معنی هشدار Your DNS records have changed در Wordfence

باسلام و عرض ادب به دوستان و همراهان سون هاست
اخیرا پیام هشداری از طرف افزونه امنیتی Wordfence با عنوان زیر برای یک دامنه ملی (ir) دریافت نمودم:

Your DNS records have changed

Details: We have detected a change in the A records of your DNS configuration that may affect the domain . An A record is a record in DNS that points a domain name to an IP address. A change in your DNS records may indicate that a hacker has hacked into your DNS administration system and has pointed your email or website to their own server for malicious purposes. It could also indicate that your domain has expired. If you made this change yourself you can mark it ‘resolved’ and safely ignore it.

بفرمایید آیا خطری متوجه دامنه مذکور خواهد بود؟ برای ایمنی بیشتر چه باید کرد؟

درود

یکی از امکاناتی که wordfence در اختیار قرار می دهد مانیتورینگ رکورد های DNS است.

این اخطار یعنی یک یا چند تا از رکورد های دامنه شما تغییر کردن. حالا می تونه به دلایل زیادی باشه، مثلا تغییر سرور دادید، آی پی اختصاصی خریداری کردید، آروان کلود یا کلودفلر فعال کردید و غیره… اگر هیچ کدام از این کار ها را انجام نداده اید، این یعنی رکورد بدون اطلاع شما تغییر پیدا کرده و جای نگرانی دارد.

آیا اخیرا چنین تغییراتی در DNS انجام داده اید؟

باسپاس فراوان از سرور عزیزم‏

ضمن اینکه درباره واژه و مفهوم رکورد های DNS توضیح مختصری برای بنده و سایر دوستان می فرمایید، خدمت شما عرض میکنم که دامنه موصوف از نوع ir بوده و حدود 3 سال اخیر تحت پوشش و میزبانی سون هاست قرار دارد و اکنون کاملا فعال است. بنده هیچ تغییری از موارد یاد شده را صورت ندادم. همچنین کدهای DNS را در سامانه ایرنیک چک کردم که بدون تغییر و شامل کدهای دوگانه مربوط به سون هاست بودند.

سلام
اگه افزونه امنیت نصب کردین، ایمیل هایی از این دست زیاد دریافت می‌کنید، اساتید ممکنه با حرف من موافق نباشن ولی به نظرم زیاد اهمیت ندین و سخت نگیرین :sweat_smile::joy::joy::see_no_evil:

من خودم شخصا استفاده از هیچ افزونه امنیتی رو پیشنهاد نمی کنم. مگر اینکه قصد تست لحظه ای یا اسکن کردن داشته باشید. تمامی این امکانات از سمت سرور فراهم هست.

وب سایت شما چک شد و مشکلی مشاهده نشد. رکورد ها هم بدرستی تنظیم شدن.

3 پسندیده