هم مطلع شیم.

موفق باشید: :slight_smile:

2 پسندیده

@es010
عرفان عزیز این کار را انجام دادم و همه فیلدها را یک یکی فعال و غیرفعال کردم ولی باز مشکل پابرجاست
chapiya.com

2 پسندیده

نمیدونم حقیقتش
من مثل دوستان متخصص نیستم ولی

من با adsl و کروم باز کردم نشد ولی با همون مودم و با مرورگر تور باز کردم و باز شد.
منتها

قفل سبز نبود و روی تمام اجزای سایت پیاده نشده بود.

خب چرا ssl رایگان خود هاستنیگ رو فعال نمیکنید؟

1 پسندیده

ssl کلود فلیر چند ماه که روی بعضی ispها فیلتر شده

1 پسندیده

@es010
مرسی عرفان جان، از خود ssl هاست استفاده میکنم، آره مشکل اینه که با فی لتر شکن راحت باز میشه ولی در حالت عادی نه
شما هاست وردپرس داری، درسته؟

خواهش میکنم.

نه فعلا پلن اول لینوکس حرفه ای سون هاست

1 پسندیده

سلام دوستان

چیزی که من متوجه شدم اینه که اگر CloudFlare برای دومین ir. فعال نشد، مشکل از سمت سرور نیست.

به دلیل اینکه من الان 2تا دومین ir. دارم که look.ir که دومین اصلی باشه و همچنین دومین سرویس هاستمم هست مشکل verify شدن ssl در CloudFlare داره

برای همین، جهت اینکه سایت down نباشه فعلا CloudFlare رو Pause کردم که دومین به هاست اصلی (سون هاست) وصل بشه و از down بودن خارج بشه. شما هم اگر مشکل ssl روی دومین ir. دارین، از اونجایی که ست شدن ns در دامنه های ملی لحظه ای نیست، پیشنهاد میکنم، به جای تغییر ns در پنل نیک، CloudFlare رو Pause کنید.

برای این منظور از تب Overview برای دومینه مورد نظر اقدام کنید. این گزینه پایین صفحه سمت راست قابل دسترسه.

و علت اینکه میگم مشکل از سمت سرور نیست به این دلیله که دومین دیگه من که از دیروز CloudFlare براش ست شده و در همون لحظه با SSL رایگان Let’s Encrypt پنل هاست فعال شده، به عنوان Addon Domain برای دامنه look.ir من تعریف شده. که هردو در یک سرور و یک پنل هستند.

هنوز نمیدونم مشکل از کجاست که این اتفاق افتاده.
البته تیکت دادم به CloudFlare و موضوع رو مطرح کردم، که اونها هم با یک ایمیل سیستمی سریع پاسخ دادن که چون تعداد کاربران رایگان زیاده بایستی منتظر باشین و این هم دانشنامه ماست برای مطالعه.

حتما اگر به نتیجه ای رسیدم شمارو مطلع میکنم.

4 پسندیده

درود دوستان،

پس از تلاش‌های بسیار برای ست کردن SSL در پنل CloudFlare برای دامنه ir. ، مشکل من حدودا 2 ساعت پیش حل شد.

البته ناگفته نمونه که پنل CloudFlare رو جوئیدم :joy: و به تمام طرق ممکن با CloudFlare ارتباط گرفتم از جمله قسمت Support و Community.

همینجا از @arta عزیز تشکر می‌کنم که تو تمام این مراحل وجودش بسیار بسیار کمک کننده بود. :heart:

نمیدونم مشکل از کجا بود چون همچنان وضعیت تیکت من در CloudFlare بازه و پیگیری نشده.

این اتفاق به صورت خیلی سلیقه ای برای دامنه من افتاده بود، چون هم من و هم @es010 ، دامنه‌های ir. دیگه ای رو همین روزهای اخیر Add کرده بودیم و مشکل SSL پیش نیومده بود.

پیشنهاد میکنم شما هم از این CDN فوق العاده استفاده کنین.
یا در همون لحظه ست میشه، یا با گذر زمان و فعال و غیر فعال کردن Universal SSL در تب Crypto، به نتیجه مطلوب دست پیدا میکنین.

اگر ست نشد، هیچ مشکلی نیست، تنها کافیه در تب Overview، سرویس CloudFlare رو Pause کنین و نیازی به تغییر NS نیست.

من قبل از اومدن روی CloudFlare، نتایج GTMetrix قابل قبولی داشتم، 2 تا A برای YSlow و PageSpeed ، اما الان عدد PageSpeed Score من به 100% رسیده.

شما هم تست کنید و اگر مشکلی داشتین، همینجا Reply کنین.

4 پسندیده

سلام
داش مشکل اینه که دامنه ای رو که گواهی اس اس ال رایگان داره در کلود فلر ثبت و دی ان اس ها رو تغییر میدیم ولی گواهی اس اس ال خود کلودفلر با گواهی اس اس ال رایگان سایت تداخل پیدا میکنه و در اینترنت ای دی اس ال سایت باز نمیکنه. الان دقیق بگید چجوری گواهی اس اس ال کلود فلر رو غیرفعال کردید و سایت روی کلود فلر با گواهی اس اس ال رایگان خود سایت بالا اومد.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز،

این کلیه تنظیمات تب Crypto در پروفایل Look.ir هستش.
(برای دیدن تصویر کامل روی اون کلیک کنید و اگر بازهم مشکلی در نمایش تصویر دارید، بعد از بازشدن فنسی باکس، تصویر رو ذخیره کنید)

همونطور که می‌بینید، من SSL ایجاد شده توسط CloufFlare هم دارم، اما زمانیکه جزئیات SSL رو توسط مرورگر بررسی کنید، متوجه میشید که SSL فعال روی دامنه من، همون SSL ایجاد شده Let’s Encrypt در Cpanel هست.

موارد اعمال شدتون را با موارد من بررسی کنید و نتیجرو تست کنید.

3 پسندیده

تداخل از ایرانه، کلودفلیر داخل ایران روی بعضی isp ها فیلتر شده و سایت در حالت لودینگ میمونه، هرکس که سایتش روی کلودفلیر میبره بهتره با اینترنت شرکت های مختلف تست کنه که مشکلی نداشته باشه

3 پسندیده