واتر مارک برای عکس ها در وردپرس

سلام

میخواستم از دوستان عزیز بپرسم که برای واتر مارک عکس ها در سایت وردپرسی(هم عکس های قدیمی و هم عکس هایی که در آینده آپلود میشن) چه افزونه ای رو پیشنهاد میکنید.

یه تعدادی افزونه از مخزن وردپرس تست کردم جواب نمیدن خوب.

کسی تجربه ای داره؟
با تشکر

سلام

بهترین افزونه ای که برای اینکار دیدم که خیلی حرفه ای هست و صحیح عمل می کنه، افزونه انویرا گالری هست. اما متاسفانه این یک افزونه رایگان نیست.

اما افزونه رایگان که کار خوبی انجام بده، می تونم افزونه Image Watermark رو پیشنهاد بدم. هم افزونه خوبی هست و امکانات خوبی داره، هم بصورت مرتب بروزرسانی میشه.

نکته: قبل از استفاده حتما یک بک آپ زیپ از پوشه uploads تو wp-content بگیرید. برای احتیاط.

امتحان کنین و نتیجه رو به ما هم اطلاع بدین تا بقیه کاربران استفاده کنن.

موفق باشید :blush:

1 پسندیده

ممنون از پیشنهاد
یه نسخه از این افزونه که گفتین رو پیدا کردم
http://dl.gplnulls.com/download.php?data=oCG4CzW%2Bb6dJn%2FgDpEiTh3tcVqpbaX0IanyUvRAh9%2Fa4BQiNGRTiTjo4eFkBaL1e7LJT%2BvmKKAItmRF7SAifSd4bpao2Ky0pWFF89T7ei2YNppfkA9CjjO%2BRDMlsSS2HqPZ3CzOcshD9fTOxTDrYcLAZItA1dhPu9TkWnvPUscS%2BBH0Qlh4RodSbRXwjUQkSjbPfwvUiYsHYcG1sMWlQhQ%3D%3D

شخصا با افزونه هایی که پولی هستن و به صورت رایگان رو اینترنت پیدا میشن موافق نیستم. جدا از اینکه این نوع افزونه به صورت مداوم نیاز به بروز رسانی دارن، افزونه ها اینطوری می تونن امنیت وب سایتتون رو به خطر بندازن.

دنیای اینترنت، متد های برنامه نویسی، نسخه های وردپرس بصورت روزانه در حال تحول هستن. استفاده از افزونه هایی که بروزرسانی های لازمه رو دریافت نمی کنن، یک ریسک هست که هم امنیت و هم کسب و کار شما رو به خطر میندازن.

استفاده از اون رو پیشنهاد نمی کنم.

من خودم از Easy Watermark استفاده میکنم، تنظیماتِ خیلی خوبی داره

این افزونه خوبیه اما به دلیل اینکه خیلی وقته بروز نشده، استفاده از اون رو پیشنهاد نمی کنم. بعد از آخرین بروزرسانی این افزونه، تغییرات خیلی زیادی تو هسته وردپرس ایجاد شده و خیلی از توابع تغییر کردن.

1 پسندیده

سلام آرتا
یک سوال درباره سئو و کپی رایت عکس ها داشتم.
نمی‌دونم تا حالا دیدید یا نه که در فوتوشاپ هنگامی که عکسی باز هست، اگر بر روی منوی فایل کلیک کنید و گزینه file info را کلیک کنید، در این صفحه گزینه‌ای وجود داره که میشه وضعیت کپی رایت عکس رو روی copyrighted قرار داد و اسم سایت رو هم وارد کرد.
میخواستم بدونم به نظر شما آیا گوگل با این کار متوجه میشه که این عکس کپی رایت داره و ایا تاثیری در سئو عکس هم داره؟
یعنی میخوام بدونم میتونیم با این کار به گوگل بفهمونیم که اگه کسی فلان عکس رو کپی بکنه، مالکیت اون فایل برای کداوم سایت هست؟
به نظر شما بهتر نیست به جای واترمارک کردن عکس از این روش استفاده کرد؟

یک سوال دیگه هم داشتم که عذرخواهی میکنم ربطی به موضوع نداره ولی میخواستم بدونم آیا سرویس‌های ماهانه هم شامل بهینه سازی وردپرس میشن؟

سلام

خوشحال میشم جواب سوالاتون رو بدم.

در مورد متوجه شدن، بله، متوجه میشه. اما گوگل فقط و فقط یه متن کوتاه پایین هر عکس نشون میده و اعلام می کنه که این عکس ممکنه (ممکنه) که دارای کپی رایت باشه. و در مورد سوالتون در مورد سئو، تاثیری نداره. کپی رایت یه چیز هست و سئو یه چیز دیگر که تداخلی ندارن.

copyright-google-images

مسئولیت محافظت از کپی رایت با خود کاربر هست. منظورتون دقیقا از “کپی رایت کردن” چیه؟ شما تحت هیچ قانونی در سطح بین المللی محافظت شده نیستید. چون قانون کشورمون این قانون رو دنبال نمی کنه و ترتیب اثری نمیزاره. نسخه کوتاه: هیچ کاری از دستتون بر نمیاد اگر کسی اثر شما رو کپی کنه. (چه داخل ایران و یا چه خارج از ایران)

همون واترمارک بهترین روش هست. چون اینجا مشکلی که پیش میاد کپی شدن عکس شماست. اون کسی که می خواد کپی کنه، کپی می کنه و به کپی رایتش کاری نداره. تنها روش متوجه شدن که آیا این عکس دارای کپی رایت هست اینه که به وب سایت منبع مراجعه کنه تا تو فوتر قانون درج شده کپی رو مطالعه کنه یا بصورت مستقیم با صاحب اثر تماس بگیره. که کسی اینکار رو نمی کنه. (متاسفانه)

طبق قوانین خیر، فقط بسته های سالانه شامل بهینه سازی رایگان هستن. البته صادقانه اگر وقت اضافی داشته باشیم، سرویس های ماهانه هم بدون توقع بهینه سازی می کنیم. این روزها تیم توسعه درگیر ساخت پلتفورم برای محصول جدیدی هست که قراره ۲ ماه دیگه معرفی بشه کار می کنن و با کمبود وقت مواجه هستن.

1 پسندیده

بسیار ممنون از وقتی که گذاشتید و به این سوالات جواب دادید.

1 پسندیده