معرفی فایل های سایت به بخش filetype گوگل

دوستان سلام یک سوالی برام پیش اومده که چطور می تونیم فایلی رو توی بخش فایل های گوگل قرار بدیم. برای مثال این رو توی گوگل جستجو کنید: filetype:ppt ویروس های کامپیوتری
وقتی سرچ رو انجام دادید اگر دقت کنید خواهید دید همه یافتن هاش با فرمت PPT خواهد بود.
می خواستم ببینم چطور می تونم فایل های پاورپوینت در سایتم رو در این بخش اضافه کنم.
خیلی ذهنم رو درگیر کرده ممنون میشم بهم بگید.

1 پسندیده

سلام دوست عزیز این بستگی به سئو و خوانایی صفحات وبسایت شما داره که گوگل هنگام سرچ اگر بتونه صفحه شما رو انالیز کنه به خوبی مثل همین مطلب که نمایش گذاشتین مطالب شما رو هم با پسوند دقیق نشون میده

3 پسندیده

سلام لازمه بدونید این نتیجه ها صفحه نیستند و فقط یک فایل پاورپوینت هستند که بعد از کلیک روی آنها شروع به دانلود می کنند من فکر نمی کنم به seo صفحات ربطی داشته باشه و یک تکنیکی هست که به گوگل میفهمونه این فایل با این فرمت با این عنوان درج بشه.
بازم اگر فکر می کنید حرفتون درسته لطفا یک منبع یا یک راه اثباتش رو بهم بدید تا برام روشن بشه ممنون.

1 پسندیده

درود

گوگل تمامی محتوای فرمت های زیر رو بصورت اتوماتیک ایندکس می کنه:

• Adobe Flash (.swf)
  • Adobe Portable Document Format (.pdf)
  • Adobe PostScript (.ps)
  • Autodesk Design Web Format (.dwf)
  • Google Earth (.kml, .kmz)
  • GPS eXchange Format (.gpx)
  • Hancom Hanword (.hwp)
  • HTML (.htm, .html, other file extensions)
  • Microsoft Excel (.xls, .xlsx)
  • Microsoft PowerPoint (.ppt, .pptx)
  • Microsoft Word (.doc, .docx)
  • OpenOffice presentation (.odp)
  • OpenOffice spreadsheet (.ods)
  • OpenOffice text (.odt)
  • Rich Text Format (.rtf)
  • Scalable Vector Graphics (.svg)
  • TeX/LaTeX (.tex)
  • Text (.txt, .text, other file extensions), including source code in common programming languages:
    • Basic source code (.bas)
    • C/C++ source code (.c, .cc, .cpp, .cxx, .h, .hpp)
    • C# source code (.cs)
    • Java source code (.java)
    • Perl source code (.pl)
    • Python source code (.py)
  • Wireless Markup Language (.wml, .wap)
  • XML (.xml)

تنها کاری که شما می تونید بکنید اینه که فایل ها رو با موضوع واضح شروع کنید مثلا در اول فایل متنی یا کلمه ای که می قصد ایندکس شدن اون رو دارید بنویسید. برای مثال هر کدام از اون فایل هایی که در نتایج جستجو میاد رو بررسی کنید متوجه میشید.

مورد بعدی که باید رعایت کنید اینه که فایل ها رو طوری در محتوای وب سایت مثل پست ها یا صفحات قرار بدین که قابل ایندکس شدن باشن. اپلود کردن این فایل ها روی هاست به تنها کارایی نداره و باید داخل محتوای شما که به صورت عمومی موجود و قابل ایندکس شدن هست جاگذاری کنید و باقیش رو بسپارید به گوگل.

مواردی که می تونه برای سریع تر ایندکس شدن این فایل ها کمک کنه:

• نام فایل مرتبط
  • شروع محتوای فایل با کلمه یا جمله مرتب
  • لینک کردن با نام مرتب داخل محتوا مثل پست یا صفحه

گوگل هیچ دانشنامه ای برای این مورد ارایه نداده. تنها صفحه ای که در اینبار صحبت می کنه خیلی محدود هست و به نحوی فقط این امکان رو توضیح میده.

5 پسندیده

سلام ممنون از پاسخگویی شما
من 2 مورد دیگه رو متوجه نشدم که ممنون میشم راهنماییم کنید
برای مثال من یک محصولی دارم به نام پایان نامه مهندسی نرم افزار که به صورت فروشی هست و می خوام دمو فایلم رو بزارم که با فرمت درخواستی در گوگل ایندکس بشه با نام دمو پایان نامه مهندسی نرم افزار.
1 - هم صفحه پایان نامه مهندسی نرم افزار و دمو پایان نامه مهندسی نرم افزار در گوگل ایندکس میشه؟؟
2 - دمو پایان نامه مهندسی نرم افزار رو اگر به عنوان نام لینک دانلود قرار بدهم با همین نام در گوگل ایندکس می شود؟؟

2 پسندیده